Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


 5 березня 2013 року

Відбулось засідання нового складу Правління Інтернет Асоціації України, обраного рішенням XVI З'їзду ІнАУ.

На засіданні Правління обрано Голову Правління та заступника Голови Правління Асоціації.

За підсумками голосування Головою Правління ІнАУ стала Тетяна ПОПОВА, заступником Голови – Сергій ОДИНЕЦЬ.

 

 

27 лютого 2013 р.

Відбувся З'їзд Інтернет Асоціації України. З'їзд заслухав звіти Голови Правління, Голів Комітетів ІнАУ про роботу в 2012 році, а також доповідь Директра ДП "УкрМОТ"  про виконання цілей ДП "УкрМОТ" на 2012 рік та про Проект Стратегії розвитку ДП "УкрМОТ".

З'їзд визнав роботу Правління в 2012 році задовільною та прийняв звіт про бюджет ІнАУ у 2012 р. та проект бюджету ІнАУ на 2013 р.

З'їзд не вніс зміни в Статут ІнАУ.

З'їзд прийняв Резюлюцію про напрямки діяльності ІнАУ на 2013 р. та обрав новий склад Правління ІнАУ.

 

26 лютого 2013 р.

Відбулось урочисте нагородження переможців Конкурсу на кращий веб-сайт навчального закладу України «Веб-сайт – обличчя успіху», одним із партнерів якого виступила Інтернет Асоціація України.

Предметом конкурсу стало змістовне наповнення веб-сайтів навчальних закладів України, зручність їх використання, забезпечення участі всіх учасників навчального процесу у діяльності закладів освіти, послуги, що надаються на сайтах. Кожний сайт оцінювався за показниками, згрупованими у такі категорії: контент, зручність, динаміка, дизайн та технічні показники.

Професійне журі Конкурсу складалось із семи представників громадських та професійних об’єднань, які є членами Комітету ІнАУ з питань інформаційно-комунікаційних технологій в освіті.  

За результатами Конкурсу, участь у якому взяли 116 номінантів, переможцями було обрано:

 

У номінації «Шкільні веб-сайти»:

 

     1-ше місце: Ніжинський обласний педагогічний ліцей  Чернігівської обласної ради, www.nopl.org.ua,

     2-ге місце: Гімнація № 172 «Нивки» Шевченківського району міста Києва, http://gimn172.kiev.ua

     3-тє місце: Бердянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Бердянської міської ради Запорізької області, www.school-2.com

     Заохочувальна грамота для сільської школи: Зеленобалківська середня загальноосвітня школа Широківського р-ну Дніпропетровської обл http://zbschool.jimdo.com/

 

У номінації «Веб-сайти позашкільних навчальних закладів»:

 

1-ше місце: Станція юних туристів м. Умань, http://umansutur.at.ua  

2-ге місце: ТОВ «Пал Груп» м. Одеса, www.ukr-op.com

3-тє місце: Дошкільний навчальний заклад № 23, м.Вінниця, http://berizka.vn.ua

 

У номінації Веб-сайти вищих навчальних закладів 1-2 рівня акредитації:

 

1-ше місце: Вінницький технічний коледж, http://vtc.vn.ua  

2-ге місце: Стрийський коледж Львівського національного університету, http://sclnau.com.ua

3-тє місце: Луганське вище професійне училище сфери послуг, http://lvpusu.lg.ua

 

Переможців нагороджено цінними призами від Інтернет Асоціації України, компанії «Адамант» і від компанії «Карше» - організатора виставки «Сучасна освіта в Україні – 2013».

Переможці отримали дипломи Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України.

 

Конкурсні веб-сайти паралельно оцінювалися за вебометричними показниками за Методикою, розробленою Сумським державним університетом. У рейтинговій методиці використовувалися оцінки видимості у пошукових системах, цитованості іншими web-ресурсами та відвідуваності.

Результати рейтингу вебометичного оцінювання конкурсантів в трьох номінаціях – на сайті Першого українського рейтингового порталу.

 

Журі Конкурсу:

1. Попова Тетяна Володимирівна, Інтернет Асоціація України (ІнАУ) – Голова журі.

2. Бронін Сергій Вадимович, Українська асоціація фахівців інформаційних технологій» (УАФІТ).

3. Косик Вікторія Миколаївна, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міносвітимолодьспорту України.

4. Пероганич Юрій Йосипович, ГО «Вікімедіа Україна».

5. Пєтухов Іван Михайлович, член Правління ІнАУ, Український союз промисловців і підприємців (УСПП).

6. Поліщук Марина Валеріївна, проект Школа.UA.

7. Шнурко-Табакова Елліна Володимирівна, Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ).

 

23 лютого 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ чотирьох нових компаній в якості Дійсних членів ІнАУ:

 

1.     ТОВ «МСП Формат»

2.     ТОВ «БіттерНет»

3.     Дочірнє підприємство ТОВ "Телерадіокомпанія "Імпульс ТБ" 

4.     ТОВ «Макснет».

 

З повним списком всіх членів ІнАУ можливо ознайомитись за посиланням (тут).

 

22 лютого 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ двох нових компаній в якості Дійсних членів ІнАУ:

- ТОВ «Фрінет» ( http://o3.ua/ );

- ТОВ «ЕЙБІ Україна» ( http://www.airbites.net.ua/ ).

З повним списком всіх членів ІнАУ можливо ознайомитись за посиланням (тут).

 

19 лютого 2013 р.

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ нового Дійсного члену – ТОВ «Мікснет».

ТОВ «Мікснет» засновано в 2007 році. Основною метою діяльності товариства є надання послуг доступу до мережі Інтернет фізичним та юридичним особам, надання послуг передачі даних, надання в користування каналів зв’язку, надання послуг з експлуатації телемереж з використанням як проводових, так і безпроводовихтелекомунікаційних мереж.

З повним списком всіх членів ІнАУ можливо ознайомитись за посиланням (тут).

 

05 лютого 2013 року

Інтернет Асоціація України провела прес-конференцію з нагоди Міжнародного Дня безпечнішого Інтернету, який відзначається 5 лютого.

Прес-конференція відбулась 5 лютого 2013 р. о 10:00 у прес-центрі національного інформаційного агентства України «Укрінформ» з адресою вул. Б.Хмельницького, 8/16.
У прес-конференції взяли участь:

1. Тетяна ПОПОВА, заступник Голови Правління ІнАУ.

2. Іван ПЄТУХОВ, член Правління ІнАУ, віце-президент УСПП з питань ІТ.

3. Елліна ШНУРКО-ТАБАКОВА, член Правління ІнАУ, Голова Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини і свободи слова.

4. Ольга БОЛЬШАКОВА, Незалежна асоціація телерадіомовників (НАМ).

Про День Безпечнішого Інтернету. Ця дата відзначається країнами Європи з метою підвищення культури користування Інтернетом, запобігання поширенню через інформаційні ресурси проявів дитячої порнографії, расової нетерпимості, тероризму. У 2013 р День безпечнішого інтернту відзначається вдесяте.

В Україні День безпечнішого Інтернету відзначаться з 2009 р. Відзначення  Дня безпечнішого Інтернету допомагає досягти об‘єднання зусиль зацікавлених сторін — як державного, так і приватного секторів — задля підвищення рівня обізнаності етики поведінки при використанні інформаційних технологій, зокрема Інтернету, дітьми та молоддю.

 

10 січня 2013 року

Згідно рішення Правління від 10 січня 2013 р. до складу Інтернет Асоціації України приєдналися дві нові компанії:

-         ТОВ «Лагідком» в якості Дійсного члена ІнАУ (http://lagidcom.net/). Компанія заснована в 2010 році. Основними напрямками роботи «Лагідком» є створення телекомунікаційних мереж та надання доступу до мережі інтернет в Рівненській області;

-         ТОВ «Дідан Груп» в якості Асоційованого члена ІнАУ (http://didan.org/). Компанія заснована в 2004 році з метою надання телекомунікаційних послуг в Донецькій області.

 

 

2012 рік

27 грудня 2012 року

Членами Правління Інтернет Асоціації України було прийняте рішення щодо вступу до ІнАУ з початку 2013 року нового Дійсного члену – ПрАТ «Інфінсервіс».

Інформаційне Агентство «Інфінсервіс» засновано в 1995 році. Першим інформаційним продуктом компанії була Електронно-Інформаційна Система "Інфінсервіс". Нині Компанія спеціалізується на зборі та розповсюдженні оперативної інформації для широкого кола операторів фінансових ринків, що представлена на Фінансовому порталі www.finance.ua.

25 грудня 2012 року

Правлінням Інтернет Асоціації України було прийнято рішення щодо вступу з 1 січня 2013 року двох нових компаній в якості Дійсних членів ІнАУ:

- ТОВ "Комерсант-Україна" – видавнича компанія, яка займається випуском однієї з найбільш впливових суспільно-політичних та ділових газет в Україні (http://kommersant.ua/);

- ТОВ "Українські Бізнес Технології" – компанія-власник мережі банерообміну, яка об’єднує якісні українські Інтернет-ресурси різноманітної тематики (http://www.mbn.com.ua/).

 

 

14 грудня 2012 року

 На засіданні Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами було представлено новий проект медіаізмереній AdvertTrack, який дозволяє на основі даних медіапанелівиробляти статистичну оцінку кількості банеропоказов різних брендів більш ніж в 40 індустріях (банки, авто, техніка, FMCG, нерухомість тощо).

На думку Голови Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами Михайла Коміссарука, цей інструмент дозволить рекламодавцеві оцінювати проведені рекламнікампанії в Інтернеті в режимі «постбай», а також отримувати інформацію про активність своїх конкурентів.

 

13 грудня 2012 року

В агентстві «Лігабізнесінформ» відбулось засіданні круглого столу 
«Захист відео контенту та легальні моделі його розповсюдження в мережі Інтернет».
 Організатор – «Українська антипіратська асоціація» .

Питання круглого столу:

- «Що таке піратство в Інтернеті». Вітальне слово Нік Бакен (Директор з захисту контенту по Європі, Середньому Сходу та Африці, Motion Picture Association of America);

- «Чи потрібно протидіяти розповсюдженню контенту в Інтернеті без дозволу правовласника». Окрема доповідь Дмитро Колесников (Віце-президент Асоціації Продюсерів України) та Денис Масліков (Генеральний директор Асоціації Продюсерів України);

- «Що таке легальний контент. Умови легалізації контенту в мережі Інтернет». Окрема доповідь Володимир Боровик (CEO, Megogo.net);

- «Нові формати та форми використання соціальних мереж та Інтернету для залучення глядачів у кінотеатри, формати розповсюдження кінофільмів системами VOD та COD». Людмила Горгеладзе ( Директор к/т «Жовтень»);

- «Інтернет – засіб для передачі інформації чи інформаційне середовище». Окрема доповідь Микола Сосновський (Директор ВГО «Всеукраїнська Ліга Авторів»);

- «Розповсюдження телепрограм у мережі Інтернет: особливості, проблеми та правила гри». Окрема доповідь Катерина Кокот (директор юридичного департаменту «Media Group Ukraine»);

- «Як подолати піратство в Україні?» Окрема доповідь Андрій Колодюк (Засновник divan.tv);

- «Проблеми зловживання авторським правом». Окрема доповідь Артем Афян (Директор, «Юскутум»);

- "Проблема взаємодії провайдерів і власників контенту". Окрема доповідь Елліна Шнурко-Табакова (Член Правління Інтернет Асоціації України) та Володимир Куковський (Виконавчий директор Інтернет Асоціації України).

- «Судові прецеденти: діяльність та відповідальність інтернет-посередників. Варіанти законодавчого урегулювання авторських прав в Інтернеті». Окрема доповідь Анатолій Бойченко (Юрист);

- «Необхідність розвитку законодавства, яке врегульовує взаємовідносини правовласників, власників Інтернет ресурсів та користувачів». Окрема доповідь Дмитро Гузій ( Директор, «Трайдент»).

 

07 грудня 2012 року

Згідно рішення Правління від 07 грудня 2012 р. до складу Інтернет Асоціації України приєдналися три нові компанії в якості Дійсних членів ІнАУ:

- ТОВ "ІнМайнд Опініон Медіа" (http://www.inmind.com.ua/opinion/);

- ТОВ "РБК-Україна" (http://www.rbc.ua/);

- ТОВ "ЄС Продакшен груп" (http://esg.ua/).

 

06 грудня 2012 року

У Києві відбувся Форум «Гроші та технології: рішення для бізнесу» 2012, організатором якого виступив видавничий дім «СофтПрес» при партнерстві із НКРІ, за підтримки Інтернет Асоціації України та інших організацій і компаній.

Робота Форуму «Гроші та технології» організована у вигляді паралельних професійних потоків-конференції: «Корпоративна ІТ-інфраструктура», «Банківські технології: моніторинг, централізація, мінімізація ризиків», «ІТ-освіта» та «Сучасні телекомунікації: регулювання, технології, сервіси».

На конференції «Сучасні телекомунікації: регулювання, технології, сервіси» розглядались основні принципи регулювання, питання державного нагляду в галузі телекомунікацій, регулювання сфери радіочастотного ресурсу, перспективи розвитку технологій тощо .

Свій виступ Заступник Голови Правління ІнАУ Тетяна Попова присвятила аналізу законодавчих ініціатив в сфері ІКТ. В ході доповіді був визначений ряд загроз розвитку ІКТ-індустрії, серед яких плани запровадження додаткових зборів з операторів (провайдерів), зокрема на створення ФУП, на підтримку національного кінематографу, плани законодавчих новацій у сфері авторських прав, які передбачають можливість блокування інтернет-ресурсів без рішення суду, дискримінаційні тарифи та адміністративні перешкоди з боку органів місцевого самоврядування щодо доступу провайдерів до житлового фонду, тощо. Якщо не виконується законодавство про пріоритетний розвиток ІКТ, то держава хоча б не повинна розглядати ІКТ у якості донора для інших сегментів економіки – відмітила доповідач.

Заступник Голови Комісії з питань науки та ІТ УСПП Олександр Гусєв у своїй доповіді звернув увагу присутніх на те, що Україна, всупереч низки негативних факторів, знаходиться на шляху подолання «цифрового розриву».

В свою чергу представники влади представили позиції держави у вирішенні питань удосконалення процесу розвитку ІКТ-індустрії. Директор Департаменту державного нагляду НКРЗІ України Олександр Корецький в своїй доповіді охопив питання державного нагляду в галузі телекомунікацій в цілому. Особливості державної політики в сфері регулювання послуг доступу до Інтернету в Україні в своєму виступі описав Директор Департаменту регулювання та ліцензування НКРЗІ Микола Сокирко.

Варто відзначити, в ряді інших доповідей була дана оцінка сучасного стану інформаційно-комунікаційних технологій в Україні, місце України у глобальних світових процесах та можливі напрями розширення її участі у світовому ІКТ-ринку.  У ході роботи конференції всі учасники мали змогу висловити свою думку та оцінити погляди інших.

 

03 грудня 2012 року

 Відповідно до рішення Правління Інтернет Асоціації України в склад Дійсних членів ІнАУ увійшли дві компанії – інтернет-сервіс провайдери:

- ТОВ «Дата Інтернет» (http://www.ints.net/);

- ТОВ «Адамант-Телеком» (http://www.adamant-tele.com/).

 

28 листопада 2012 року

Відповідно до рішення Правління ІнАУ від 28.11.2012 р. до складу Інтернет Асоціації України увійшли дві компанії:

- ТОВ «Гугл» (Google LLC) в якості Дійсного члена ІнАУ (www.google.com.ua);

- ТОВ «Лугалінк» в якості Асоційованого члена ІнАУ (www.alchevsk.net).

 

23 листопада 2012 року

В Донецькому юридичному інституті  МВС України відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Протидія злочинності у сфері інтелектуальної власності та комп’ютерних технологій органами внутрішніх справ: стан, проблеми та шляхи їх вирішення».

Мета конференції полягала в:

-  обміні досвідом правового, організаційно-тактичного та технічного забезпечення протидії комп’ютерній злочинності;

-  узагальненні результатів теоретичних досліджень і набутого практичного досвіду документування злочинів у сфері інтелектуальної власності та комп’ютерних технологій;

-  сприянні взаємодії оперативних підрозділів кримінальної міліції з іншими правоохоронними органами в зазначеному напрямі.

Від Інтернет Асоціації України в конференції взяв участь член Правління ІнАУ Андрій Нагорнюк. У своєму виступі він описав існуючу проблему законодавчих казусів, що призводять до погіршення взаємодії між провайдером/оператором телекомунікацій та Правоохоронними Органами, акцентувавши увагу на потребі у її вирішенні.

 

23 листопада 2012 року

Відповідно до Рішення Правління Інтернет Асоціації України від 
21 листопада 2012 р. компанія 
«СКС-Лугань» стала Асоційованим членом ІнАУ.

 «СКС-Лугань» заснована у 2006 році. Основним напрямом діяльності компанії є побудова корпоративних мереж на базі професійного обладнання операторського класу та розвиток послуг, які пов’язані зі створенням корпоративних каналів зв’язку для клієнтів на території Луганської області.

 

09 листопада 2012 року

Відбувся круглий стіл на тему «Введення біометричних документів в Україні: доцільність, актуальність і перспективи», організований Громадською радою при Міністерстві юстиції України спільно з Громадською радою при Державній службі з питань захисту персональних даних України. ІнАУ представлена ​​в цьому Громадську раду.

2 жовтня ВР прийняла Закон «Про Єдиний державний демографічному реєстрі та документах, що підтверджують громадянство України, засвідчують особу чи її спеціальний статус». Він вводить єдину інформаційно-телекомунікаційну систему (Єдиний державний демографічний реєстр), містить персональні дані про людину і його біометричні дані. На момент проведення круглого столу Закон знаходився на підписанні у Президента.

Актуальність даного питання не викликає сумніву, про що свідчать численні виступи та звернення від представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, громадськості, церкви, експертів, юристів, простих громадян. Автор законопроекту - народний депутат України Василь Грицак - так само взяв участь в обговоренні цього питання.

В ході круглого столу були обговорені основні проблемні положення Закону і, зокрема, прозвучали наступні зауваження та висновки:

- Закон України «Про Єдиний державний демографічному реєстрі та документах, що підтверджують громадянство України, засвідчують особу чи її спеціальний статус» не може існувати в такій редакції і не повинен бути підписаний Президентом України;

- В основу Закону поставлені інтереси держави, а не інтереси і права людини і захист її конфіденційності;

- У Законі не визначено конкретну мету створення єдиного демографічного реєстру - глобальної мегабази персональних даних, а також не визначений власник бази, який має відповідати за збереження і нерозповсюдження цих даних;

- Зміст Закону порушує принцип надмірності та непропорційності збору персональних даних - основних вимог міжнародного законодавства;

- Набуття чинності цього законопроекту може викликати створення реальної загрози несанкціонованого доступу невизначеного кола осіб до персональних даних мільйонів осіб в Україні;

- Законопроект містить велику кількість відсилань до норм законодавства України, які можуть ще не існувати, а також містить положення з надмірним делегуванням нормотворчих функцій органам виконавчої влади (зокрема, вони повинні визначити, які саме додаткові біометричні дані будуть внесені в Реєстр, перелік документів, які повинен надавати людина для отримання біометричних документів, вартість послуг та інші).

Позиція правозахисних, громадських, релігійних організацій була однозначною: Закон у даній редакції приймати не можна. У зв'язку з цим організатори круглого столу - громадські організації при Мін'юсті і при Держслужбі по захисту персональних даних - мають намір подати офіційне звернення Президента з проханням ветувати Закон. На думку самого автора законопроекту, народного депутата Василя Грицака, цей законопроект вже вимагає внесення змін.

06 листопада 2012 року

Відкрився Сьомий глобальний форум з управління Інтернетом IGF-2012. Головна тема Форуму - «Інтернет для сталого людського, економічного та соціального розвитку».

Програма вельми традиційна - управління критичними ресурсами Інтернету, протокол IPv6, управління доменами верхнього рівня, розвиток інтернаціональної системою доменних імен IDN, протидія кіберзлочинності, доступ до інформації держустанов, використання «хмарних обчислень», захист прав інтелектуальної власності.

Але є і нові актуальні теми, наприклад, використання Інтернету в проведенні операцій з ліквідації наслідків стихійних лих.

На IGF зареєструвалися понад півтори тисячі делегатів із понад ста країн світу.

Україну представила делегація, до якої входили представники профільних державних органів сфери ІКТ. У роботі Форуму також взяв участь представник ІнАУ.

Більшість учасників Форуму в ході дискусій поділяють ідеї, відображені в Резолюції Третього Українського форуму IGF-UA (див. IGF-ua.org), що відбувся 28 вересня 
2012 року: збереження рівного багатостороннього підходу до управління Інтернетом, попередження спроб надлишкового регулювання, попередження протекціонізму і дискримінації на будь-якій основі.

На форумі неодноразово звучала теза «управління Інтернетом - це оксюморон». Малися на увазі спроби деяких держав управляти Інтернетом.

 

25-26 жовтня 2012 року

В м. Києві відбувся Міжнародний науковий конгрес «Інформаційне суспільство в Україні», одним з організаторів якого виступила також Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України, Координаційний центр з упровадження економічних реформ, Українська асоціація фахівців інформаційних технологій, Інтернет Асоціація України, Український союз промисловців та підприємців, Асоціація підприємств інформаційних технологій України.

 В ході пленарного засідання учасники Конгресу обговорили сучасний стан інформаційно-комунікаційних технологій в Україні, місце України у глобальних світових процесах та можливі напрями розширення її участі у світовому ІКТ-ринку були висвітленні актуальні завдання держави щодо розбудови інформаційного суспільства та потреби у взаємодії з бізнесом для її втілення.

 Робота секції «ІКТ-інфраструктура» розпочалась з доповіді Івана Пєтухова, Віце-президента УСПП – члена Правління ІнАУ. В доповіді було акцентовано увагу присутніх на темі сучасного стану сегменту ІКТ і тенденціях розвитку в Україні у майбутньому. «Розвиток ІКТ-індустрії є одним з найважливіших напрямків національного та економічного розвитку будь-якої країни», – наголошував доповідач, приводячи у приклад данні Держкомстату щодо динаміки змін показників сфери інформатизації України, адже на сьогодення частка доходів ринку зв’язку вже складає 4,6 % від ВВП і продовжує зростати. Проте є і низка негативних факторів, що створюють перепони для інтенсивного розвитку ІКТ, наприклад, недотримання існуючих нормативних актів, пов’язаних з регулюванням ІКТ, та створення нових «вредоностных» законопроектів, що протидіятимуть розвитку ІТК-індустрії. Серед них - законопроект «Про створення Фонду  універсальних послуг», законопроект № 9665 «Про запобігання користуванню терміналами, законність ввезення яких на територію України не підтверждена», законопроект № 10620 про введення збору з телекомунікаційних операторів та провайдерів на розвиток кінематографа.

В виступі Владислава Радиша, директора «Майкрософт» по роботі з державними організаціями, говорилося про необхідність при формуванні пропозицій України щодо змін до Регламенту міжнародного електрозв'язку збереження рівного багатостороннього підходу до управління Інтернетом, попередження спроб необґрунтованого надлишкового регулювання на міжнародному рівні задля запобігання протекціонізму і дискримінації за територіальним, галузевим або політичним принципом, уникнення появи та регулювання ставок щодо обміну інтернет-трафіком, збереження комерційних механізмів надання міжнародних телекомунікаційних послуг на основі розробки двосторонніх моделей комерційного взаємодії .

На все ще існуючу проблему «цифрового розриву» Інтернет-проникнення в Україні та шляхи її ліквідації було приділено увагу у доповіді Володимира Куковського, Виконавчого директора ІнАУ. Було запропоновано задля збільшення показників інтернет-проникнення в Україні замість прийняття закону про «Фонд загальнодоступних телекомунікаційних послуг» прийняти закон про переведення на електронний документообіг всіх державних установ та органів місцевого самоврядування України протягом 2012-2015 років, що стимулює отримання послуг та інформації від органів влади громадянами дистанційно за допомогою Інтернету, позитивно вплине на затребуваність послуг Інтернет та зменшить бюджетні витрати.

У доповіді Олега Льовкіна, помічника Голови комісії УСПП з питань науки та ІТ, було звернено увагу на проблему збільшення адміністративного тиску на суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій та запропоновано звернутися до влади з проханнямувтрутитися у ситуацію та відреагувати на збільшення адміністративного тиску на суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій, забезпечити хід розслідуванням наявних правопорушень, скоєних органами місцевого самоврядування та відповідними комунальними підприємствами, сприяти відміні всіх рішень органів місцевого самоврядування щодо телекомунікаційних мереж стосовно передачі повноважень щодо збору оплати з операторів та провайдерів телекомунікацій підприємствам на безальтернативній основі, прийнятих без погодження з органами Антимонопольного комітету України.

Тетяна Нанаєва, представник компанії «Інтел», звернула увагу на необхідність створення Національного плану розвитку широкосмугового доступу до Інтернету в Україні для забезпечення рівних можливостей доступу до інформації, Е-послуг (включаючи Е-уряд), для всіх громадян в країні та пришвидшення процесів переходу до інформаційного суспільства в Україні.

Підсумовуючи роботу Конгресу та враховуючи важливість і актуальність розглянутих питань, варто зробити висновки, що представлені доповіді всіх учасників дали новий поштовх до рішучих дій, спрямованих у напрямок подальшого інтенсивного розвитку ІКТ-інфраструктури України.

 

24 жовтня 2012 року

За підсумками настановних досліджень інтернет-аудиторії України, проведених компанією InMind за замовленням ІнАУ, були оприлюднені дані про те, що частка регулярних користувачів Інтернету серед жителів України старше 15 років склала 50% і досягла 19700000 осіб.

Голова Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами Михайло Комісарук відзначає, що у віковій групі 21-45 років частка інтернет-користувачів вже досягла 75%, що відповідає усередненим показникам для країн Європейського Союзу. Таким чином, для найбільш економічно активної частини населення України Інтернет став атрибутом повсякденного життя, нарівні з телебаченням і мобільним зв'язком. Інтернет стає модним серед старшого покоління: за 9 місяців цього року кількість користувачів старше 55 років зросла на 90%. За той же період кількість інтернет-користувачів у селах зросла на 56%.

За підсумками вересня 2012 року на базі медіа-панелі загальною чисельністю 5 тис. користувачів визначений список топ-25 доменів, відвідуваних українськими користувачами. Лідерами списку стали всім відомі сайти: Google, Вконтакте, mail.ru, Яндекс і Однокласники.

17-19 жовтня 2012 року

Відбулися виставки EEBC/expoTEL-2012, одним з партнерів яких виступила ІнАУ. На церемонії відкриття виставок виступили з вітальним словом члени Правління ІнАУ Елліна Шнурко-Табакова та Іван Пєтухов, побажавши учасникам успіхів і продуктивної роботи.

В рамках виставки 19 жовтня в 11:00 відбулася Третя конференція «Інтернет майбутнього: контент і технології», на якій обговорювалися питання сучасного стану і перспектив розвитку різних сегментів інтернет-ринку України. У конференції взяли участь представники ІКТ-ринку та ЗМІ.

 

15 жовтня 2012 року

В інформаційному агентстві УНІАН Громадська рада при Державній службі захисту персональних даних, до складу якої входять 30 громадських організацій, провела прес-конференцію на тему «Нові зміни до Закону« Про захист персональних даних » - черговий інструмент тиску на бізнес». У прес-конференції взяли участь представники ІнАУ.

2 жовтня 2012 Верховна Рада України прийняла в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону «Про захист персональних даних» щодо правового регулювання у цій сфері» № 10472-1 від 28 травня 2012 року.

Без належного громадського обговорення до законопроекту після першого читання було внесено ряд змін, які:

- представляють потенційні перешкоди для ведення підприємницької діяльності в Україні та підґрунтя для виникнення необґрунтованих додаткових витрат для бізнесу, адже Закон розширює повноваження Державної служби України з питань захисту персональних даних у сфері технічного регулювання, розробки стандартів та технічних регламентів, розробки вимог щодо захисту персональних даних в інформаційно-телекомунікаційних системах та здійснення оцінки відповідності систем захисту інформації в цих системах;

- не забезпечують належним чином захист персональних даних і не відповідають принципам міжнародних стандартів у сфері захисту персональних даних та нормам законодавства України. Адже Законом не враховано те, що Концепція Європейського законодавства у сфері захисту персональних даних базується на принципі, що умови захисту персональних даних - це компетенція виключно власника бази персональних даних, а не державного регулятора, а процеси, пов'язані з обробкою персональних даних, лежать у правовій, а не в технічній площині. При цьому використання тих чи інших систем безпеки може бути встановлено тільки індивідуально в кожному конкретному випадку. Тільки власник бази персональних даних, а не державний орган, має достовірну інформацію про ті ризики, яких слід уникати, щоб не допускати випадкової втрати або незаконного доступу до персональних даних;

- дублюють функції органів державної влади, що порушує встановлений принцип функціонування системи органів виконавчої влади, визначений Указом Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» № 1085 від 
9 грудня 2010 року, адже запропоновані повноваження вже віднесено до повноважень Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації;

- суперечать курсу держави, спрямованого на дерегулювання підприємницької діяльності та спрощення процедур для бізнесу через введення нових дозвільних процедур.

Зараз текст законопроекту переданий на підписання Президенту України. З проханням ветувати Закон до Президента України звернулися громадські організації:

- Громадська рада при Міністерстві юстиції України;

- Громадська рада при Державній службі захисту персональних даних;

- Експертна рада з питань свободи інформації та захисту конфіденційності при Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних;

- Інтернет Асоціація України;

- Українська асоціація директ маркетингу;

- Ліга страхових компаній.

 

12 жовтня 2012 року

Відбувся III-й Telecom Innovation Forum 2012, який зібрав більше 200 представників телеком-індустрії. Традиційно, другий рік поспіль Форум пройшов при підтримці ІнАУ.

Зі вступним словом до учасників Форуму виступила Тетяна Попова, Заступник Голови Правління ІнАУ.

«Результаты последних исследований, которые делает компания InMind по заказу ИнАУ, в Украине уже практически половина населения страны – около 20 млн человек в возрасте 15+ – являются активными интернет-пользователями. Практически каждый из нас является пользователем новых услуг и сервисов, которые ранее были просто немыслимыми, а сейчас – их успешно внедряют и предлагают, в том числе и телекоммуникационные компании в Украине. И поэтому сегодня одной из важных задач бизнеса – выдержать растущую конкуренцию на рынке, удовлетворить экспоненциально растущие потребности абонентов/клиентов и предложить именно то, что он хочет и главное – быстрее», - відмітила Т. Попова.

Робота першої секції «Актуальні тенденції ринку телекомунікаційних послуг в Україні» розпочалась з виступу Івана Пєтухова, Члена Правління ІнАУ. В своїй доповіді він детально проанаізував сучасний стан сегменту ІКТ та зупинився на тенденціях його розвитку.

Директор з розвитку  ДП «Українська мережа обміну трафіком» Вадим Гарбуз присвятив свій виступ модернізації UA-IX, основная мета якої – впровадження нової технології, що дозволяє підключатися учасникам ДП на швидкості 40 Гбіт / с, а також дозволила вирішити питання з пропускною спроможністю Мережі, яка збільшилася у понад 50 разів.

Крім того, учасники III-го Telecom Innovation Forum обговорювали питання про підвищення надійності та забезпечення безпеки телекомунікаційної інфраструктури і сервісів, інструменти підвищення рентабельності бізнесу операторів зв'язку і провайдерів, оптимізації бізнес-процесів, розвитку перспективних видів послуг і багато іншого.

 

1 жовтня 2012 року

Введена в дію нова конфігурація ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX). Це стало можливим після проведення масштабної модернізації на всіх технічних майданчиках UA-IX. Оновлена Мережа працює в повному обсязі.

Основна мета модернізації – впровадження нової технології, яка дозволяє підключатись Учасникам UA-IX портами на швидкості 40 Гбіт/c, а також вирішення питань із пропускною спроможністю Мережі, яка збільшилась більше ніж у 50 раз. Загалом нова платформа дозволяє без залучення додаткових інвестицій розвивати в UA-IX перспективні технології, наприклад, підтримку 100G Ethernet.

Вже почались підключення Учасників Мережі новими 40G портами. На початку 2013 року очікується поява обладнання 100G Ethernet, після чого стане можливим підключення Учасників Мережі такими портами.

Нагадаємо, що від постачальника – компанії ITBiz – було отримано два комплекти топового обладнання – BlackDiamondX8 (Extreme Networks), що успішно введено в експлуатацію.

28 вересня 2012 року

28 вересня у Києві пройшов Третій український Форум по управлінню Інтернетом (IGF-UA), який зібрав навколо себе понад 120 представників влади, бізнесу, недержавних професійних організацій, що працюють в сфері ІКТ. Учасниками IGF-UA стали представники інтернет-спільноти з Бєларусі, Данії, Німеччини, Росії, Франції, Швейцарії та інших країн. Вагома частина виступів на Форумі була присвячена висвітленню актуальних питань в частині удосконалення законодавства в сфері телекомунікацій та проблем у сфері державного регулювання.

 

Голова Правління ІнАУ Сергій БОЙКО окреслив сучасний стан законодавства в Україні  у сфері телекомунікацій та запропонував шляхи усунення суперечностей у ньому. С. Бойко озвучив пропозиції ІнАУ, направлені на відновлення балансу у регуляторній політиці. По-перше, він наголосив, що якщо відбувається посилення регуляторного тиску на суб'єктів господарювання – провайдерів телекомунікаційних послуг, одночасно необхідно посилювати регулювання діяльності органів влади та місцевого самоврядування щодо створення сприятливим умов для провайдерів й підвищувати відповідальність посадових осіб цих органів у разі порушення ними нормативної бази або перевищені службових повноважень. 

Наприкінці роботи Форуму його учасники підбили підсумки проведених дискусій в ході засідань IGF-UA й обговорили Резолюцію.

 

26 вересня 2012 року

Відбулась прес-конференції, під час якої представники Інтернет Асоціації України, Українського союзу промисловців та підприємців, ТЕЛАС, Телекомунікаційної палати України та ринку телекомунікацій  звернули увагу громадськості та ЗМІ на системні порушення органами місцевого самоврядування у багатьох регіонах України Закону України «Про телекомунікації».

 

У своєму виступі Тетяна Попова, заступник Голови Правління ІнАУ відмітила, що Київрада досі не виконала рекомендації АМКУ й не внесла зміни до Рішення № 378/5765 від 14.07.2011 р. «Про питання впорядкування діяльності суб’єктів господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій». Фактичні обставини свідчать, що комунальні  підприємства-монополісти у багатьох випадках розглядають рішення органів місцевого самоврядування як правомірну обставину для умисного пошкодження телекомунікаційного обладнання (шляхом вирізання/знищення, викрадення кабелю та обладнання) мотивуючи тим, що оператори  телекомунікацій відмовляються укладати з ними договір на розміщення телекомобладнання. Це призводить до припинення надання телекомунікаційних послуг, порушення прав споживачів та завдання збитків оператору телекомунікацій.

 

У боротьбі із цими порушеннями, ІнАУ, зокрема, направила офіційний запит до Генеральної прокуратури України щодо оцінки законності дій органів місцевого самоврядування.

 

Учасники прес-конференції звернулись до Президента України В. Януковича, Прем’єр міністра України М. Азарова та відповідальних посадових осіб органів державної влади втрутитись в ситуацію, коли ігноруються та системно порушуються Конституція України, Закони України, Доручення Президента, що перешкоджає діяльності операторів телекомунікацій із забезпечення вільного доступу громадян країнидо Глобальної мережі Інтернет.

 

20 вересня 2012 року

Рішенням Правління ІнАУ Дійсним членом Асоціації стала компанія ТОВ «Науково-виробнича фірма «АКС-Груп» (м. Севастополь).

ТОВ «НВФ «АКС-Груп» (http://acs-group.net.ua) засноване у 1995 році.  Основним напрямом діяльності компанії є побудова корпоративних мереж на базі професійного обладнання операторського класу та розвиток послуг, які пов’язані зі створенням корпоративних каналів зв’язку для клієнтів на території Криму та доступ до глобальної Мережі.

12 вересня 2012 року

ІнАУ провела дослідження ринку медійної інтернет-реклами України. За підсумками I-чя 2012 року його обсяг склав 253 млн грн. У порівнянної методиці зростання обсягу ринку на 52% перевищив половину від обороту минулого року.

Методика вимірювання базується на аналізі даних анкетування найбільших сайтів, рекламних агентств і сейлз-хаусів. Комітет ІнАУ з питань інтернет-реклами вніс в методику низку удосконалень. Зокрема, точніше враховується агентська комісія і оборот не охоплених анкетуванням майданчиків.

 

4 вересня  2012 року

 

Рішенням Правління ІнАУ Дійсним членом Асоціації стала компанія «Білінк» (www.bilink.ua)  інтернет-сервіс-провайдер, що надає послуги споживачам у Печерському, Солом'янському та Святошнському районах міста Києва.

31 серпня 2012 року

Заступник голови Правління ІнАУ Тетяна Попова взяла участь у Всеукраїнському форумі «Послідовні кроки назустріч бізнесу. Партнерські відносини між платниками податків та ДПС  передумова для ефективної підприємницької діяльності», якій провели спільно УСПП та Державна податкова служба.

У своєму виступі Т. Попова зосередилась на необхідності оптимізації податкового законодавства з огляду на особливості ІКТ-галузі. Вона визначила низку проблем у податковому законодавстві над усуненням яких працює ІнАУ. Зокрема, Т. Попова гостро розкритикувала законопроект про створення фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг й зазначила, що намагання НКРЗІ створити спеціальний Фонд із непрозорою системою управління за рахунок упровадження додаткового податку у 3,5% на всі телекомунікаційні послуги є неприпустимим й «будь-який прихований податок на всіх користувачів послуг зв'язку та інтернет – це неприкрита крадіжка у держави».

23 серпня 2012 року

ІнАУ звертає увагу громадськості, щодо критичності стану справу  наразі склалася дуже складна ситуація з компанією ТОВ ПК «Кримтел»:жодна посадова особа «Укртелеком» не може прийняти конкретного рішення за пропозиціями «Кримтел».

Через відсутність не тільки вихідного місцевого зв'язку, але й усіх видів вхідного зв'язку страждають не тільки абоненти «Кримтел»,«Укртелеком», але і всіх міжнародних операторів. Це повна дискредитація фіксованого зв'язку, що завдає непоправної шкоди авторитетугалузі в цілому та економіці держави
.


10 серпня 2012 року

10 серпня 2000 року було прийнято історичне для розвитку українського сегменту Інтернет рішення – створити Українську мережу обміну інтернет-трафіком (UA-IX). Її ініціаторами і першими учасниками виступили 8 компаній: «Голден Телеком», «Глобал Юкрейн», «Українські сателітарні Системи», «Технологічні Системи», «Адамант», «Ай Пі Телеком», «ВАН», «Релком-Україна» і «Укрнет». Представники інтернет-бізнесу об'єдналися навколо спільної ідеї – організувати ефективний обмін трафіком між провайдерами по найкоротших маршрутах (без виходу в зарубіжні мережі) і забезпечити максимальну зв'язність мереж українських провайдерів.

У цьому році на XV З'їзд ІнАУ був прийнятий важливий для подальшого розвитку UA-IX документ, в якому визначені Місія, бачення та стратегії розвитку ДП на 5 років. В результаті поетапної реалізації намічених планів, в 2017 році UA-IX займе позицію світового лідера за кількістю Учасників, ефективності утилізації портів Учасників і об'єму трафіку. Планується, що за той час загальне число Учасників буде більше 500 і підключено більше 1 тис портів.
 

9 серпня 2012 року

На засіданні Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами представлена ​​ статистика відвідуваності інтернет-ресурсів українськими користувачами за липень 2012 року.

Спостерігається незначне зниження відвідуваності соціальних мереж щодо інших ресурсів. На думку Голови Комітету ІнАУ з питаньінтернет-реклами Михайла Коміссарука, це пов'язано зі зміною вікової структури української аудиторії Інтернету, яка заразпоповнюється переважно за рахунок старших вікових груп.


За підсумками липня 2012 року на базі медіа-панелі загальною чисельністю 5 тис. користувачів визначений список топ-25 доменів, які відвідуваних українські користувачі у липні.

 

3 серпня 2012 року

ІнАУ висловлила занепокоєння ситуацією із відключенням понад 20 тис абонентів кримського оператора телекомунікацій  «Кримтел», які залишились без зв’язку.

 

Так, 1 серпня 2012 року ВАТ «Укртелеком» в односторонньому порядку розірвав взаємоз’єднання із компанією «Кримтел» (Дійсний член ІнАУ), залишивши без зв’язку 20 000 абонентів компанії. Тим самим було порушене законодавство України, зокрема, ст. 35 Закону України «Про телекомунікації», у якій йдеться, що споживачі мають бути попереджені не пізніше ніж за 3 (три) місяці до припинення надання телекомунікаційних послуг.

 

Більше того, у вищевказаних діях ВАТ «Укртелеком» є також порушення норм Ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг фіксованого телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку: місцевого, міжміського, міжнародного. Так, у ст. 3.28 вказаного документу йдеться, що «ліцензіат не може в односторонньому  порядку розривати взаємоз'єднання з  телекомунікаційною  мережею  іншого  оператора. Ліцензіат при недосягненні згоди з  іншим ліцензіатом  щодо взаємоз'єднання їх телекомунікаційних  мереж  має  право  передати спір на вирішення до НКРЗ».

 

Ситуація стала можливою не лише через невиконання домінуючим оператором Ліцензійних умов, але й через наявності протирічь у законодавстві в сфері взаємодії операторів телекомунікацій. Зокрема, Правила взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж загального користування (Рішення НКРЗІ від 08.12.2005, N 155) суперечать Ліцензійним вимогам, а обидва документи створюють підстави для порушень ст. 35 Закону України «Про телекомунікації».

 

31 липня 2012 року

ІнАУ як національний експерт (WSA Expert) від України оголосила підсумки відбору заяв на участь у міжнародному конкурсі WSA MobileAward 2012 (www.wsa-mobile.org), який покликаний обрати найкращі в світі веб-сайти, що підтримують мобільні додатки і працюють в сферімобільного контенту.

У результаті відкритого відбору ІнАУ відібрала найкращі вітчизняні проекти із тих, які надіслали заяви на участь у WSA Mobile Award 2012. «Ми вітаємо переможців відбору й бажаємо зайняти належне місце серед найкращих проектів із усього світу», – побажала учасникам Т. Попова.

Представляємо найкращі проекти у трьох категоріях:

       KitApps (категорія m-Business & Commerce, www.events.kitapps.com)  онлайн-конструктор мобільних додатків. Мета проекту:допомогти компаніям із легкістю створювати мобільні додатки для свого бізнесу.

       Мобільний додаток для телефонів iPhone Jets - Flight & Seat Advisor (http://jets-app.com) – помічник при бронюванні квитків наавіарейси із детально опрацьованим інтерфейсом.

        Мобільний додаток проекту «Українська правда» для iPhone  (категорія m-Media & News). Мобільний додаток проекту «Українська правда» для iPhone з’явився на AppStore 26 січня 2011 року. «Українська правда» однією із перших на українському медіа-ринку запустила додаток для iPhone

Відзначимо, що подальше оцінювання проектів, поданих до участі у конкурсі, відбудеться за участю Журі WSA Mobile Award 2012.

26 липня 2012 року

Рішенням Правління ІнАУ Дійсним членом Асоціації стала Юридична фірма «Вронський, Вронська та Партнери». Станом на сьогодні ІнАУ об’єднує 128 компаній. Із них 80 Дійсних та 48 Асоційованих компаній-членів Асоціації.

ЮФ «Вронський, Вронська та Партнери» (www.vvplawfirm.com) створена у 2003 році. Фірма надає юридичні послуги українським та іноземним підприємствам і компаніям, а також приватним особам. Основними напрямками юридичної практики є ведення судових справ, у т.ч. міжнародний арбітраж, реструктуризація бізнесу, банкрутство, корпоративне право, іноземні інвестиції, приватизація, інформаційні технології та ін.

23 липня 2012 року

ІнАУ звернулась до Кабінету Міністрів з пропозицією внести зміни до Закону України «Про телекомунікації» щодо заборони без рішення суду демонтувати телекомунікаційні мережі та телекомунікаційне обладнання, які використовуються для надання споживачам відповідних послуг.

У листі йдеться, що останнім часом у різних областях України почастішали випадки демонтажу телекомунікаційного обладнання та знищення будинкових розподільчих мереж операторів та провайдерів телекомунікацій, які здійснюються представниками органів місцевої влади та комунальних підприємств під виглядом впорядкування відносин на ринку телекомунікацій. У більшості випадків метою цих дій є перерозподіл телекомунікаційного ринку.

Таким чином органи місцевого самоврядування, керуючись штучно створеними правовими підставами, створюють перешкоди для укладання або подовження угод провайдерами та операторами телекомунікацій з представниками балансоутримувача або експлуатуючих підприємств на розміщення і обслуговування телекомобладнання та мереж з наступним їх демонтажем.

З метою впливу на ситуацію ІнАУ звернулась до Кабінету Міністрів з пропозиціями виступити з законодавчою ініціативою й запровадити вищезазначені зміни до Закону України «Про телекомунікації» та доручити Адміністрації Держспецзв’язку розробити Порядок демонтажу телекомунікаційних мереж. Крім того, Асоціація наполягає на необхідності при розгляді проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження «Правил доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до будинків, споруд для будівництва, реконструкції та експлуатації будинкових розподільних мереж» врахувати ключову пропозицію ІнАУ щодо необхідності розробки та затвердження єдиної методики розрахунку тарифів за розміщення обладнання будинкових розподільчих мереж на об’єктах житлового та нежитлового фонду Центральним органом виконавчої влади у галузі зв’язку.

18 липня 2012 року 

На засіданні Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами оголошені дані чергової хвилі установчих досліджень інтернет-аудиторії України.

Так, в рамках проекту соціологічних досліджень, що виконується за замовленням ІнАУ компанією InMind, на початок II-го півріччя 2012 року 17,6 млн. жителів України старше 15 років регулярно користуються Інтернетом (виходять в Мережу не рідше одного разу на місяць). Це становить 45% від дорослого населення країни. При цьому щодня користуються Інтернетом 12,2 млн українців без врахування дітей.

За рік (з початку 
II-го півріччя 2011 р.) цифра проникнення Інтернету в Україні зросла на 10%. Найбільш суттєве зростання спостерігається в тих сегментах, де проникнення було відносно невисоким - в західному регіоні України, у старшій віковій категорії та в сільській місцевості.



17 липня 2012 року

ІнАУ досягла компромісу із НКРЗІ щодо внесення важливих поправок до проекту документа «Правила здійснення діяльності у сфері телекомунікацій» (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет). Відповідний документ був схвалений НКРЗІ після обговорень з представниками телекомунікаційного ринку, профільними організаціями й асоціаціями.

Під час спільної роботи над проектом НКРЗІ погодилась із слушністю низки важливих зауважень ІнАУ.

Успіх громадського обговорення проекту над удосконаленням Правил став реальнім результатом співпраці представників НКРЗІ та багатьох учасників ІКТ-ринку, які взяли активну участь у роботі над документом.

 

12 липня 2012 року

ІнАУ приєдналась до підписантів Декларації свободи в Інтернеті – міжнародного руху, учасниками якого стали понад кілька сотень організацій, асоціацій, компаній, об’єднань та інтернет-користувачів із різних країн світу, що визнають та слідують базовим свободам в Інтернеті.

Декларація свободи в Інтернеті на добровільних засадах об’єднує спільноти та користувачів Інтернету, які публічно визнають важливість дотримання низки принципів:

       вільного та повного доступу громадян до інформації в Інтернеті;

       свободи волевиявлення та недопустимості проявів цензури в Мережі;

       захисту приватності та недопустимості втручання в особисте життя;

       широкого та вільного розповсюдження нових технологій в Інтернеті.

6 липня 2012 року

ІнАУ та УСПП звернулись із Відкритим листом до Президента України щодо неприйнятності та антисоціального характеру підготовленого НКРЗІ проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку зі створенням Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг».

У відкритому листі, зокрема, йдеться, що викладені в проекті закону законодавчі новації суперечить задекларованому Президентом та Урядом України курсу на зниження податкового тиску та мають безперечно антисоціальну направленість, оскільки ними вводиться новий податок фактично  на всіх громадян України. Враховуючи велику соціальну значущість телекомунікаційних послуг, якими користується майже все без винятку населення України, передбачене законопроектом фактичне подорожчання всіх послуг зв’язку і телекомунікацій на 3,5% створить передумови для суттєвого додаткового напруження у соціальній сфері.

Законопроект дає грунт для фінансових зловживань з огляду на нечітку визначеність поняття універсальної послуги та покладання контролю за сплатою збору на дві різні за своїм призначенням структурі – Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України, яка має стати розпорядником фонду, та органи державної податкової служби. Ще однією підставою для можливих фінансових зловживань є відсутність чіткого визначення бази, з якої планується застосовувати збір.

Повний текст Відкритого листа див. тут.

2 липня 2012 року

Рішенням Правління ІнАУ Асоційованим членом Асоціації стала компанія ТОВ «Охоронно-детективне агентство «Безпека-Сервіс».

Основним напрямом діяльності компанії є проведення розслідувань та забезпечення безпеки.

2 липня 2012 року

Відбулось засідання Правління ІнАУ на якому, зокрема, було прийнято рішення провести Стратегічну сесію з обговорення можливих сервісів ДП «УкрМОТ» та пріоритетів щодо розвитку цих сервісів та інших необхідних тактичних програм та обговорені шляхи підвищення ефективності використання коштів ДП «УкрМОТ» для здійснення планів з розвитку.

Правління ІнАУ затвердило План роботи ІнАУ на 2012 рік.

 

21 червня 2012 року

Рішенням Правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ,www.inau.org.ua) дійсним членом Асоціації стала компанія «Луганські мережі».

ТОВ «Луганські мережі» (торгова марка ЛДС) засноване у 2011 році. Основним напрямом діяльності компанії є надання послуг доступу до мережі Інтернет у Луганську. За словами директора компанії Леоніда ВОРОТНЄВА, мета вступу ТОВ «Луганські мережі» до ІнАУ – обмін досвідом із іншими членами Асоціації, участь у проектах розвитку телекомунікаційного ринка України та отримання консультаційної допомоги.

 

16 червня 2012 року

У Судаку завершила роботу 13-та Конференція ІнАУ і ДП «UA-IX» «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку». У другий день роботи конференції відбулись круглі столи «Інструменти взаємодії держави і бізнесу в сфері інформаційно-комунікаційних технологій» та «Створення умов для сталого розвитку вітчизняного електронного і інтернет-контенту»

У доповідях учасників конференції, зокрема, піддали жорсткій критиці нещодавно прийнятий НКРЗІ за основу проект «Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до мережі Інтернет та/або послуг у мережі Інтернет». В ході обговорення рекомендацій з відпрацювання запитів правоохоронних органів у сфері протидії кіберзлочинності виникла зацікавлена дискусія щодо мезанізмів перевірки істинності запитів. Крім того, учасники обговорення зупинились на практичних аспектах забезпечення вимог законодавства при проведенні перевірок ліценціата радіочастот уповноваженими представниками НКРЗІ.

На круглому столі «Створення умов для сталого розвитку вітчизняного електронного і інтернет-контенту» дискусія точилася навколо необхідних законодавчих змін в сфері телебачення і радіомовлення як умови розвитку ринку TV-контенту в Інтернеті. Завершив Конференцію семінар «Методи оцінки ІТ- та телеком-бізнесу. Способи збільшення вартості компаній».

За підсумками Конференції була прийнята Резолюція. Резолюцію, презентації доповідей та інші матеріали Конференції можна отримати за адресою http://www.inau.org.ua/13conf.phtml.

 

 

15 червня 2012 року

 

У Судаку відкрилась 13-та Конференція ІнАУ і ДП «UA-IX» «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку», яка зібрала  близько 120 учасників-представників ІКТ-ринку.

В рамках першого дня роботи відбувся Круглий стіл «Кроки з реалізації стратегії розвитку ДП «Українська мережа обміну трафіком (UA-IX)». Учасникам біла представлена «Місія, бачення та стратегії розвитку ДП «УкрМОТ»;  оприлюднено рішення Правління ІнАУ щодо закупівлі двох комплектів обладнання Extreme Networks BlackDiamond X8, що знімає існуючі технічні обмеження на подальший розвиток UA-IX на кілька років вперед; перспективи впровадження нових сервісів в мережі UA-IX.

Було запропоновано провести Стратегічну сесію з обговорення переліку можливих сервісів та пріоритетів щодо їх розвитку.

Матеріали Конференції: http://www.inau.org.ua/13conf.phtml, фотогалерея: http://www.inau.org.ua/150.4255.0.0.1.0.phtml

Генеральним спонсором конференції виступила компанія Extreme Networks, технологічним спонсором - «Айті Бізнес Солюшн». Спонсори конференції: компанії D-Link, «Нетвелл», Dune HD, партнери: компанії «Ай Ті Сістемз», «АйСіЛайн», «Охоронно-детективне агентство «Безпека-Сервіс»», Телекомунікаційної групи Vega. Генеральний інформаційний партнер: «Укрнет», інформаційні партнери:Газета «День», Газета «ДК Зв’язок», журнали «Телеком. Коммуникации и сети», «Wireless Ukraine», проекти hi-Tech.ua, InfoStream, IT Expert.

 

13 червня 2012 року

Представники ІнАУ взяли участь в круглому столі, під час якого відбулось обговорення проекту Загальнодержавної програми розвиткуконкуренції в Україні на 2013-2023 роки. Круглий стіл відбувся в АМКУ й на ньому детально розглядався План заходів на виконання цієї Загальнодержавної програми.


З метою запобігання порушення конкурентного законодавства представники ІнАУ внесли до проекту конкретні пропозиції від громадськихорганізацій й висловились за необхідність вирішення проблем доступу до київської комунальної інфраструктури і ще раз акцентували увагуна необгрунтованість встановленого КП «Ківжітлоспецексплуатація» розміру тарифу й приведення його до економічно обґрунтованого рівня (приписання АМКУ).

 

12 червня 2012 року

Рішенням Правління ІнАУ дійсними членами Асоціації стали компанії «АРТА» та «IT Телесеть».

ТОВ «АРТА» (http://luganet.ua) засноване у 1995 році. Із 2002 року компанія як провайдер «домашньої мережі» розпочала надання послуг доступу до Інтернету у Луганську під торговою маркою «Луганет». Із 2008 року «АРТА» є оператором зв’язку із власною опорною оптоволоконною мережею й надає широкий спектр телекомунікаційних послуг у Луганську та області. За словами директора ТОВ «АРТА» Олега ЛИХНО компанія вступає до ІнАУ, щоб вивчати кращі практики інших учасників ринку, вчитись на помилках та обмінюватись досвідом.


ТОВ «IT Телесеть» (www.it-tele.net) працює на телекомунікаційному ринку із 2009 року. Компанія займається розробкою та інтеграцією телекомунікаційних рішень для бізнесу, а також будівництвом мереж зв’язку. За словами директора ТОВ «IT Телесеть» Анатолія ПЯТНІКОВА, метою вступу компанії до ІнАУ є необхідність приймати участь у спільному розвитку інтернет-простору України та отримання доступу до інформаційної та правової допомоги Асоціації у питання ведення бізнесу на телекомунікаційному ринку.

 

 

11 червня 2012 року

На посаду Директора із розвитку ДП «Українська мережа обміну трафіком» призначено Вадима ГАРБУЗА. Основним завданням на цій посаді стане подальший розвиток ДП «УкрМОТ» та втілення Бачення та Стратегій, які були прийняті на XV З’їзді ІнАУ.

«Я абсолютно впевнений, що мережа обміну інтернет-сервісами має великий потенціал вдосконалення і розвитку, а моє завдання забезпечити найкращі умови участі у процесах для кожного представника Інтернет-ринку України»,  сказав Вадим Гарбуз.

В Інтернет-індустрії В. Гарбуз із 1992 року, являється визнаним експертом в області ефективного поєднання бізнес-підходів і впровадження технологічних рішень.

 

7 червня 2012 року

Відбулось засідання Правління ІнАУ. В ході роботи засідання були обговорені  поточні завдання Правління ІнАУ, що випливають із підсумків XV З'їзду ІнАУ та заслухано Звіт адміністрації "УкрМОТ" щодо причини падіння трафіку в Мережі та заходи, що вживаються длявирішення ситуації.


30 травня 2012 року

Відбувся XV позачерговий З'їзд ІнАУ, на якому був прийнятий запропонований Правлінням Асоціації проект документу «Місія ДП«УкрМОТ», а також зі змінами «Бачення і стратегії розвитку ДП «УкрМОТ».
Делегати XV позачергового З'їзду ІнАУ не прийняли змін до установчих документів ІнАУ.

Правління ІнАУ залишилось чинним у складі, яке було обране на XIV позачерговому З'їзді Асоціації. З'їзд прийняв у якості Асоційованогочлену ІнАУ компанію ТОВ «Трест Укртелебуд» і розглянув питання щодо спроби приватизації ДП «УкрМОТ».

11 травня 2012 року

ІнАУ продовжує вести активну боротьбу проти прийняття законопроекту 6523. ІнАУ, УСПП, АПІТУ та УАФІТ направили Відкритий листГолові Верховної Ради України, керівникам парламентських фракцій і профільного парламентського комітету щодо неприпустимостіприйняття одіозного законопроекту № 6523 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського праваі суміжних прав».

У своєму звернені представники організацій виступають з гострою критикою законопроекту, що містить у собі загрозу знищенняінформаційного середовища і може призвести до перерозподілу ринків у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. 

Нагадаємо, що ще в кінці 2011 року ІнАУ спільно із іншими громадськими організаціями та професійними асоціаціями заявляли про руйнівний вплив ЗП № 6523 на інформаційне середовище. Тоді було направлено Відкритий лист голові Верховної Ради України ЛитвинуВ.М.

 

10 травня 2012 року

ІнАУ підтвердила статус Партнера в рамках проведення регіональної конференції ENOG 3/RIPE NCC, яка цього року вперше відбудеться в Україні. До складу Програмного комітету ENOG 3 від ІнАУ увійшли Тетяна Попова, заступник Голови Правління ІнАУ, і Сергій Поліщук, технічний адміністратор ДП «УкрМОТ» (UA-IX).

ENOG 3  регіональний форум фахівців у сфері Інтернет є традиційним дискусійним майданчиком для обміну досвідом і знаннями з питань, що представляють інтерес для інтернет-співтовариства країн СНД і Східної Європи. Форум який відбудеться 22-23 травня 2012 року в Одесі. Одна з ключових тем   управління Інтернетом і тенденції розвитку Мережі. 

Організаторами конференції ENOG 3: міжнародна організація RIPE NCC і компанія «Хостмастер», приймаюча сторона в Україні.

 

23 квітня 2012 року

Відбувся XIV позачерговий З’їзд ІнАУ, на якому обговорювалось внесення змін до Статуту ІнАУ, майбутній розвиток ДП «УкрМОТ».

Делегати XIV позачергового З’їзду ІнАУ обрали нове Правління ІнАУ. До нового складу Правління ІнАУ увійшли: Сергій БОЙКО (ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ»), Олег ВАЩЕНОК (ТОВ «Телесистеми України»), Михайло КОМІССАРУК (ТОВ «УКРНЕТ»), Олександр КУЛЬЧИЦЬКИЙ (ТОВ «Юніонком») Андрій НАГОРНЮК (ТОВ «В.О.К.С.»), Сергій ОДИНЕЦЬ (ТОВ «Ай Ті Сістемз»), Іван ПЄТУХОВ (ТОВ «Адамант»), Тетяна ПОПОВА (ТОВ «Альфа-Каунтер»), Олександр ФЕДІЄНКО (ТОВ «ІМК»), Елліна ШНУРКО-ТАБАКОВА (ТОВ «ІСС»).

Після проведення XIV позачергового З’їзду ІнАУ новообране Правління Асоціації у складі 10 членів провели перше позачергове засідання Правління, на якому обрали Голову Правління та Заступника Голови Правління ІнАУ.

Головою Правління ІнАУ став Сергій БОЙКО (ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ»), заступником Голови Правління – Тетяна ПОПОВА (ТОВ «Альфа-Каунтер»).

 

11 квітня 2012 року

ІнАУ спільно з іншими громадськими організаціями провели круглий стіл на тему: «Український культурний продукт  перспективирозвитку та існування», який зібрав експертів, представників громадських та творчих організацій, народних депутатів.
 

Головна тема обговорення  руйнівний вплив законопроекту № 6523 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодоврегулювання питань авторського права і суміжних прав» (прийнятий у першому читанні в лютому 2011 року) на інформаційне середовище і розвиток національної культури в разі його прийняття. Учасники  обговорення були одностайні у тому, що даний законопроект лобіюємонополістів-посередників і ігнорує права авторів, і необхідно не допустити його прийняття.

За результатами прес-конференції

10 квітня 2012 року

В ІнАУ створено Комітет з питань телебачення та медіа контенту. Головою Комітету ІнАУ на установчих зборі було обрано Члена Правління ІнАУ Дмитра Грищука.

На установчих зборах новоствореного Комітету ІнАУ його учасники визначили основні напрямки подальшої роботи, а саме: активне сприяння розвитку вітчизняного ринку платного телебачення,  інтернет-мовлення, інтернет-контенту та супутніх сервісів та розробка критеріїв в цій сфері; забезпечення захисту авторських та суміжних прав та ін. Крім того, учасники Комітету ІнАУ будуть проводити аналіз законодавчих та нормативних актів, які мають вплив на розвиток даної сфери, та займуться розробкою пропозицій щодо цих документів.

Також на установчих зборах були визначені першочергові завдання Комітету, а саме формування концептуальних пропозицій до нової редакції Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та нормативних засад щодо розділення понять провайдера транспорту та контент-провайдера, а також визначень відповідних технологій.

 

6 квітня 2012 року

ІнАУ, як Національний експерт (WSA Expert) від України,  оголосив про початок прийому заявок для участі в міжнародному конкурсі WSA Mobile Award 2012 (www.wsa-mobile.org). Конкурс WSA Mobile Award 2012, який вперше стартував у червні 2010 року, покликаний обратикращі в світі веб-сайти, які підтримують мобільні додатки, і працюють у сфері мобільного контенту.

До участі у в WSA Mobile Award 2012 розглядаються проекти, які підпадають до наступних категорій (WSA-mobile CATEGORIES), а саме: m-Business & Commerce,

6 квітня 2012 року

ІнАУ, як Національний експерт (WSA Expert) від України,  оголосив про початок прийому заявок для участі в міжнародному конкурсі WSA Mobile Award 2012 (www.wsa-mobile.org). Конкурс WSA Mobile Award 2012, який вперше стартував у червні 2010 року, покликаний обратикращі в світі веб-сайти, які підтримують мобільні додатки, і працюють у сфері мобільного контенту.

До участі у в WSA Mobile Award 2012 розглядаються проекти, які підпадають до наступних категорій (WSA-mobile CATEGORIES), а саме: m-Business & Commerce,  m-Government & Participation,   m-Learning & Education, m-Entertainment & Lifestyle, m-Tourism & Culture,  m-Media & News, m-Environment & Health та m-Inclusion & Empowerment.

 

28 березня 2012 року

В рамках роботи Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами  провелись дослідження ринку медійної інтернет-реклами України за підсумками 2011 року. Його обсяг склав 248 млн грн без урахування ПДВ, при цьому майже половина продажів здійснена майданчиками безпосередньорекламодавцям, минаючи агентський ринок.

Варто відзначити, що після проведення дослідження у минулому році, коли оцінка ринку за 2011 р. містила елемент прогнозування, Методика досліджень була вдосконалена. Зокрема, визначення сегментів медійної інтернет-реклами приведено відповідно до класифікаціїInteractive Advertising Bureau (IAB), врахована поправка на дублювання даних за рахунок посередництва сейлз-хаусів і мереж. Крім того, в цейраз окрім цифри обсягу медійної інтернет-реклами була отримана частка прямих продажів майданчиків рекламодавцям, яка склала 49%. 

Учасники анкетування, порядок оцінювання ринку, анкети тощо розміщені на веб-сторінці Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами.

 

17 березня 2012 року

Відбулось чергове засідання Робочої групи Київради з питань доступу до комунальної телекомунікаційної інфраструктури за участюпредставників Київради, КП «Київжитлоспецексплуатація», ІнАУ та інших профільних асоціацій і операторів, на якому розглядався проектдокументу по проведенню інвентаризації телекомунікаційних мереж київських провайдерів. В результаті були досягнуті домовленості, що найближчим часом проект буде доопрацьовано з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених під час його обговорення.

Історію питання та позицію ІнАУ щодо цього див у «Звіті ІнАУ а 2011 рік», пункт 1.1.3 на сайті ИнАУ тут.

16 березня 2012 року

На засіданні Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами були оголошені дані чергової хвилі установчих досліджень інтернет-аудиторії України. Так, за результатами лютого-березня 2012 року, 16,9 млн мешканців України, яким більше 15 років, регулярно користуються Інтернетом, що складає 42% від дорослого населення країни. При цьому щоденно користуються Інтернетом понад 12 млн українців (без врахування дітей). Нагадаємо, що дані отримані у рамках проекту соціологічних досліджень, які виконуються на замовлення ІнАУ компанією InMind.

Таким чином, за рік цифра проникнення Інтернету в країні зросла на 7%, при цьому найбільше зростання відбулось у дорослій віковій категорії, а також у західному регіоні країни – там, де проникнення залишається відносно невисоким. Детально – див. документ «Дані VI хвилі установчих досліджень, 1 квартал 2012» на сайті ІнАУ в архіві досліджень.

Також за результатами лютого 2012 року, на базі медіа-панелі загальною чисельністю 5 тис користувачів визначено ТОП-25 доменів, які найбільше відвідують вітчизняні інтернет-користувачі. Деталі – на сайті ІнАУ у файлі «ТОП-25 доменів (Лютий 2012)» в архіві досліджень.

 

13 березня 2012 року

Відбулось позачергове засідання нового складу Правління Інтернет Асоціації України, на якому обрали Голову Правління та заступника Голови Правління Асоціації.

За підсумками голосування Головою Правління ІнАУ став Олександр ОЛЬШАНСЬКИЙ, заступником – Вікторія КРАВЧЕНКО.

 

2 березня 2012 року

 

Відбулося засідання Громадської Ради при НКРЗІ, на якому обрали Голову ради Елліну ШНУРКО-ТАБАКОВУ, яка є Головою Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова та Головою правління АПІТУ. 

Заступниками голови стали Леонід ОШЕРОВ (Голова ради Асоціації «Телас») та Олександр ОРЄХОВ (Голову Комісії з питань освіти Асоціації «Інформаційні технології України»). На засіданні також обрали склад Ради (у кількості 24 особи) та керівні органи.

 

29 лютого 2012 року

Відбувся VIII Конгрес ІнАУ «Україна на шляху до інформаційного суспільства» визначив нагальні питання щодо подальшого розвитку ІКТ-галузі, участь у якому взяли участь майже 100 представників-компаній ринку.

Крім того, цього дня відбувся XIII З’їзд ІнАУ. Учасники XIII З’їзду ІнАУ серед іншого визначили основні напрямки діяльності у 2012 році, зокрема, вирішили особливу увагу присвятити розробці Стратегії подальшого розвитку ДП «УкрМОТ». У зв’язку із тим, Правлінню ІнАУ доручено підготувати проведення Позачергового з’їзду ІнАУ, присвячений реорганізації ДП «УкрМОТ» у термін 3 міс (до кінця травня 2012 р). До проведення цього позачергового З’їзду ІнАУ оголошено мораторій на прийняття нових членів ІнАУ. Крім того, до проведення позачергового З’їзду ІнАУ, Правління ІнАУ не може змінювати форму власності  ДП «УкрМОТ» (в любий спосіб).

Під час роботи  XIII З’їзді ІнАУ обрано наступний склад Правління ІнАУ на 2012 рік:

 

1.     Борисов Борис Борисович (ТОВ «Колокол»)

2.     Бурдук Денис Якович (ПрАТ «ТОП НЕТ»)

3.     Грищук Дмитро Михайлович (ПрАТ «Індастріал Медіа Нетворк»)

4.     Єлісєєв Олег Васильович (ТОВ НВП «ТЕНЕТ»)

5.     Кравченко Вікторія Володимирівна (ПрАТ «ТОП НЕТ»)

6.    Літовка Володимир Ігорович (Представництво «Сіско Сістемз менеджмент Б.В.») 

7.     Ольшанський Олександр Якович (ТОВ «Інтернет Інвест»)

8.     Попова Тетяна Володимирівна (ТОВ «Альфа Каунтер»)

9.     Середа Василь Володимирович (ТОВ «Омнілінк»)

10.  Смілянець Максим Петрович (ПрАТ «Датагруп»)

11.  Федієнко Олександр Павлович (ТОВ «IMК»)

 

22 лютого 2012 року

Рішенням Правління ІнАУ до складу Асоціації увійшли компанії «Лінк Телесервіс», «РубінТелеком» та «Ромсат». Рішенням ПравлінняІнтернет Асоціації України (ІнАУ, www.inau.org.ua) дійсними членом Асоціації стали компанії «Лінк Телесервіс», «РубінТелеком» та «Ромсат» - асоційованим членом.

17 лютого 2012 року

Відбулось урочисте нагородження переможців Конкурсу на кращий веб-сайт навчального закладу України «Веб-сайт – обличчя успіху»,одним із партнерів якого виступила Інтернет Асоціація України.

Предметом конкурсу стало змістовне наповнення веб-сайтів навчальних закладів України, зручність їх використання, забезпечення участі всіх учасників навчального процесу у діяльності закладів освіти, послуги, що надаються на сайтах. Кожний сайт оцінювався за показниками, згрупованими у такі категорії: контент, зручність, динаміка, дизайн та технічні показники.

Професійне журі Конкурсу складалось із семи представників громадських та професійних об’єднань, які є членами Комітету ІнАУ з питань інформаційно-комунікаційних технологій в освіті Головою журі було обрано Тетяну Попову, Голову Правління Інтернет Асоціації України.

За результатами Конкурсу, участь у якому взяли понад 130 номінантів, переможцями обрали:

 У номінації «Шкільні веб-сайти» України:

·                       Ліцей економіки та інформаційних технологій м. Запоріжжя (www.leit.zp.ua) – 1 місце;

·                       Спеціалізована школа № 57 м. Києва з поглибленим вивченням англійської мови (www.school57.kiev.ua) – 2 місце;

·                       Перша міська гімназія м. Черкаси (www.fcg.ck.ua) – 3 місце.

 У номінації  «Веб-сайти позашкільних навчальних закладів»:

·                       Веб-сайт «Будинку дитячої та юнацької творчості» Управління освіти Броварської міської ради Київської області (www.bdut.org.ua) -  1 місце;

·                       Славутицький дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 6 «Крунк» (http://slavdnz6.at.ua) – 2 місце;

·                       Дошкільний навчальний наклад (ясла-садок) №7 «Теремок», м. Енергодар (http://dnz7.eidmu.zp.ua) – 3 місце.

У номінації «Веб-сайти навчальних закладів 1-2 рівня акредитації»:

       Вінницький технічний коледж (http://vtc.vn.ua) - 1 місце;

       Індустріально – педагогічний технікум  Конотопського інституту Сумського державного університету (http://Kipt.sumdu.edu.ua) – 2 місце;

       Харківський торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету (www.htek.com.ua) - 3 місце.

 

Партнерами Конкурсу виступили: Інтернет Асоціація України,   система  інтернет-розрахунків WebMoney Transfer, Датацентр  ColoCall, Національний інтернет-портал UKR.NET, Телекомунікаційна компанія «Адамант», Громадська  організація  «Вікімедіа Україна»,  Журнал «Hi – Tech у школі» (ВД «СофтПрес»). 

13 лютого 2012 року

Сьогодні, коли інтернет-спільнота у Європі відзначає День безпечного інтернету, Інтернет Асоціація України (www.inau.org.ua) провела прес-конференцію у прес-центрі «Главком». Спікерами прес-конференції «Чи безпечно сьогодні існувати у Глобальній мережі» стали Іван Пєтухов, член Правління ІнАУ та Володимир Куковський, Виконавчий директор Асоціації.

Розпочинаючи прес-конференцію, Володимир Куковський зосередився на існуванні проблеми захисту  інтернет-користувачів, особливо дітей та молоді, від негативного контенту. З метою вирішення цієї проблеми ІнАУ у своїй щоденній діяльності проводить низку інформаційних заходів та напрацьовує відповідні методики.  По-перше, Асоціація проводить профілактичні заходи щодо інформування інтернет-провайдерів та інтернет-користувачів на всіх рівнях. Зокрема, ІнАУ розробила «Правила роботи в Інтернеті» та типовий договір з відповідними попередженнями користувачів.

По-друге, ІнАУ послідовно відстоює впровадження механізмів саморегулювання, що вкрай важливе для такої сфери як Інтернет, й, зокрема, рекомендує інтернет-споживачам встановлювати правила (у тому числі щодо контролю), за якими вони будуть себе та свої сім’ї захищати від негативного контенту. Більшість інтернет-сервіс-провайдерів за заявою своїх клієнтів можуть встановити обмеження щодо ресурсів, до яких буде надаватися доступ з комп’ютерів цих клієнтів. Крім того, в Інтернеті чимало програмного забезпечення, яке дозволяє батькам власноруч встановити контроль за веб-ресурсами, якими користуються наймолодші члени сім’ї. 

Більше того, з метою викорінення в національному сегменті Інтернету контенту, пов‘язаного з насиллям, у 2009 році ІнАУ створила постійно діючу «гарячу лінію» з веб-інтерфейсом Skarga (www.skarga.ua).

30 січня 2012 року

Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова увійшла до складу ініціативної групи зі створення Громадської ради при НКРЗІ. Відповідне рішення було прийнято на засіданні ініціативної групи зі створення Громадської ради при НКРЗІ під головуванням керівника ініціативної групи, Голови Громадської ради при НКРЗ Андрія Дронюка.

На засіданні обрали склад ініціативної групи, до якого увійшли: Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова, Віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Іван Пєтухов, Голова ради Української асоціації операторів зв’язку «Телас» Леонід Ошеров, Голова комітету з питань освіти Асоціації «Інформаційні технології України» Олександр Орєхов, директор Департаменту забезпечення діяльності НКРЗІ Борис Ємельяненков, радник Голови НКРЗІ Євген Куліш та начальник відділу взаємодії із ЗМІ та надання публічної інформації НКРЗІ Ольга Півень-Півнюк.

Також на засіданні обговорювались питання щодо формування Громадської ради при НКРЗІ.

 

25 січня 2012 року

Рішенням Правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) дійсним членом Асоціації стала компанія «Київконект». Загалом, станом на сьогодніІнАУ об’єднує 120 учасників ІКТ-ринку: 72 дійсних та 48 асоційованих членів Асоціації.

20 січня 2012 року

По итогам декабря 2011 года на базе медиа-панели общей численностью 5 тыс. пользователей определен следующий список топ-25 доменов, посещаемых украинскими пользователями.

 

 

 

 

2011 рік

22 грудня 2011 року

 

Рішенням Правління ІнАУ компанія «Юніонком» стала дійсним членом Асоціації.

ТОВ «Юніонком» (м. Київ, www.uniocom.net.ua) надає телекомунікаційні послуги із 2009 року. Основними напрямками діяльності компанії є надання доступу до Інтернету та послуг кабельного телебачення.

 

 

21 грудня 2011 року

 

Представники низки вітчизняних професійних об‘єднань та підприємств провели спільну прес-конференцію «Законопроект 6523 ігнорує інтереси авторів та руйнує інформаційне середовище України». Її учасники – представники Інтернет Асоціації України (ІнАУ), Асоціації правовласників і постачальників контенту, Асоціації підприємств інформаційних технологій України, Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП) та ТОВ «Індормедіа» акцентували увагу присутніх на загрозах, які несе відповідний законопроект, прийнятий у першому читанні, та виступали проти прийняття відповідного законопроекту у цій редакції.

Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна ПОПОВА окреслила негативні положення, які пропонуються у деяких статтях законопроекту 6523: «Звертаю увагу, що законопроект створює умови для захисту інтересів перш за все не власників авторських прав, а посередників – організацій колективного управління. Також проект запроваджує неконтрольовані важелі адміністративного тиску на інформаційні ресурси та передбачає розширення сфер діяльності, які підлягають ліцензуванню, що іде в розріз європейською регуляторною практикою та з задекларованим Президентом та Урядом країни курсом щодо дерегуляції різних сфер суспільного життя».

Учасники пре-конференції оприлюднили Відкритий лист до керівництва Верховної Ради України, який підтримали та підписали: ІнАУ, Асоціації правовласників і постачальників контенту, АПІТУ, УСПП, Індустріального телевізійного комітету (ІТК), Всеукраїнська асоціація автоімпортерів і дилерів (ВААІД), ТОВ «Індормедіа». Лист відкритий до підписання й наразі список підписантів розширюється і до ініціативи приєднуються інші асоціації.

Відкритий лист див. на сайті ІнАУ тут.

 

20 грудня 2011 року

За підсумками листопада 2011 року на базі медіа-панелі загальною чисельністю 5 тис. користувачів визначений наступний перелік ТОП-25 доменів, які найбільше відвідували українськими користувачами.

9 грудня 2011 року

ІнАУ взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Протидія злочинності у сфері інтелектуальної власності та комп’ютерних технологій органами внутрішніх справ: стан, проблеми та шляхи їх вирішення», яка відбулась в Донецькому юридичному інституті МВС України.

Під час свого виступу на конференції Андрій НАГОРНЮК, Член Правління Інтернет Асоціації України акцентував увагу присутніх, що підсумком роботи стосовно покращення співпраці хотілось би бачити підписаний Меморандум між ІнАУ та правоохоронними органами. «Підготовлений  документ має спиратись на європейський досвід, зокрема, на проект «Керівні принципи співробітництва між правоохоронними органами та постачальниками послуг мережі Інтернет проти кіберзлочинності», ухвалені глобальною конференцією «Співробітництво проти кіберзлочинності» (Рада Європи, Страсбург, 1-2 квітня 2008 р.)»,  - вважає він.

8 грудня 2011 року

У Києві відбувся Форум «Гроші та технології: рішення для бізнесу» 2011, організатором якого виступив видавничий дім «СофтПрес» при партнерстві із НКРЗІ, за підтримки Інтернет Асоціації України та інших організацій і компаній.

Робота Форуму «Гроші та технології» була організована у вигляді паралельних професійних потоків-конференції: «Корпоративна ІТ-інфраструктура», «Банківські технології: моніторинг, централізація, аутсорсинг», «Безпека та відеоспостереження», «Інтернет-економіка», «ІТ-освіта», «Сучасні телекомунікації: регулювання, технології, сервіси» (партнером виступив Міжнародний Форум «Перспективи розвитку ІКТ в регіоні СНД і Східної Європи») та круглого столу «Вплив громадянського суспільства на впровадження ІКТ в освіту», співорганізаторами якого виступили ІТ-комітети з освіти АПІТУ та ІнАУ.

На конференції «Сучасні телекомунікації: регулювання, технології, сервіси» розглядались основні принципи регулювання, питання державного нагляду в галузі телекомунікацій, регулювання сфери радіочастотного ресурсу, перспективи розвитку технологій тощо. У своєму виступі Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна ПОПОВА зупинилась на необхідності створення умов для стабільного розвитку ринку телекомунікацій. «Такими умовами є ведення постійного недискримінаційного діалогу та співпраця органів державної влади із профільними асоціаціями, громадськими організаціями та низкою громадських рад», – запевнила Тетяна Попова. «Майбутній розвиток сфери телекомунікацій полягає у впровадженні європейських підходів щодо саморегулювання та зменшення регуляторних впливів»,  вважає Т. Попова.

5 грудня 2011 року

Рішенням Правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ, www.inau.org.ua) дійсним членом Асоціації стала компанія «Київські оптичні мережі». Загалом, станом на сьогодні ІнАУ об’єднує 118 учасників ІКТ-ринку.

ТОВ «Київські оптичні мережі» (KievNet) засноване у 2005 році. Основним напрямом діяльності компанії є надання послуг доступу до мережі Інтернет для Києва та передмістя по власним ВОЛЗ. Компанія є Учасником ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX, www.ua-ix.net.ua).

За словами інженера компанії «Київські оптичні мережі» Юрія Кавуна, за останній час компанія і мережа KievNet у своєму розвитку досягла того етапу, коли потрібно не спостерігати, а брати активну учать у розвитку ринку. «Тому компанія вирішила вступити в ІнАУ»,   підкреслив він.

1 грудня 2011 року

ІнАУ провела дослідження ринку медійної інтернет-реклами України. Його обсяг у 2011 році із врахуванням прогнозу на грудень складе 270, 5 млн грн. (без врахування ПДВ).

Методика дослідження розроблена в рамках Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами і базується на спільному аналізі даних від найбільших Агентств інтернет-реклами з одного боку та найбільших Продавців (одиночних сайтів, холдингів, сейлз-хаузів, мереж)  - з іншої. Учасники дослідження заповняли спеціальні анкети, у яких Агентства вказували суми отриманих від рекламодавців кошти по кожному із Продавців, а останні вазували частку у своєї оборотах окремих рекламних Агентств.

 

25 листопада

Рішенням Правління Інтернет Асоціації України асоційованими членами Асоціації стали компанії «Лінкнет» та «СДС-Схід». 

 

23 листопада 2011 року

 

Спеціалісти ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX) та Internet Systems Consortium, Inc. (ISC) завершили налаштування програмного забезпечення й включили до складу інфраструктури UA-IXкореневий DNS-сервер F-ROOT.

 

В результаті прямого включення RootDNS-серверу в UA-IX, вітчизняні інтернет-користувачі отримають більш надійний доступ до Інтернету. Можливість використання локального Root-сервера дозволить захистити від колапсу національний сегмент Мережі у випадку пошкодження міжнародних магістралей. Таким чином, чим більше розміщено Root-серверів в Україні, тим вище надійність роботи Інтернет в країні. Варто відзначити, що рік тому в Україні не було жодного DNS-серверу.

 

Це вже другий DNS-сервер, який включено до складу інфраструктури ДП «Українська мережа обміну трафіком» у 2011 році. Так, у червні поточного року кореневий DNS-сервер I-ROOT включено до складу інфраструктури UA-IX.

17 листопада

Відбулось засідання Комітета ІнАУ з питань інтернет-реклами, в рамках роботи якого здійснюється новий проект – визначення оцінки обсягу ринку інтернет-реклами України.  Наразі виконується перший крок  –  оцінка обсягу ринку медійної інтернет-реклами України, який складається із різних сегментів - банерів (усі формати), спецпроектів, спонсорства та брендування.

 

У планах Комітету ІнАУ на наступний рік   напрацювання методики та виконання оцінки обсягів інших сегментів вітчизняного ринку інтернет-реклами.

 

Також оприлюднений рейтинг ТОП-25 доменів за період 1-31 жовтня, який виконано на базі медіа-панелі загальною кількістю 5000 користувачів.

 

10 листопада 2011 року

ІнАУ спільно з УСПП, «Телас» та «Телекомунікаційною палатою України» надіслала Відкритий лист Президенту України щодо дискримінаційних дій по відношенню до операторів/провайдерів телекомунікацій з боку органів місцевої влади Києва, Сімферополя, Харкова, Вінниці, Львова, Одеси, Миколаєва та інших міст України. У цих містах  створюються посередники-монополісти на ринку доступу до телекомунікаційної інфраструктури будівель та почастішали випадки умисного пошкодження ліній зв'язку.

Низка організацій вже заявили про підтримку цього Листа.

9 листопада 2011 року

Відбулися Парламентські слухання на тему: «Стан суспільної моралі в Україні», на яких виступила Елліна Шнурко-Табакова, Голова Комітету ІНАУ по питаннях захисту прав людини і свободи слова

Відкрив слухання Володимир Яворівський, Голова Комітету ВР по питаннях культури і духовності. У своєму виступі він висловив переконання, що Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі (НЕК) займається цензурою і закликав депутатів не голосувати в другому читанні за ЗП 7132. Пан В. Яворівський призвав громадськість, народних депутатів, уряд та ЗМІ об'єднається і зробити все, щоб ЗП 7132 не був прийнятий. З ним погодився і віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко, інші депутати.

У своєму виступі директор «Інституту медіа-права» Тарас Шевченко підтримав виступаючих народних депутатів. Більш того, він упевнений, що питання моралі не можна регулювати  в законодавчому полі, це завдання культури нації, виховання і освіти. «Законами і заборонами у сфері захисту суспільної моралі нічого не можна врегулювати», – справедливо вважає Т. Шевченка.

Василь Костицький з одного боку погодився з тим, що даний законопроект «потрібно допрацювати», а з іншої – традиційно встав на захист НЕК, яку він очолює. Схожу позицію висловив один із співавторів законопроекту 7132 народний депутат України Павло Унгурян.

Представники громадськості, медіа-інтернет-співтовариства виступали проти ухвалення законопроекту 7132, оскільки він передбачає введення механізму обмеження свободи українських громадян і при цьому повністю контрастує з європейськими підходами до гуманітарного прогресу суспільства. Так, Катерина Котенко, Виконавчий директор «Індустріального телевізійного комітету» (ІТК) звернулася до депутатів з пропозицією ухвалити закон про саморегулівні організації, які зможуть стояти на варті порядку, зокрема, в даній сфері.

Завершальним акордом став виступ Елліни Шнурко-Табакової, Голови комітету ІнАУ по питаннях захисту прав людини і свободи слова. «Новий законопроект збирається контролювати еротичну продукцію, що безумовно може привести до можливості покарання будь-якого громадянина і бізнесу, і відкине країну до кінця минулого льодовикового періоду. Прикриваючись інтересами дітей, законопроект не розглядає насправді їх прав, а намагається зайнятися батьківськими функціями, насаджуючи своє розуміння стосунків батьків і дітей.  Колегіальність пропонованого органу фактично знімає персональну відповідальність з членів комісії і робить можливі репресії проти будь-якого громадського діяча безвідповідальними.

Законопроект закладає відхід в тінь цілих галузей економіки, провокує свавілля і імітує діяльність, підміняючи мінімум дев'ять державних органів. Фактично через моніторинг інформаційного простору створюється орган цензури. Через позасудове блокування ресурсів порушується право громадян на доступ до інформації…

Понад 20 асоціацій і суспільних інститутів вже звернулися до Верховної Ради і Президента України із закликом не допустити ухвалення антиукраїнського закону. Сьогодні вирішується питання: де буде Україна – в майбутньому або на узбіччі історії», – підвела підсумок свого виступу Е. Шнурко-Табакова.

3 листопада 2011 року

В АМКУ відбувся брифінг, на якому представники Антимонопольного комітету України офіційно рекомендували Київській міській раді «прийняти заходи з метою запобігання порушенню конкурентного законодавства на ринку розміщення телекомунікаційних мереж в житлових і нежитлових будовах комунальної власності». Нагадаємо, що ситуація виникла в результаті прийняття Київрадою рішення «Про питання впорядкування діяльності суб’єктів господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій» (від 14 липня 2011 р. № 378/5765).

У своєму рішенні АМКУ зобов'язав Київраду вжити низку заходів, у тому числі:  для зниження тарифів на розміщення телекомунікаційних мереж (на сьогодні цей тариф становить 0,60 грн./квартира) та переглянути механізм розподілу суми отриманих платежів (згідно із рішенням № 378/5765 балансоутримувач отримує лише 25%).

 

Водночас територіальним відділенням АМКУ доручено провести аналогічну роботу на місцях. При цьому ІнАУ надала АМКУ зібрану інформацію з цього питання. Це доручення з'явилося в результаті в результаті звернення ІнАУ до АМКУ, підготовки матеріалів для АМКУ та завдяки проведенню  ІнАУ, УСПП, ТЕЛАС та НКРЗ у вересні поточного року.

 

21 жовтня 2011 року

21-24 жовтня відбулась виставка ExpoTEL 2011, участь у якій взяло понад 150 компаній-учасників із 20 країн світу. В рамках роботи виставки Інтернет Асоціація Україні провела конференцію «Інтернет майбутнього: контент і технології».

Конференція розпочалась виступом Олександра Ольшанського, заступника Голови Правління ІнАУ, який здійснив ретроспективний аналіз ключових фаз розвитку Інтернету та зупинився на прогнозах щодо трендів майбутнього. Серед останніх –   глобальна соціальна автомобільна мережа, що з’єднає транспортні засоби  в єдине інформаційне віртуальне поле.  Крім того, він вважає, що існуючі способи аутентифікації інтернет-користувача себе фактично вичерпали і у майбутньому слід шукати інші шляхи ідентифікації.

Майбутнім професійних вітчизняних електронних медіа занепокоєна Элліна Шнурко-Табакова, Голова Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини і свободи слова. Вона переконана у необхідності розвитку в країні процесів саморегуляції галузі електронних медіа, які повинні стимулювати розвиток демократичного суспільства в Україні. Саме таке завдання поставила перед собою медіа-інтернет-іспільнота, яка виступила ініціатором створення Інформаційної ініціативи – саморегулівної організації, яка має на меті сприяти запровадженню професійних стандартів журналістики в електронних медіа в Українському сегменті Інтернет та забезпеченню їх виконання разом із дотриманням принципів редакційної політики.

Дмитро Грищук, член Правління ІнАУ, розповів присутнім про стратегію та методи боротьби ІнАУ з кіберзлочинністю. Він детально зупинився на важливості встановлення діалогу із правоохоронними органами та роботу ІнАУ на випередження.

Проблемам спільного використання телекомунікаційної інфраструктури  присвятив свою доповідь член Правління ІнАУ Олександр Кульчицький. У своєму виступі від відмітив, що у всіх областях країни посилились спроби на рівні органів місцевого самоврядування запроваджувати нормативну політику, що свідчать про втручання на ринок доступу до телекомунікаційної інфраструктури. О. Кульчицький зауважив, що ІнАУ постійно звертається до НРКЗ із пропозицією переглянути порядок доступу, проте наразі комісія не розглянула зауваження учасників ринку. «ІнАУ звертає увагу на необхідність створення умов для розвитку висококонкурентного середовища на ринку та «здорового» інвестиційного клімату шляхом встановлення низьких тарифів та усунення корупції за відсутністю територіальної та технологічної дискримінації», – сказав О. Кульчицький.

Структуру та чисельність Уанету окреслив у своїй доповіді Иван Дубинский із дослідницької компанії InMind. Згідно із останніми даними, наразі в Україні налічується 14,3 млн інтернет-користувачів (доросле населення країни у віці 15+). «Зростання загальної кількість інтернет-користувачів відбувається у зв’язку із тенденцією зростанням кількості (частки) підключень жінок у віці до 30 років, які мешкають у невеликих населених пунктах та селах. Крім того, вперше у загальній кількості інтернет-користувачів в Україні, кількість жінок перевищила кількість чоловіків», –  відмітив він

Завершальне слово взяв Сергій ПОЛІЩУК, технічний адміністратор UA-IX, який спрямував свій погляд у майбутнє щодо розвитку мережі UA-IX та нових технологій передачі даних. Наразі він відмітив, що за обсягом трафіку UA-IX понад року посідає 5 місце в Європі. «При умові, якщо темпи зростання не зміняться, у 2014 році UA-IX посяде третю сходинку у цьому рейтингу», –  відзначив він.

5 жовтня 2011 року

Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова взяла участь у прес-конференції на тему: «Як захиститися від фінансових пірамід?» за участю. Головним лейтмотивом дискусії стало обговорення нещодавно зареєстрованого проекту закону «Про внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" (щодо унеможливлення діяльності на території України віртуальних фінансових пірамід)» (№ 9232 від 29.09.2011).

У дискусії із представниками ЗМІ Голова Правління ІнАУ Т. Попова відзначила: «Відповідний проект закону не змінить існуючої ситуації. Чому? Тому, що у ньому пропонується зобов’язати операторів та провайдерів телекомунікацій на підставі рішення суду обмежувати доступ своїх абонентів до ресурсів, через які здійснюється діяльність з надання фінансових послуг без ліцензії. Але ж на законодавчому рівні оператори та провайдери і так зобов’язані блокувати ресурси за рішенням суду – і це не вирішує низку проблем та ситуації, які виникають, наприклад, у тій ж фінансовій сфері».

Відповідаючи на запитання, чи можливо технічно здійснити блокування того чи іншого ресурсу за наявності рішення суду, Т. Попова зауважила: «Навіть у пояснювальній записці до законопроекту автори висловлюють певні сумніви щодо цього: чимало ресурсів, про які сьогодні йдеться мова, знаходяться поза зоною юрисдикції України».

Наостанок Т. Попова відзначила, що найефективніший метод боротьби – проведення інформаційно-вихованої  роботи із вітчизняними інвесторами щодо можливостей реальних фінансових інструментів, які можуть принести прибуток тощо.

 

21 вересня 2011 року

Відбулася практична конференція II Telecom Innovation Forum 2011 «Інновації для бізнесу сервісу-провайдерів і операторів зв'язку», який пройшов за підтримки Інтернет Асоціації України (ІнАУ).

Голова Правління ІнАУ Тетяна ПОПОВА, член Правління ІнАУ Іван ПЄТУХОВ і технічний адміністратор UA-IX Сергій ПОЛІЩУК взяли активну участь в дискусійній сесії: «Ефективні інструменти підвищення ARPU, прибутковості бізнесу і якості інтернету-послуг». Темами обговорення стали практичні інструменти і рекомендації щодо правильного управління бізнесом, існуючі рішення і технології для підвищення ARPU, прибутковості бізнесу і створення конкурентних переваг на ринку.

15 вересня 2011 року

 

За підсумками серпня 2011 року на базі медіа-панелі загальною кількістю 5 тис визначено ТОП-25 доменів, які відвідували вітчизняні інтернет-користувачі.

 

14 вересня 2011 року

 

Відбувся круглий стіл «Проблемні питання використання телекомунікаційної інфраструктури та шляхи їх подолання», організаторами якого виступили ІнАУ, УСПП, Асоціація «ТЕЛАС» та НКРЗ.

Учасники круглого столу висловлювали обурення щодо прийняття Київською міської радою одіозного рішення «Про питання впорядкування діяльності суб'єктів господарювання в галузі зв'язку та інформаційних технологій» (№378/5765 від 14/07/2011 р.). Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна ПОПОВА акцентувала увагу присутніх, що ІнАУ виступає категорично проти прийнятого Київміськрадою незаконного рішення. «По-перше, у ньому не були враховані численні пропозиції та зауваження учасників ринка й у такому вигляді воно несе значний негативний вплив на розвиток галузі телекомунікацій в країні. По-друге, рішення порушує вимоги вітчизняного законодавства, зокрема, Законів України «Про захист економічної конкуренції» та «Про телекомунікації». Т. Попова озвучила ті принципи, які поділяють оператори та провайдери телекомунікацій у відносинах з органах місцевого самоврядування.

Продовжуючи тему, яку підняла Т. Попова, Голова Ради Асоціації «ТЕЛАС» Леонід ОШЕРОВ у своєму виступі ще раз підкреслив незаконність прийнятого рішення Київміськрадою та «закликав НКРЗ прискорити роботу над вищезазначеним законопроектом». Відзначимо, що про незаконність рішення Київради йдеться у попередньому висновку Антимонопольного комітету України (АМКУ), який отримала на свій запит ІнАУ (відповідь АМКУ: №136-29 від 08.09.2011 р.). Зокрема, у ньому йдеться, що відповідне рішення має ознаки порушення антимонопольного законодавства. Під час роботи круглого столу Антон БАЛАБА, начальник Управління досліджень ринків інфраструктури, ЖКГ Департаменту дослідження ринків АМКУ відзначив: «Згідно із вітчизняним законодавством, Київміськрада повинна була направити відповідне рішення для погодженнями із відповідними органами АМКУ. А цього не було зроблено». Наразі, з метою запобігання можливим порушенням законодавства про захист економічної конкуренції,  АМКУ готує відповідний проект рекомендацій, який є обов’язковим для розгляду Київміськрадою.

 

7 вересня 2011 року

 

Відбулось перше засідання Громадської Ради при Держінформнауки, на якому відбулись вибори керівних органів Громадської ради, схвалено Положення про Громадську Раду, сформовано орієнтовний план роботи та план проведення консультацій із громадськістю.

Головою Громадської Ради обрано Максима СТРІХУ, віце-президента Всеукраїнської громадської організації «Академія наук вищої школи України». Заступниками обрали Голову правління ІнАУ Тетяну ПОПОВУ та Ігоря ЛИСИЦЬКОГО, віце-президента Асоціації "Інформаційні технології України".

Крім того, сформовано склад Секретаріату, до якого увійшли: Іван ПЄТУХОВ - віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців, голова Комісії УСПП з питань науки та ІТ, Олеся АРХИПСЬКА - керівник проекту громадської організації «Інформаційно-аналітичний центр «Громадський простір», Юрій ПЕРОГАНИЧ, генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України.

 

 

2-3 вересня 2011 року

 

Відбувся Другий Форум з управління Інтернетом (IGF-UA), який зібрав понад 200 учасників  представників органів державної влади України, вітчизняної міжнародної та інтернет-спільноти та компаній, які працюють в сфері ІКТ. Активними міжнародними учасниками Форуму стали експерти в сфері Інтернет з Франції, Німеччини, Данії, Румунії, Голландії, Швейцарії, Росії, Італії, Болгарії, Польщі, США.

Відкрила Форум Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна ПОПОВА. Вітаючи всіх присутніх, Т. Попова запросила до плідної дискусії представників влади, бізнесу та громадськості для вироблення спільних рекомендацій щодо подальшого розвитку Інтернет в Україні.

Із урочистими привітаннями виступили представники органів державної влади: вітання від Прем’єр-міністра України Миколи АЗАРОВА оприлюднив Володимир СЕМИНОЖЕНКО, Голова Державного агентства з питань науки, інновацій на інформатизації України. Із офіційним привітання до учасників Другого IGF-UA від Голови Верховної Ради України Володимира ЛИТВИНА виступивІгор ЖИЛЯЄВ, заступник завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Народний депутат України, Президент Українського союзу промисловців та підприємців Анатолій КІНАХ привітав учасників Форуму від імені УСПП та Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони й відзначив: «Сьогодні хочу особливо відмітити, що розвиток Інтернету в Україні демонструє достатньо високу динаміку – один із самих високих у Європі. Й для його подальшого повноцінного розвитку нам необхідно створити всі умови: податкові, соціальні, технічні, технологічні. Впевнений, що в цьому контексті вкрай важливий діалог держави і суспільства, влади і бізнесу. Я щиро вдячній партнеру – Інтернет Асоціації України, яка є ініціатором великої кількості законодавчих ініціатив, проектів програм, які спрямовані на нашу практичну мету  – створення сучасного громадянського суспільства на основі використання ІКТ».

У своєму виступі Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова і інформації Андрій ШЕВЧЕНКО привітав учасників Форуму і відзначив: «Україна має шанс зайняти своє унікальне місце на світовому ринку Інтернету. Але цьому наразі перешкоджає кілька важливих «але», які пов’язані із тим як працює українська влада. Бажання тотального контролю та неспроможність до системних реформ –- це ті речі, які можуть відібрати у нас з вами шанс просунути Україну у напрямку прогресивного інформаційного суспільства. Саме тому ключовим завданням Другого українського форуму з управління Інтернетом має стати обговорення, якою повинна бути осмислена державна політика щодо розвитку Інтернет-середовища, а також питання самозахисту в Мережі».

В раках роботи першого дня Форуму відбулись дискусії у тематичних секціях: «Партнерство держави, бізнесу і громадськості у розвитку українського сегменту Інтернет», «Оператор та провайдер телекомунікацій в контексті права на свободу інформації», «Перспективи розвитку українського адресного простору», «Розвиток IT-освіти як інструмент ліквідації цифрового розриву», «Безпека в Інтернеті та баланс відкритості» та Круглий стіл компанії «Хостмайстер»  — «Домен .UA: EUROремонт».  

 

30 серпня 2011 року

Рішенням Правління ІнАУ дійсними членами Асоціації стали компанії  «Південні транспортні телекомунікаційні системи» (м. Сімферополь) та «Філанко Україна». Загалом, наразі ІнАУ об’єднує 115 учасників ІКТ-ринку.

ТОВ «Південні транспортні телекомунікаційні системи» (STTS), основним напрямком діяльності якої є надання послуг доступу до Інтернет  по виділеним каналам зв’язку та забезпечення повного комплексу супутніх послуг.

ТОВ «Філанко Україна» входить до групи компаній «Філанко», що розпочала діяльність у Росії у 1999 році з проектами CityTelecom.ru, DataHouse.ru, Hoster.ru, Domenus.ru. Компанія надає послуги проводового швидкісного доступу до Мережі та телефонії, територіально розподілених центрів зберігання інформації (дата-центрів), віртуального хостингу, реєстрації та продовження доменних імен у національних зонах тощо.

 

18 серпня 2011 року

За підсумками липня 2011 року на базі медіа-панелі загальною кількістю 5 тис користувачів визначено перелік ТОП-25 доменів, які частіше використовують вітчизняні інтернет-користувачі.  

10 серпня 2011 року

ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX) відзначила 11-чя з моменту створення. 2011 рік відзначився знаковими подіями для UA-IX: отримано власний блок IPv6-адрес для забезпечення обміну IPv6-м трафіком учасників мережі та відбулось включення кореневого DNS-серверу I-ROOT до складу інфраструктури UA-IX.

26 липня 2011 року

 

Кореневий DNS-сервер I-ROOT включено до складу інфраструктури ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX) на одному із технічних майданчиків у м. Києві. Спеціалісти UA-IX та шведської точки обміну трафіком NetNOD завершили налаштування програмного забезпечення й ввели в дію обладнання.

 

В результаті прямого включення RootDNS-серверу в UA-IX, вітчизняні інтернет-користувачі отримають більш надійний доступ до Інтернету. Можливість використання локального Root-сервера дозволить захистити від колапсу національний сегмент Мережі у випадку пошкодження міжнародних магістралей. Таким чином, чим більше розміщено Root-серверів в Україні, тим вище надійність роботи Інтернет в країні.

Нагадаємо, що 30 вересня 2010 року на RIPE Regional Meeting у Москві була досягнута принципова домовленість із Kurtis Lindqvist, генеральним директором директором шведської точки обміну трафікомNetNOD, щодо включення в UA-IX дзеркала I-ROOT.

23 липня 2011 року

 

ІнАУ стала дійсним членом ICANN At-Large Structure (ALS). Це дозволить Асоціації брати активну участь на регіональному рівні у розробці політик ICANN, зокрема, у створені майбутніх доменних імен(DNS) та інших унікальних ідентифікаторів Інтернету. Відповідне рішення було прийнято на телеконференції European Regional At-Large Organization (EURALO).

 

ICANN At-Large Structure (ALS) – спільнота індивідуальних користувачів Інтернету, які мають права приймати рішення у розробці політик ICANN.

19 липня 2011 року

Відбулась прес-конференція: «Саморегулювання вітчизняних електронних медіа як альтернатива державному регулюванню в Українському сегменті Інтернет». ІнАУ виступила  одним із ініціаторів та співорганізаторів спільно із іншими учасниками Інформаційної ініціативи.

На прес-конференції представники Інформаційної ініціативи оголосили про створення добровільного об’єднання професійних електронних медіа - Спільноти професійних електронних медіа. Метою його створення є запровадження професійних стандартів журналістики в електронних медіа в українському сегменті Інтернет та забезпечення їх виконання разом із дотриманням принципів редакційної політики, зокрема шляхом залучення незалежного саморегулюючого органу – Інформаційної ініціативи для розгляду скарг на контент.

Нагадаємо, що  наприкінці 2010 року з метою консолідації медіа-інтернет-спільноти, в рамках Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова, був ініційований процес об’єднання громадський організацій, професійних асоціацій та інститутів в Інформаційну ініціативу. Її учасники підписали Меморандум про взаєморозуміння та підтримали ідею саморегулювання професійних електронних медіа, яка прийшла від представників безпосередньо електронних медіа й була підтримана іншими учасниками ринку, громадськими організаціями, професійними асоціаціями та інститутами.

18 липня 2011 року

Оприлюднений рейтинг ТОП-25 веб-сайтів за червень – найпопулярніші ресурси серед вітчизняних користувачів. Рейтинг виконаний на базі розширеної панелі загальною кількістю 5 тис користувачів.

4 липня 2011 року

Відбулось установче засідання Комітету ІнАУ з питань освіти в сфері ІКТ, на якому учасники засідання розглянули Положення про Комітет, цілі та завдання Комітету та внесли пропозиції до плану роботи.

Головна мета створення Комітету ІнАУ - сприяння процесу переходу суспільства на новий інноваційно-технологічний рівень у навчальному процесі із використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій та  збереженням  національної  ідентичності та існуючих кращих педагогічних  практик. В рамках Комітету планується проводити експертний аналіз загальнонаціональних ІТ-проектів, що впроваджуються в  освіті;  законодавчих і нормативних актів, які мають вплив на розвиток освіти у сфері ІКТ; реалізацію заходів, спрямованих на вивчення та поширення в Україні міжнародного досвіду модернізації освіти  з застосуванням  ІКТ.

На установчому засіданні Комітету було визначено та рекомендовано для затвердження Правлінням ІнАУ на посаду Голови Комітету кандидатуру Івана Пєтухова, члена Правління ІнАУ та персональний склад Комітету.

 

30 червня 2011 року

Рішенням Правління ІнАУ компанія «Інфоаура» стала дійсним членом Інтернет Асоціації України.

ТОВ «Інфоаура» розпочала діяльність у 2007 році. Наразі компанія надає послуги доступу до Інтернету та цифрового інтерактивного телебачення за допомогою технології FTTB. Використання цієї технології дозволяє інтернет-сервіс-провайдеру надавати своїм клієнтам доступ до Мережі на швидкості до 100 Мбіт/сек.

22 червня 2011 року

Відбулась прес-конференція, на якій презентовано п’ятитисячну медіа-панель в рамках проекту соціологічного дослідження інтернет-аудиторії України.

Збільшення медіа-панелі до 5000 осіб дозволило майже у 10 разів розширити перелік сайтів, по яким визначається соціально-демографічний профіль вітчизняних відвідувачів, та охопити дослідженням практично всі веб-сайти, які цікавлять ринок інтернет-реклами в Україні. Так, якщо раніше перелік сайтів складався із 200 доменів, то відтепер доступні достовірні дані щодо відвідування та соціально-демографічного профілю українських відвідувачів понад 2000 доменів та 2500 піддоменів щомісяця та значно більшій кількості ресурсів - щоквартально.

На прес-конференції було представлено новий рейтинг ТОП-25 веб-сайтів за травень, виконаний на базі розширеної панелі.

 

8 червня 2011 року

Відбувся круглий стіл «Шляхи вирішення проблем використання інфраструктурних елементів телекомунікацій», який провели спільно ІнАУ та УСПП, за участю НКРЗ. Захід зібрав понад 40 представників бізнесу, громадських організацій й професійних об’єднань, органів державної влади, які обговорювали необхідність внесення змін до вітчизняного законодавства й приведення регулювання доступу до кабельної каналізації електрозв’язку (ККЕ) та телекомунікаційної інфраструктури «останньої милі»  до кращих європейських зразків.

Голова Правління ІнАУ Тетяна ПОПОВА запропонувала розглянути один із варіантів виходу із ситуації: «Ми підтримуємо плани НКРЗ щодо розширення переліку універсальних послуг й пропонуємо послугу розміщення та доступу до кабельної інфраструктури у житлових будинках та нежитлових будівлях всіх форм власності віднести до універсальних послуг. У такому випадку регулювати тарифи буде НКРЗ». Більше того, Т. Попова підкреслила, що ІнАУ готує власні пропозиції щодо внесення змін до законодавства України, зокрема, до Законів України «Про телекомунікації», «Про оренду державного та комунального майна», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про Державний бюджет на 2011 рік».

У своєму виступі перший заступник голови НКРЗ Ігор СИРОТЕНКО підкреслив, що на сьогодні НКРЗ також готова ініціювати внесення змін до законодавства України. Він відзначив, що Комісія працює над проектом тарифів на надання в користування ККЕ операторів телекомунікацій, який передбачає визначення вартості послуг на основі їх собівартості, визначеної за нормативним методом для кожної послуги окремо.  «Проектом передбачено нові позиції, що не відображені у Законі України «Про внесення змін до Закону України «Про телекомунікації» щодо забезпечення доступу до ККЕ», а саме: встановлення тарифів для юридичних осіб, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів, різний рівень витрат на утримання ККЕ у великих і малих містах, необхідність утримання технологічного запасу місця в каналах ККЕ тощо», - відзначив І. Сиротенко.

Підводячи підсумок дискусій голова НКРЗ Петро ЯЦУК повідомив, що для вирішення спірних питань доступу операторів телекомунікацій до об’єктів інфраструктури НКРЗ готова виступити ініціатором законопроекту щодо спільного використання інфраструктури.

У свою чергу Віце-президент УСПП  з питань інформаційних технологій Іван ПЄТУХОВ зауважив, що для практичної реалізації співпраці органів державної влади з учасниками ринку, представниками профільних асоціації та професійних організацій необхідно створювати робочі групи з представників всіх вищезазначених сторін з метою опрацювання проектів нормативно-правових актів у сфері телекомункацій, здійснення взаємної допомоги у реалізації спільних програм та інших заходів, створення системи обміну інформацією щодо проблем галузі зв`язку тощо. І. Пєтухов підкреслив, що найближчим часом буде підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між НКРЗ та Інститутами громадського суспільства, який передбачає механізми взаємодії влади та бізнесу у сфері телекомунікацій, у тому числі щодо використання інфраструктурних елементів телекомунікацій. Наразі документ у стадії доопрацювання, але бажання його підписати попередньо підтвердили всі учасники процесу - НКРЗ, ІнАУ, УСПП, «Телекомунікаційна палата України», «Телас».

 

8 червня 2011 року

ДП «Українська мережа обміну трафіком» в рамках «Всесвітнього дня IPv6» (World IPv6 Day) активувала відповідні IN AAAA записи на ресурсі UA-IX (http://ix.net.ua), який доступний по IPv6.

                                         

Уже два роки поспіль UA-IX надає своїм учасникам доступ до обміну IPv6-трафіком у повному обсязі. За останній рік зросла кількість активних учасників UA-IX, які використовують IPv6: із 8% (станом на вересень 2010р.) до 24,5% - станом на 8 червня 2011 р. На сьогодні до Учасників UA-IX, які здійснюють обмін IPv6-трафіком, підключились 34 компанії, зокрема, «Адамант», «Голден Телеком», «Датагруп», «Колокол», «Київстар», «Мірохост», МТС, «ТОП НЕТ», «УарНет».

 

 

27-28 травня 2011 року

У Судаку відбулась 12-та конференції ІнАУ і ДП «UA-IX» «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку». Конференція зібрала  рекордну кількість учасників - понад 160 представників ІКТ-компаній, органів державної влади, засобів масової інформації тощо.

В рамках першого дня роботи заходу відбулись два круглих столи. Під час роботи круглого столу «Інструменти електронної економіки та електронного уряду як базові складові формування інформаційного суспільства» обговорювались питання державного регулювання ринку телекомунікацій, розглядалась доцільність визначення послуги доступу до Інтернет як універсальної послуги. Такі теми піднімав у своєму виступі Ігор СИРОТЕНКО, член НКРЗ.

Щодо необхідності вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері захисту персональних даних йшла мова у виступі Ігоря ЖИЛЯЄВА, заступника завідуючого секретаріату Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти. Він зупинився на основних проблемах в цій царині й запросив експертів ІнАУ долучитись до розробки коментарів до Закону України «Про захист персональних даних».

Заступник голови Правління ІнАУ Олександр ОЛЬШАНСКИЙ розповів про  законопроект № 6086 «Про електронну комерцію» й навів новації, які закладені у ньому. Зокрема, у документі, участь у розробці якого приймали члени Правління ІнАУ, введені поняття «електронна комерція», «електронний товар», «послуга проміжного характеру у інформаційній сфері». «Прийняття цього законопроекту вкрай необхідно для подальшого розвитку електронної комерції в Україні»,  - впевнений О. Ольшанський.

 

Учасники конференції жваво обговорювали перспективи розвитку українського адресного простору. Зокрема, член Правління ІнАУ Іван ПЄТУХОВ окреслив важку ситуацію, яка склалась навколо УСІЦ, робота якого тривалий час заблокована. На його погляд майбутнє  - за спільним управлінням адресного простору на партнерських засадах.

У своєму виступі О. Ольшанський зауважив, що компанії «Хостмайстер» необхідно змінити модель прийняття рішень. «Проте малоймовірно, що це станеться. Більш за все, для того, щоб кардинально змінити ситуацію необхідно, щоб на цьому ринку у компанії «Хостмайстер» з’явився конкурент», - впевнений він.

Технічним питанням присвятили свої виступи, зокрема, Дмитро КОХМАНЮК, адміністратор домену .UA, Сергій ПОЛІЩУК, технічний адміністратор ДП «UA-IX». У своїх виступах вони  зупинились на нюансах переходу на новий протокол IPv6.

Під час роботи круглого столу «Завдання вітчизняної галузі телекомунікацій з урахуванням європейського досвіду» член Правління ІнАУ Іван ПЄТУХОВ відзначив, що ідеально було б передати частину функцій держави, зокрема, на ринку надання послуг доступу до Інтернет ІнАУ або ввести у склад регулятора представника від професійних організацій та асоціацій, які працюють на цьому ринку.

Щодо необхідності негайного впорядкування ринку доступу до інфраструктурних елементів телекомунікацій йшла мова у виступі члена Правління ІнАУ Дмитра ГРИЩУКА.

Значний інтерес учасників конференції викликали доповіді представників правоохоронних органів, які представили результати протидії злочинним проявам із використанням комп’ютерних технологій; обговорювали аспекти протидії кіберзлочинності тощо.

У своїй доповіді старший юрист ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» Олександр МАМУНЯ приділив увагу законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» (№ 6523 від 15.06.2010 р.). Голова Правління ІнАУ Тетяна ПОПОВА підкреслила, що ІнАУ не підтримує відповідний законопроект. Зокрема, Асоціація виступає проти введення на законодавчому рівні солідарної відповідальності оператора/провайдера телекомунікацій із утримувачем його послуг, у випадку доведення вини останнього у правопорушенні, пов’язаного із використанням авторських прав.

17 травня 2011 року

Відбувся семінар в рамках заходу «Майстерня IPv6», організаторами якого виступили Інтернет Асоціація України (ІнАУ) та компанія «Хостмайстер». Мета його проведення – стимулювання вітчизнянихкомпаній до переходу на нову версію інтернет-протоколу та пошук оптимальних шляхів для його здійснення.

Учасники семінару виділили основні проблеми переходу, зокрема: відсутність програмного забезпечення (ПЗ) та обладнання, яке підтримує  IPv6. На думку Сергія ПОЛІЩУКА, технічного адміністратора ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX) доки не має масового попиту на відповідні рішення, не буде масового виробництва необхідного ПЗ та обладнання. Вкрай важливими питаннями є відсутність досвіду побудови нових мереж та питання у сфері безпеки.

Уже два роки поспіль UA-IX надає своїм учасникам доступ до обміну IPv6-трафіком у повному обсязі. За останній рік удвічі зросла кількість активних учасників UA-IX, які використовують IPv6, й активність постійно зростає.

16 травня 2011 року

За підсумками квітня 2011 року визначено перелік ТОП-25 доменів, які відвідували вітчизняні користувачі у звітному періоді. Трійка доменів-лідерів за середньодобово часткою виглядає наступним чином: google 57%, vkontakte 52% та mail.ru 42%. Перші позицій рейтингу із найвищим показником за охватом посіли домени: google 85%, mail.ru 78% та vkontakte 77%.

Повний рейтинг ТОП-25.


15 травня 2011 року

Рішенням Правління Інтернет Асоціації України компанія «Даталайн» стала дійсним членом Асоціації. Компанія «Даталайн» спеціалізується в області системної інтеграції та впровадженні цифрових систем зв’язку. Основні напрямки діяльності – створення корпоративних інформаційно-комунікаційних систем, систем моніторингу та контролю мереж. «Даталайн» надає послуги доступу до Мережі,IP-телефонії, відеоконференцзв’язку, передачі даних по супутниковим каналам зв’язку та надає широкий спектр супутніх сервісів.

ТОВ "Даталайн" є участником ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX).

28 квітня 2011 року

Рішенням Правління Інтернет Асоціації України громадська організація «Вікімедіа Україна» стала асоційованим членом ІнАУ. Юрій Пероганич, член правління і виконавчий директор «Вікімедіа Україна» вважає, що членство в ІнАУ дозволить організації брати участь у формулюванні державної політики стосовно Інтернету та поширенні вільних знань (free content), тісніше спілкуватися з людьми, які визначають розвиток Інтернету в Україні й мати доступ до наявної в ІнАУ аналітичної інформації про аудиторію українського Інтернету.

21 квітня 2011 року

ІнАУ та Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації провели круглий стіл «Функціонування та діяльність Інтернет-ЗМІ: проблеми та перспективи».

Наскрізною темою заходу стало обговорення учасниками переваг та перспектив впровадження саморегулюючих механізмів в інформаційній сфері, зокрема, що стосується діяльності інтернет-ЗМІ.Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко підкреслив, що Інтернет в Україні сьогодні є територією свободи, і висловив побажання, аби такий стан справ у мережі залишався і надалі.

Вітаючи у часників круглого столу Голова правління ІнАУ Тетяна ПОПОВА відзначила, що майбутнє України неможливе без розбудови в ній інформаційного суспільства. «Сьогодні ми всі є свідками бурхливого розвитку вітчизняного інформаційного простору, який щодня змінюється на наших очах. Розвиток нових технічних можливостей, впровадження ІКТ призвели до появи нових медіа, де читач стає не лише споживачем інформації, але отримав можливість стати активним виробником та розповсюджувачем контенту».

Під час круглого столу представники медіа-інтернет-спільноти вперше виступили зі спільною заявою щодо початку діяльності Інформаційної ініціативи з питань захисту свободи слову – саморегулюючого органу, створеного за ініціативою Інтернет Асоціації України, Української Асоціації видавців періодичної преси, Незалежної асоціації телерадіомовників, Академії Української преси, Інституту  масової інформації та Східноєвропейського Інституту проблем медіа. Про це заявила у своєму виступі Елліна Шнурко-Табакова, Голова Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова, видавець. Вона підкреслила, що представники двох великих асоціацій, незалежні організації та громадські інститути об’єднали зусилля й підписали Меморандум Інформаційної ініціативи з метою протидії будь-яким можливим незаконним спробам обмежити свободу слова в Інтернеті.

Її виступ підтримала Вікторія Сюмар, Виконавчий директор Інституту Масової інформації, учасник Інформаційної ініціативи: «Підтримавши пропозиції кількох інтернет-видань, зокрема «Телекритики» та «Української правди», об’єднавши зусилля із представниками медіа-інтернет-спільноти в рамках незалежної Інформаційної ініціативи, ми започаткували створення проекту добровільної реєстрації інтернет-ЗМІ. Впевнена, що саме такий підхід допоможе інтернет-ЗМІ, які приєднаються до нього, запровадити єдині стандарти, їх дотримуватись та спільними зусиллями відслідковувати за їх дотриманням. Це і є саморегуляція».

14 квітня 2011 року

Відбувся захоплюючий Турнір ІнАУ та UA-IХ по боулінгу. Представники ІКТ-ринку –члени Інтернет Асоціації України та ДП «Українська мережа обміну трафіком», органів державної влади – стали головними героями та активними учасниками цього спортивного дійства.  Кращі з кращих здобули перемогу у Турнірі по боулінгу в номінаціях:

«Краща команда Турніру по боулінгу».

За підсумками гри кращою стала команда, до якої увійшли Сергій ПЕРШИН (UA-IХ), Анатолій СОЛОШЕНКО («Ай Ті Сістемз»), Леонід ТАРСИС, («Колокол») та Петро ЯЦУК, НКРЗ.

Переможцями у номінації «Кращий гравець Турніру по боулінгу» за індивідуальним підрахунком стали:

1 почесне місце посів Леонід ТАРСИС, «Колокол»,

2 почесне місце – Ігор ЖУРАВЛЬОВ, «Гігатранс», 

3 почесне місце - Олексій БУРСУК, «Релком».

У номінації «Найгучніший вболівальник» перемогла Євгенія ГРОШЕВА («Київські оптичні мережі»).

13 квітня 2011 року

На засіданні Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами  представлена нова інформація про хід дослідження української інтернет-аудиторії. Виконавець проекту  дослідницька компанія InMind –представила дані установчого дослідження, яке супроводжувалось розширенням поточної панелі щодо вимірювання медіа-переваг інтернет-користувачів України. Кількість респондентів   15 000.

За його підсумками, було встановлено, що чисельність українські у віці від 15 років та старше, які використовують Інтернет не менше одного разу у місяць, зросла до 35% (порівняно із 33% станом напри кінець 2010 року). Це становить 13,9 млн користувачів, із них 89,7 % користуються підключення у дома і/чи на роботі та операційними системами Windows, що представляє генеральну сукупність цього панельного дослідження.

За підсумками березня 2011 року визначені наступні топ-25 доментів, які користуються попитом в українських користувачів.

 

11 квітня 2011 року

ІнАУ та УСПП провели круглий стіл «Формування ефективних механізмів регулювання телерадіоінформаційної сфери України». Захід відбувся за підтримки Незалежної асоціації телерадіомовників (НАМ) та Української Асоціації Операторів зв'язку «Телас».

Президент УСПП Анатолій Кінах зазначив, що невиконання Україною своїх зобов‘язань в рамках угоди «Женева 2006» (щодо переходу європейських країн до 2015 року на розгорнуту систему цифрового телерадіомовлення) загрожує нашій державі серйозними штрафними санкціями та зачіпає нашу національну безпеку.

Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова наголосила на тенденції створення у провідних країнах світу конвергентних регуляторних органів, які комплексно виконують регуляторну функцію на ринках телекомунікацій та телерадіомовлення. Ця тенденція є відображенням процесу конвергенції технологій. Задля  створення умов рівноправної конкуренції, високого рівня захисту прав власника й інвестора в Україні необхідно створити єдиний регуляторний орган з питань організації та розвитку телерадіомовлення і внести відповідні зміни у вітчизняне законодавство. 

Підсумком круглого столу став пакет пропозицій щодо вдосконалення законодавства у сфері телерадіомовлення, який буде спрямовано Президенту України, уряду та парламенту. Ці пропозиції передусім стосуються необхідності створення єдиного регуляторного органу з питань організації та розвитку телерадіомовлення, внесення відповідних змін до Законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про радіочастотний ресурс України».

7 квітня 2011 року

Представники ІнАУ взяли участь у нараді Урядового уповноваженого з питань дерегуляції господарської діяльності М. Бродского. Тема наради  обговорення проблемних питань підприємницької діяльності.

В доповіді М. Бродський приділив увагу основним зусиллям уряду щодо дерегуляції підприємницької діяльності й підтвердив взяти курс країни на ліквідацію або скорочення чисельності підприємств у сфері надання адміністративних послуг. За його словами, найближчим часом (протягом кількох тижнів) будуть ліквідовані майже всі підприємства, які надають адміністративні послуги на урядовому рівні. Потім аналогічний підхід буде впроваджено на місцевому рівні. Крім того, М. Бродський запевнив, що країну очікує відміна або суттєве скорочення використання обов‘язкових голограм; суттєве скорочення кількості регуляторних актів; спрощення митних процедур тощо.


5 квітня 2011 року

З метою сприяння широкому використанню інтернет-технологій, сучасних досягнень ІКТ-індустрії в навчальному процесі закладів освіти та покрашення якості освіти в сфері ІКТ в ІнАУ створено новий комітет – Комітет з питань освіти в сфері ІКТ.

Серед завдань Комітету – розробка показників оцінки якості освіти у сфері ІКТ та показників оцінки якості ІКТ-кадрів. В рамках Комітету планується проводити аналіз законодавчих та нормативних актів, які мають вплив на розвиток освіти у сфері ІКТ, та розробити пропозиції щодо цих документів. В результаті роботи Комітету будуть напрацьовані рекомендацій для членів Асоціації щодо співпраці з усіма зацікавленими організаціями для покрашення якості освіти в сфері ІКТ.

31 березня 2011 року

Рішенням Правління ІнАУ дійсними членами Асоціації стали компанії «Гігатранс», «Ланет Нетворк», «НетАссіст» та MIIT.

«Понад 10-и років ІнАУ стоїть на варті процесів, які відбуваються в ІКТ-сфері й досягла значних успіхів в забезпечені конструктивного діалогу учасників ринку із представниками органів державної влади, у питаннях  захисту законних інтересів членів ІнАУ, наданні їм консультативної та юридичної підтримки. Його учасники все частіше усвідомлюють необхідність у консолідації при вирішенні питань, які сприяють розвитку всієї ІКТ-галузі. Саме з цією метою до ІнАУ вступають компанії», - сказала Голова Правління ІнАУ Тетяна ПОПОВА.

29 березня 2011 року

Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова увійшла до складу науково-експертної ради при НКРЗ.

До сфери повноважень науково-експертної ради при НКРЗ має дорадчі функції та роль інтелектуального осередку при підготовці важливих питань регулювання в галузі зв’язку. 
Експерти та науковці, що залучені до роботи у НТР при НКРЗ, працюватимуть над впровадженням соціально-економічних реформ у галузь зв’язку.

25 березня 2011 року

Інтернет Асоціації України (ІнАУ) - національний експерт WSA-2011 від України – визначила інтернет-проекти, які у поточному році візьмуть участь у здобутті премії World Summit Award. Усі заявки, які надійшли до Асоціації, були опрацьовані на відповідність критеріям та умовам конкурсу WSA. Виконуючи свою місію,  ІнАУ визначила претендентів на здобуття премії WSA та подала наступні проекти від України до розгляду міжнародного журі конкурсу:

Веб-портал Запорізької гімназії № 107 - http://www.planeta107.zp.ua (категорія  e-Learning & Education) – це шкільний сайт, який став майданчиком для спілкування, обміну думками учнів, їхніх батьків та учителів, маленькою віртуальною планетою у просторах Мережі. У лютому 2011 року веб-сайт гімназії посів I-е місце на всеукраїнському конкурсі «Веб-сайт – обличчя успіху» як кращий інформаційний сайт навчального закладу. 

Проект  http://www.trademark.biz.ua (категорія - e-Government & Institutions) надає сервіс для перевірки у розширеній базі даних, яка є власною розробкою, інформації щодо наявності зареєстрованих чи незареєстрованих торгових знаків перед поданням документів на реєстрацію. Система пошуку дозволяє здійснювати перевірку за різними критеріями (за ключовим словом, датою видачі, номером тощо).

Інтернет-сервіс  http://www.podorozhniki.com (е-Health & Environment) призначений для знаходження інформації про попутчиків для здійснення одноразових чи регулярних поїздок у різних напрямах. Сервіс дозволяє оптимізувати використання особистого та громадського транспорту, скоротити витрати на поїздки, знизити транспортне навантаження на дорогах.

Основна ідея проекту http://zond.biz, який обрано у номінації e-Business & Commerce, полягає у наданні власникам веб-ресурсів повної інформації стосовно дій користувачів на їхньому сайті. Сервіс відео-спостереження дозволяє дізнатись про активність користувачів сайту з метою вивчення ефективності розміщення на веб-сайті всіх його елементів.

Проект http://toneto.net (категорія - e-Culture & Heritage) - це сайт відгуків про товари, послуги, компанії та людей, який почав працювати із середини 2009 року й зібрав понад 10 000 відгуків споживачів різних товарів та послуг.

18 березня 2011 року

Відбулось засідання Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами, на якому була представлена нова інформація по дослідженням української аудиторії інтернет-користувачів за підсумками лютого 2011 року.

Крім того, представлені рейтинги популярних вітчизняних ресурсів за період 1-28 лютого 2011 року.

 

11 березня 2011 року

Представники престижного Міжнародного конкурсу World Summit Award (http://www.inau.org.ua/include/inc_ext/spaw/include/inc_ext/spaw/include/inc_ext/spaw/include/inc_ext/spaw/include/inc_ext/spaw/include/inc_ext/spaw/include/inc_ext/spaw/include/inc_ext/spaw/include/inc_ext/spaw/www.wsis-award.org) обрали ІнАУ національним експертом WSA Expert від України. Завдяки цьому вітчизняні інтернет-проекти у поточному році змогли взяти участь у здобутті премії WSA-2011.

Премія Всесвітнього Саміту (The World Summit Award) – це глобальний конкурс з відбору найкращих інтернет-проектів. Мета WSA – проілюструвати внесок нових медіа у розвиток інформаційного суспільства, привернути увагу суспільства до креативних контент-проектів в Інтернеті, які допомагають популяризувати високоякісні мультимедійні продукти.

 

24 лютого 2011 року

Відбулось перше засідання нового складу Правління Інтернет Асоціації України, обраний рішенням XII З’їзду ІнАУ.  На засіданні обрали Голову та заступника Голови Асоціації.

Головою Правління ІнАУ одноголосно обрали Тетяну Попову, заступником Голови - Олександра Ольшанського.

 

22 лютого 2011 року

Представники ІнАУ взяли участь у Круглому столі, присвяченому виконанню недійних пунктів резолюцій Парламентської асамблеї Ради Європи та Європарламенту щодо України.

На заході обговорювались питання стосовно загального стану справ щодо ЗМІ в світлі останніх резолюцій Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) та Європейського парламенту. Йдеться про Резолюцію 1755 від 5.10.2010 р. ПАРЄ «Функціонування демократичних інституцій в Україні», де акцентована увага на те, що «втручання державних органів, зокрема правоохоронних органів та служби безпеки, в роботу журналістів та медіа-організацій є несумісним з демократичним суспільством», та міститься заклик до органів влади України провести вичерпне розслідування всіх повідомлень про порушення прав і свобод та виправити виявленні порушення. Також у ході Круглого столу згадувалась Резолюція щодо України від 25.11.2010 р. Європейського парламенту, в якій висловлений заклик до української влади утримуватися від будь-яких спроб контролювати (прямо чи опосередковано) зміст повідомлень в українських ЗМІ; наголошується на нагальній необхідності реформувати законодавство, що регулює ЗМІ.

Учасники Круглого столу обговорили конкретні кроки з забезпечення дотримання демократичних стандартів в українських медіа - плюралізму, унеможливлення контролю за змістом новин, гарантії безпеки журналістів тощо.


21 лютого 2011 року

Рішенням Правління ІнАУ ДП «Науково–телекомунікаційний центр «Українська академічна і дослідницька мережа» «Інституту фізики та конденсованих систем НАН України (УАРНЕТ)» перейшло із асоційованих у дійсні члени Асоціації.

ДП НТЦ « УАРНЕТ» - забезпечує весь спектр послуг доступу до мережі Інтернет. Має власну магістральну мережу передачі даних на основі волоконно-оптичних технологій та зовнішні канали доступу до глобальних інформаційних мереж.

18 лютого 2011 року

ІнАУ провела щорічний Конгрес «Україна на шляху до  інформаційного суспільства». В цьому році  співорганізаторами Конгресу виступили ще дві організації. ІнАУ активно допомагало найбільше вітчизняне громадське об'єднання представників усіх галузей та форм власності народного господарства - Український союз промисловців та підприємців (УСПП). Крім того, вперше в такій в ролі виступила державна установа - Державне агентство з питань науки, інновацій та інформації.

Уже другий рік поспіль активну участь у роботі заходу взяли представники міжнародних організацій: у 2011 році - ICANN, EURALO, МГО «Європейська медіа платформа», МО «Разом проти кіберзлочинності». Загалом захід зібрав понад 120 представників влади, бізнесу, громадських й професійних організацій та об’єднань.

Учасники VII Конгресу обговорили питання оптимізації системи державного управління, визначили завдання для реалізації «електронного урядування» як важливої складової на шляху розвитку інформаційного суспільства в Україні. Наскрізні теми виступів: огляд проблем в інформаційній сфері, пошук інструментів для ефективної співпраці влади, бізнесу та громадськості задля подальшого розвитку ІКТ-сфери.

Конгрес ІнАУ відкрила Голова Правління Тетяна Попова. У своєму виступі вона акцентувала увагу на тому, що 2011 рік на вищому державному рівні оголошено Роком освіти та інформаційного суспільства в Україні. «Проте, нажаль, у відповідному Указі Президента не визначено перелік заходів щодо розбудови інформаційного суспільства. Тому ми спільними зусиллями повинні наповнити його реальним змістом», - відзначила Т. Попова.

Під час роботи VII Конгресу ІнАУ учасники ІКТ-ринку відмічали необхідність розробки чітких процедур прийняття рішень та створення органу, який здійснюватиме реальні кроки стосовно подальшого розвитку домену .UA; необхідність розробки Правил реєстрації доменів та процедури їх зміни у разі необхідності. Під завершення заходу розгорнулась гостра дискусія щодо наслідків впровадження Закону України «Про захист персональним даних». Так, представники ринку наголошували, що недостатньо чітко виписані формулювання у відповідному законі призвели до того, що компанія «Хостмайстер» закрила публічний доступ до інформації про фізичні особи, яка містилась у записах nick-handle. Таким чином, Україна стала першою країною у світі, у який інформація про власників доменів стала анонімною.

У рамках Конгресу, відбувся XII З’їзд ІнАУ. На з'їзді були схвалені результати роботи Правління в 2010 році, визначені основні напрямки роботи ІнАУ на 2011 рік. До основних напрямків діяльності Правління ІнАУ на 2011 рік були визначені, зокрема:

-     захист інтересів членів ІнАУ та інших учасників вітчизняного ринку ІТ в справі протидії впровадженню незаконних податків та зборів (у тому числі, які введені Податковим кодексом), незаконним перевіркам, недопущенню порушень умов економічної конкуренції, щодо запобігання необґрунтованим преференціям учасникам ринку при формуванні фонду універсальних послуг тощо.Провести детальний аналіз Податкового кодексу України з метою стимулювання розвитку ІКТ;

 

-     ревізія правил Української мережі обміну трафіком UA-IX з урахуванням побажань її учасників;

 

-     розробка пропозицій до законопроекту «Про електронну комерцію», участь у законотворчості у сфері електронної комерції, електронного цифрового підпису, електронного документообігу, захисту персональних даних;

 

-     створення Клубу якості інтернет-послуг на ринку надання послуг доступу до Інтернету та Комітету з освіти в сфері ІКТ.

 

На XII з’їзді було обрано новий склад Правління ІнАУ на 2011 рік. До нього увійшли: Тетяна Попова ("Альфа Каунтер"), Олександр  Ольшанський ("Інтернет Інвест"), Борис Борисов ("Колокол"),Дмитро Грищук ("Індастріал Медіа Нетворк"), Михайло Коміссарук ("Укрнет"), Вікторія Кравченко ("Топ Нет"), Олександр Кульчицький ("Телесистеми України"), Іван Пєтухов ("Адамант"),Олександр Федієнко ("ІМК"), Андрій  Нагорнюк  ("В.О.К.С.") та Олексій Тітов (WebMoney Transfer).

17 лютого 2011 року

Рішенням Правління ІнАУ «Інститут математики і системного аналізу» став асоційованим членом ІнАУ. Сфера діяльності компанії – розробка програмного забезпечення.

Крім того, компанія «Кримтел» перейшла із асоційованих у дійсні члени ІнАУ.

 

14 лютого 2011 року

 

Суттєво зменшились тарифи за користування послугами  ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX). Так, вартість оплати за перший місяць отримання послуг UA-IX не залежатиме від швидкості на інтерфейсі - 10 Гбіт/с чи 1 Гбіт/с (оптичним портом).

Вартість оплати за перший місяць отримання послуг UA-IX зменшилась у 1,5 рази й становить 11 275 грн. (оптичним портом швидкістю на інтерфейсі 10 Гбіт/c). При включенні оптичним портом швидкістю на інтерфейсі  1 Гбіт/с - вартість зменшилася на 1 000 грн. При цьому розмір щомісячної оплати за користування послугами UA-IX залишився незмінним.

Для дійсних членів ІнАУ діють пільгові тарифи за користування послугами UA-IX.

 

9 лютого 2011 року

 

На засідання Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами представлена інформація про хід досліджень української інтернет-аудиторії. Виконавець проекту  компанія InMind продемонструвала нову програмну оболонку для представлення та обробки матеріалів досліджень із можливістю аналізу за всіма необхідними медіа-показниками не тільки сайтів, але й рекламних пакетів, якими користується недійний ринок.

Новими членами Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами стали: генеральний директор «Mail.ru в Україні» Олена Вірко та директор із стратегічного планування та досліджень  - «МедіаКіт» ДмитроМальков.

Крім того, були презентовані рейтинги популярних ресурсів за період 1-31 січня 2011 р.
 

 

27 січня 2011 року

 

Рішенням Правління Інтернет Асоціації України компанії «Ведекон» та «Крелком»  стали дійсними членами Асоціації.

 

26 січня 2011 року

 

Відбулась прес-конференція на тему: «Захист персональних даних. Чому підприємці вимагають змінити закон?!», організована представниками понад 20-ти галузевих об'єднань України.

Під час прес-конференції Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова зауважила: «Створення незалежного законодавчого та інституційного механізму у сфері захисту персональних даних є однією із ключових вимог до України у рамках  визначеного курсу до євпроінтеграції. Однак я звертаю Вашу увагу на те, що Закон України «Про захист персональних даних» є рамковим й для його реалізації вкрай необхідно розробити низку нормативних документів, які повинні чітко визначити яким чином він буде застосовуватись. Для захисту інтересів членів Асоціації, ІнАУ відправила Лист до Мін’юсту із проханням надати роз’яснення  стосовно практичного виконання положень Закону України "Про захист персональних даних"  й сподіваємось найближчим часом отримати відповідь».

Учасники заходу були одностайні у важливості прийняття Закону України «Про захист персональних даних», але висловлювали побоювання щодо недосконалості документу.

19 січня 2011 року

 ІнАУ опублікувала рейтинг ТОП-25 доменів за результатами грудня 2010 року. Виконавець досліджень  - компанія InMind.

До п’ятірки рейтингу доменів із найвищим показником середньодобової частки (%) посіли: google (64.58 %), vkontakte (56.82 %), mail.ru (49.16%), yandex (37.96%), odnoklassniki (26.40%). Верхівку рейтингу ТОП 25 – домени із найвищим показником охвату посіли: Google (84.71%), mail.ru (80.87%), vkontakte (76.96%), yandex (73.47%), youtube.com (65.72%). Повна версія ТОП-25 за грудень 2010 року див. на сайті ІнАУ.

 

2010 рік

 

23 грудня 2010 року

Відбулась прес-конференція Громадської ради з питань інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) на тему:«Соціально-відповідальне партнерство на тлі адміністративної реформи».

Під час заходу представники Громадської ради з питань ІКТ, до складу якої входять понад 20 вітчизняних та міжнародних неурядових організацій, у тому числі ІнАУ, підписали Відкритий лист до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні». У своєму звернені ІКТ-спільнота вийшла із низкою пропозиції щодо покращення механізму взаємодії органів державної влади України та громадянських і бізнесових інституцій.

На думку представників цього об‘єднання, зараз, в умовах проведення оптимізації системи центральних органів виконавчої влади України найбільш нагальним є завдання залучення інституцій громадянського суспільства до відкритого діалогу, експертизи проектів нормативно-правових актів у сфері ІКТ, розробки і вдосконалення законодавчих актів у сфері розбудови інформаційного суспільства, створення національної системи індикаторів його розвитку, а також надання громадськості можливості контролю за формуванням і виконанням завдань Національної програми інформатизації та впровадження Концепції розвитку електронного урядування в Україні.

В якості практичного інструменту реалізації цих функцій запропоновано створити Раду з питань розвитку інформаційного суспільства при Президентові України.

 

22 грудня 2010 року

Десять років тому, 22 грудня 2000 року, відбувся Перший установчий з'їзд Інтернет Асоціації України (ІнАУ). Низка підприємств тоді ще «юного» сегменту інформаційно-комунікаційних технологій згуртувалися задля формування вітчизняного ринку інтернет-послуг, впровадження на ньому цивілізованих партнерських відносин, створення в державі засад інформаційного суспільства.

Роки розвитку Асоціації – це період становлення вітчизняного Інтернету. За десятиріччя Всесвітня Мережа впевнено увійшла в життя українських громадян, а ІнАУ зросла кількісно і якісно, досягла визнання в суспільстві, здобула авторитет як одне з найбільших і найвпливовіших професійних об’єднань у вітчизняній галузі ІКТ, яке завжди виступає за прозорі і чесні відносини між державою, бізнесом та громадськістю у сфері інформаційно-комунікаційних технологій.

ІнАУ і сьогодні «на передовій» захисту інтересів інтернет-спільноти у формуванні умов сталого розвитку інформаційного суспільства. Відповідаючи на виклики сьогоднішнього дня, ІнАУ втілює проекти, що допомагають вирішувати актуальні проблеми розвитку українського сегменту Інтернету. Один з найбільш успішних з них – дочірнє підприємство «Українська мережа обміну інтернет-трафіком (UA-IX)», яке у цьому році також відзначає свій 10-річний Ювілей. За обсягами інтернет-трафіку, що передається в рамках національної мережі обміну трафіком, UA-IX у листопаді 2010 року вийшла на 5 місце в Європі.

 

13 грудня 2010 року

Кабінет Міністрів України ухвалив “Концепцію розвитку електронного урядування в Україні”, яку в рамках Робочої групи працювали провідні українські експерти у сфері електронного урядування, а саме: Тетяна Попова, Голова Правління IнАУ, О. Баранов, М. Демкова, С. Дзюба, А. Єфанов, І. Жиляєв, Е. Клепець, І. Рубан, А. Семенченко та С. Чукут, а також міжнародні експерти.

Роботу над підготовкою проекту Концепції було розпочато у лютому 2009 року в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між Деркомінформатизації України та МФ «Відродження». Позиція громадськості була оприлюднена в“Настановах кандидатам у Президенти України” на Форумі Громадської ради з питань інформаційно-комунікаційних технологій «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні».

 

5 грудня 2010 року

Проект соціологічних досліджень української інтернет-аудиторії, що виконується за замовленням ІнАУ, вийшов на новий якісний рівень: кількість учасників дослідницької панелі збільшено до 5000 респондентів. Це дозволить охопити основну частину веб-ресурсів, які представляють інтерес для рекламодавців в Інтернеті. В результаті вітчизняний інтернет-ринок отримає максимально повну і точну інформацією про відвідуваність тисяч інтернет-ресурсів в українському сегменті Мережі.

Перші результати досліджень розширеної панелі будуть представлені у першому кварталі 2011 року.

 

1 грудня 2010 року

ІнАУ взяла участь у Форумі «Гроші й технології: рішення для бізнесу», організований ВД «СофтПрес». Інтернет Асоціація України виступила співорганізатором Форуму.

Представники телеком-галузі України обговорили першочергові проблеми, які необхідно вирішити для подальшого активного розвитку ІКТ-сфери. У своєму виступі Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова відзначила необхідність удосконалення нормативно-правової бази у сфері ІКТ та інформаційного суспільства, активізації процесів впровадженням в Україні технологій електронного урядування тощо. «Найважливіше завдання сьогодення - розробка Інформаційного кодексу», - відзначила Т. Попова.

 

19 листопада 2010 року

Під час заходу RIPE 61 Meeting, яке відбулося в Римі (Італія), технічний адміністратор UA-IX Сергій Поліщук ініціював внесення змін до правил Ripe-451. Ripe-451 – документ, що регламентує процедуру виділення Ipv6 адрес для всіх Європейських точок обміну трафіком. Впродовж двох років RIPE блокував можливість отримання Ipv6 для UA-IX та деяких інших точок обміну трафіком у Європі. Тепер проблема вирішена не лише для України, але і для всієї Європи.

За підсумками RIPE 61 Meeting UA-IX отримала блок спеціальних адрес Ipv6 2001:7F8:5D::/48.

 

12 листопада 2010 року

ІнАУ та ДП «Українська мережа обміну трафіком» відзначили  10-ту річницю з дня заснування. З цієї нагоди ІнАУ започаткувала власну нагороду - Пам’ятну відзнаку, якою Асоціація відзначатиме представників органів державної влади, партнерських організацій, членів ІнАУ та учасників ІКТ-ринку за вагомий внесок у розвиток Українського сегменту Інтернет та розбудову інформаційного суспільства. Автором ідеї бронзової скульптури став відомий майстер Аркадій Пугачевський.

Пам’ятна відзнака носитиме регулярний характер й стане однією із визначних нагород у сфері інформаційно-комунікаційних технологій та галузі зв’язку.

У рамках Урочистих зборів відбулась Перша церемонія нагородження Пам’ятними відзнаками ІнАУ професіоналів та лідерів ІКТ-галузі, всіх тих, чиїми стараннями створювалася і розвивалася Асоціація, хто підтримував зусилля ІнАУ у справі побудови в нашій країні інформаційного суспільства.

З нагоди Ювілею Інтернет Асоціація України, ІнАУ та представники компаній, які входять до її складу, отримали офіційні відзнаки від державних органів України та недержавних організацій. Зокрема, від Держзв’язку, НКРЗ, СБУ Держспецзв’язку та захисту інформації, УСПП, Українського національного комітету Міжнародної торгової палати.

Урочистих збори з нагоди Ювілею пройшли у концерт-холі «FreeДом» за підтримки компаній «УКРНЕТ», «ТАСК», «Адамант», «IMENA», «ТОП НЕТ», «Мегатрейд»; медіапартнера ВД «СофтПрес» та інформаційних партнерів «Корисна картка», «Елвісті»,  «Главред», «Телекритика», «УНІАН».

 

20 жовтня 2010 року

ІнАУ в рамках виставок ЕЕВС 2010 і expoTEL 2010 провела конференцію «Інтернет майбутнього: контент і технології».Учасниками заходу стали близько 100 представників ІКТ-компаній і професійних об'єднань.

Відкрила конференцію Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова, яка акцентувала увагу учасників на діяльності Асоціації, яка протягом 10 років брала активну участь у розвитку українського сегменту Інтернет та вітчизняного ІКТ-ринку в цілому.

Член Правління ІнАУ Іван Пєтухов присвятив свій виступ останній ініціативі Мінекономіки. Мова йшла про документ «Політичне пропозицію про реалізацію проекту Концепції державної політики у сфері інформаційного суспільства в Україні», який суперечить основним цілям державної політики України у даній сфері.

Тема свободи слова та захисту моральності в Інтернеті була піднята членом Правління ІнАУ Е. Шнурко-Табаковою.  Про необхідність провести реформу домену .UA, розробити Правила домену .UA наголошував заступник Голови Правління О. Ольшанський.

 

7 жовтня 2010 року

В офісі ІнАУ відбулася зустріч представників громадських організацій та ЗМІ з відомим американським вченим у сфері управління Інтернетом, одним із засновників Центру Беркмана «Інтернет і суспільство» при Гарвардському університеті Джонатаном Зіттрейном.

Тематика зустрічі - питання управління Інтернетом, фільтрації контента і майбутнього Інтернету. У форматі вільного спілкування, Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова ознайомила професора з діяльністю ІнАУ та ДП «UA-IX», а також звернула увагу гостя на ситуацію навколо домену .UA, на відсутність юридичних правил реєстрації доменів в Україні тощо. Зі свого боку Д. Зіттрейн погодився з важливістю якнайшвидшого врегулювання цих питань та навів приклади їхнього вирішення із практики інших країн.

 

6 жовтня 2010 року

ІнАУ спільно з УСПП провели круглий стіл «Інструменти взаємодії держави і бізнесу в питаннях нормативного забезпечення розвитку ринку телекомунікацій». Представники громадських організацій виступали за встановлення прозорих і єдиних правил доступу операторів і провайдерів телекомунікацій, зокрема, до елементів інфраструктури майнових комплексів.

Одним з найбільш гострих і дискусійних питань стало питання щодо необхідності удосконалення системи контролю за використанням кодів IMEI мобільних терміналів. Учасники ринку телекомунікацій впевнені, що апаратне відключення нелегально ввезених на територію України мобільних телефонів порушує права користувачів. 

Підсумком зустрічі стало обговорення Резолюції, яка покликана відобразити позиції учасників діалогу у створенні умов участі професійних об'єднань громадян і громадських організацій у розробці законодавчих ініціатив та шляхи вирішення проблемних питань.

 

6 жовтня 2010 року

ІнАУ провела прес-конференцію на якій були представлені результати першого регулярного соціологічного дослідження вітчизняної аудиторії інтернет-користувачів. Проект досліджень виконано компанією InMind за замовленням ІнАУ.

У результаті дослідження вперше стали відомі дані про соціально-демографічний профіль вітчизняних відвідувачів усіх найпопулярніших в Україні інтернет-ресурсів. Згідно з оголошеними даними, в Україні налічується 12900 тисяч регулярних користувачів Інтернет у віці 15 років і старше, що складає третину дорослого населення країни. Із них 8700 тисяч користується Мережею щодня.

 

14-17 вересня 2010 року

Голова правління ІнАУ Тетяна Попова взяла участь у 5-ому Міжнародному Форумі з управління Інтернетом (IGF) у Вільнюсі. У ході роботи Форуму було організовано понад 100 сесій, робочих груп, зустрічей та інших заходів з обговорення значного кола питань стосовно управління Інтернетом. Серед них - шляхи протидії кіберзлочинності, міжнародне співробітництво у сфері критичних інтернет-ресурсів та транскордонного інтернет-трафіку, захист інформації, прозорість управління інтернет-сферою, проблеми сім'ї та школи в цифрову еру, питання свободи слова.

«Учасники IGF у Вільнюсі поділяють ідею, висловлену в Резолюції Українського Форуму з управління Інтернетом: продовжити мандат ООН на проведення нової серії IGF», - зазначила Голова Правління ІнАУ Т. Попова.

 

7 вересня 2010 року

Український національний комітет (ICC Ukraine) Міжнародної торгової палати організував урочистості з нагоди Дня підприємця в Україні. З нагоди святкування Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова отримала Подяку Міністерства транспорту та зв’язку України за багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, значні досягнення у професійній діяльності, особистий внесок у розвиток підприємництва та формування ринкової інфраструктури.

У цей день урочисті заходи, присвячені Дню підприємця, провели УСПП та Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України. Голову Правління ІнАУ Т. Попову нагородили Подякою Президента УСПП за вагомий внесок в економічний розвиток країни, у зміцнення позицій промислового комплексу держави, за досягнення у сфері підприємницької діяльності, високий професіоналізм та сумлінну працю.

 

 4 вересня 2010 року

В ході роботи Першого Українського Форуму з управління Інтернетом (IGF-UA) відбулася робоча зустріч представників ІнАУ з делегацією КНР. В ході зустрічі відбувся обмін інформацією щодо стану розвитку Інтернету в Україні і КНР, особливостей державного управління галуззю інформаційно-комунікаційних технологій. Були обговорені питання подальшого співробітництва ІнАУ з прес-канцелярією Держради КНР та з представленими в Україні китайськими телекомунікаційними підприємствами.

 

3-4 вересня 2010 року

В Україні пройшов Перший український  Форум з управління Інтернетом (IGF-UA), одним із ініціаторів та співорганізаторів виступила ІнАУ.

В рамках роботи Форуму розглядалось широке коло питань, зокрема, стан вітчизняного законодавства та державне регулювання в українському сегменті Мережі, управління мережею Інтернет, проблеми безпеки в мережі Інтернет, питання національних доменів верхнього рівня, ліквідація цифрового розриву та захист приватного життя в Мережі.

За підсумками IGF-UA підготовлена Резолюція Форуму, у якій визначені пріоритети розвитку вітчизняного інтернет-простору.

 

10 серпня 2010 року

«Українська Мережа обміну трафіком» (UA-IX) відмітила 10-чя з моменту створення. «Підписання угоди про створення Мережі у 2000 році  стало історичною подією, яка визначила шлях розвитку Інтернету в Україні на кілька десятиріч вперед», - впевнена Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова.

Саме існування UA-IX дозволило в 2010 році зайняти України 6 місце в Європі за обсягом внутрішнього трафіку (сумарний обсяг агрегованого трафіку) серед 124 точок обміну трафіком у 33 європейських країнах. Наразі UA-IX об'єднує 110 учасників, які представляють практично всю Україну.

 

27 липня 2010 року

У Держзв’язку відбулось обговорення внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення доступу до загальнодоступних (універсальних) телекомунікаційних послуг. Учасників ринку телекомунікацій засідання, у тому числі представники ІнАУ, виступали за недоцільність та неактуальності створення такого Фонду на даний момент. Проте Держзв’язку підготував власну редакцію законопроекту й мав намір подати її до Мінтрансзв’язку. Члени робочої групи, в тому числі представники ІнАУ, заявили про наміри протидіяти прийняттю відповідного законопроекту.

 

21 липня 2010 року

ІнАУ спільно з УСПП провели круглий стіл «Механізми ефективної протидії незаконному втручанню у роботу мереж операторів і провайдерів телекомунікацій». Учасники заходу відзначали необхідність вирішення проблеми на законодавчому рівні й вирішили протягом серпня підготувати низку законодавчих ініціатив, а саме:

- ініціювати повернення до Кримінального кодексу ст. 188 «Викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних мереж, кабельних ліній зв'язку та їх обладнання»;

- посилити відповідальність за злочини, вказані в ст. 360 «Умисне пошкодження ліній зв'язку» та ст. 361 «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку» Кримінального кодексу України;

- щодо особливостей виконання в сучасних умовах Закону України вiд 05.05.1999 р. «Про металобрухт» та виключення можливостей заготівлі металобрухту, отриманого кримінальним шляхом від викраденого кабельного обладнання.

 

21  липня 2010 року

Члени Правління ІнАУ взяли активну участь у зустрічі, яку провів «Хостмайстер» із учасниками доменного ринку України з приводу введення реєстрації IDN у доменах .com.ua та .kiev.ua. За результатами заходу були досягнуті домовленості із «Хостмайстер» щодо перенесення на 1 жовтня 2010 р. даної ініціативи у зв’язку з необхідність розробки процедури реєстрації кириличних доменів у .com.ua та .kiev.ua. Документ, що регламентує принципи делегування  IDN реєстраторам, взявся розробити «Хостмайстер» та попередньо обговорити його із учасниками ринку перед запровадженням.

 

20 липня 2010 року

Представники ІнАУ взяли участь у круглому столі «Проблеми використання об'єктів авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет», який провів Держдепартамент інтелектуальної власності. В цілому на заході була підтримана ідея створення каталогу об'єктів авторського права на базі організацій колективного управління, глосарію термінів, а також необхідності розділення в правовому полі понять «постачальник сервісу» та «постачальник контент» тощо.

 

8 липня 2010 року

ІнАУ направила лист до Держзв’язку, у якому обґрунтувала недоцільність прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення доступу до загальнодоступних (універсальних) телекомунікаційних послуг». ІнАУ запропонувала при формуванні законодавчої бази щодо забезпечення доступу до загальнодоступних (універсальних) телекомунікаційних послуг використовувати  світовий досвід у цій сфері.

 

30 червня 2010 року 

З метою обговорення проекту Податкового кодексу України ІнАУ взяла участь у засіданні Економічної Ради УСПП за участю керівників професійних асоціацій, представників парламенту та державних організацій. В ході обговорення більшість учасників засідання висловлювали думку, що проект Податкового кодексу, прийнятий парламентом у першому читанні 17.06.2010 р., не відповідає інтересам бізнесу та держави та не стане засобом переходу до цивілізованих, прийнятих у всьому світі стандартів оподаткування підприємств.

 

29 червня 2010 року

Представники ІнАУ взяли участь в засіданні Робочої групи Держзв’язку для обговорення законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення доступу до загальнодоступних (універсальних) телекомунікаційних послуг». ІнАУ виступала за недопустимість прийняття цього проекту у даній редакції, зокрема, у зв’язку із тим, що він спрямований на фінансову підтримку Уктелекому.

  

16 червня 2010 року

В рамках 6-го Київського Міжнародного Телерадіоярмарку ІнАУ провела круглий стіл «Свобода слова і роль ІКТ-технологій в Україні», під час якого учасники висловлювали занепокоєння прагненням держави контролювати інформаційні потоки під виглядом захисту від усіляких загроз. На думку представників ІнАУ, протистояти цьому явищу можна лише спільними зусиллями громадськості та ЗМІ.

 

24 травня 2010 року

У Судаку відбулася 11-а  конференція ІнАУ і Української мережі  обміну трафіком (UA-IX). У перший день роботи  конференції були розглянуті перспективи  і проблематика розвитку ІКТ-ринку  в Україні.

Одними з  найбільш обговорюваних тем були: проблеми державного регулювання в  галузі зв'язку, доступ до  кабельної каналізації електрозв'язку  (ККЭ), регулювання доступу операторів  і провайдерів до телекомунікаційних  об'єктів комунальної власності і  проблеми роботи операторів безпровідного  зв'язку. У другій день були розглянуті такі питання як: стан розвитку домену .UA, співпраця між правоохоронними органами  і учасниками інтернет-ринку, а  також перспективи розвитку UA-IX.

 

5 травня 2010 року

ІнАУ прийняла участь в Третьому Європейському Діалозі по управлінню  Інтернетом (ЕвроДІГ - http://www.eurodig.org/), що проходив в Мадриді. Представники України змогли поставити свої питання учасникам заходу за допомогою видаленого терміналу, розташованого в Київському міжнародному  університеті. У своєму виступі  Голова Правління ІнАУ Тетяна  Попова оголосила плани Асоціації щодо проведення у вересні  Національний український форум по управлінню Інтернетом. 

 

21 квітня 2010 року

ІнАУ і Інтернет Асоціація Казахстану  (ІАК) підписали Меморандум про  співпрацю і спільну діяльність. Метою Меморандуму є популяризація  і просування українського і  казахстанського контенту в Інтернеті, збільшення призначеної для користувача  аудиторії усіх видів засобів  масової інформації і системи  масових комунікацій, консолідація  інформаційного і ресурсного потенціалів  і організації ефективної взаємодії  сторін. 

 

29 березня 2010 року

Низка громадських організацій і професійних асоціацій, у тому числі ІнАУ, обнародували відкритий Лист щодо проекту Закону України «Про  внесення змін до Закону  України "Про захист суспільної моралі». У листі йдеться про невідповідність цього документу  існуючим реаліям. Представники громадських  організацій і професійних асоціацій  вважають, що цей документ в пропонованому вигляді принесе значно більше шкоди, ніж  користі.

 

22 березня 2010 року

ІнАУ взяла участь в дводенному семінарі Ради Європи, на якій розглядалися питання створення спеціальної лінії допомоги через Інтернет. Під час семінару експерти поділилися досвідом по наданню допомоги і захисту жертвам сексуального насильства, представили свої методи протидії поширенню в Мережі матеріалів, що містять заборонену або шкідливу інформацію, а також освітили інші актуальні проблеми.

18 березня 2010 року

Відбулося перше засіданні оновленого складу Правління ІнАУ, обраний рішенням XI З'їзду ІнАУ, на якому переобрані голова Правління і заступник. Таким чином, головою Правління залишається Попова Тетяна Володимирівна, заступником голови Правління – Ольшанський Олександр Якович.  Участь в першому засіданні взяли 11 з 12 членів Правління ІнАУ (http://inau.org.ua/directors.phtml).

 

11 березня 2010 року

ІнАУ провела нараду з протидії піратству в Інтернеті з представниками правовласників об'єктів авторського права. У нараді взяли участь члени Правління ІнАУ, представники Української антипіратської асоціації, Асоціації музичної індустрії України та ряду компаній, що представляють в Україні правовласників об'єктів авторського права: Юніверс Медіа, Українська музична видавнича група, Лавина Мьюзік, Видавництво Сomp Music (представництво ЕМI).

В нараді також взяли участь представники правоохоронних органів - Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС та УБОП МВС.

Прийняті рішення про створення інтернет-ресурсу в вигляді каталогу з пошуковими можливостями, який містить інформацію про об‘єкти авторського права та їх правовласників. Каталог буде мати паролевий доступ до механізму інформаційного наповнення каталогу. Такий каталог буде створюватися на базі ІнАУ.

 

10 березня 2010 року

Відбулось чергове засідання Робочої групи ІнАУ з питань взаємодії громадських організацій і державних структур з протидії кіберзлочинності. У засіданні взяли участь члени Правління ІнАУ, а також представники СБУ, Департаменту боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми МВС, Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС, Укрбюро Інтерполу та Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України.

В ході засідання були розглянуті пропозиції Правління ІнАУ про розробку Методичних рекомендації щодо зняття електронних даних з комп’ютерних систем, огляду комп’ютерних систем, вилучення речових доказів у вигляді елементів комп’ютерних систем у встановлених законодавством випадках збору доказів про відповідні правопорушення. Після опрацювання передбачається направити ці рекомендації керівникам відповідних правоохоронних органів та операторам, провайдерам телекомунікацій.

Також були розглянуті пропозиції Правління ІнАУ про розробку проекту змін до Кримінального кодексу України та відповідних законів України, які би передбачали звільнення постачальника інформаційних послуг від відповідальності за зберігання та передачу інформації при умові, коли діяльність цього постачальника обмежена технічним процесом дії та наданням доступу до мережі передачі даних, у відповідності до Директиви 2000/31/ЄС «Європейського парламенту та Ради "Про деякі правові аспекти інформаційних послуг, зокрема, електронної комерції, на внутрішньому ринку" від 8 червня 2000 року.

Були розглянуті пропозиції учасників Робочої групи щодо можливості блокування ресурсів мережі Інтернет, які містять дитячу порнографію.

 

10 березня 2010 року

Відбулося засідання Робочої групи НКРЗ з питань регулювання номерного ресурсу та взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж під головуванням Володимира Пащука, в якому взяли участь представники Інтернет Асоціації України (ІнАУ) та Асоціації «Телас».

На засіданні  розглядалися зауваження та пропозиції  до проекту нормативно-правового акту - рішення НКРЗ «Порядок проведення експертизи при досудовому врегулюванні спору». Документ розроблений з метою вдосконалення досудового врегулювання спорів між операторами телекомунікацій при взаємоз’єднанні телекомунікаційних мереж та визначає основні завдання, організаційні засади і строки проведення експертизи щодо предмета спору, регулює відносини між суб’єктами ринку телекомунікацій, які є сторонами досудового врегулювання спору, експертної організації та НКРЗ.

Після проведеного обговорення учасники Робочої групи дійшли висновку про  доцільність прийняття вказаного «Порядку проведення експертизи при досудовому врегулюванні спору» з урахуванням узгоджених зауважень та пропозицій.

 

2 березня 2010 року

Відбувся круглий стіл «Держава і телеком: криза управління і пошуки виходу». На заході, в якому взяли участь голова Правління ІнАУ Тетяна Попова і Президент групи  компаній «Адамант» (член правління ІнАУ, УСПП) Іван Пєтухов, обговорювалися проблеми державного регулювання на ринку телекомунікацій. За підсумками заходу Тетяна Попова і Іван Пєтухов висловили свою думку щодо основних проблем в даній галузі.

На думку Тетяни Попової, НКРЗ давно не є незалежним від Кабінету Міністрів органом, і це стало зрозуміло з тих пір, як без конкурсу була видана ліцензія на UMTS «Укртелекому». Вона вважає, що для врегулювання ситуації на ринку телекомунікацій необхідно: зробити НКРС фінансово незалежною, встановити чіткі критерії відбору членів комісії та створити новий орган виконавчої влади на базі Адміністрації зв'язку і Державного комітету інформатизації.

 

26 лютого 2010 року

ІнАУ провела шостий щорічний Конгрес «Україна на шляху до інформаційного суспільства» та а XI з’їзд Асоціації. Конгрес отримав міжнародний статус: у ньому брали участь представники відділу Ради Європи з питань медіа та

 

 

2009 рік

 

14 січня 2009 року

Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова увійшла до складу Міжгалузевої ради з питань розвитку інформаційного суспільства, створеної постановою КМУ №4 від 14.01.2009 р.

Міжгалузева рада з питань розвитку інформаційного суспільства є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при Кабінеті Міністрів України. Основним завданням Міжгалузевої ради є підготовка та подання Кабінетові Міністрів України пропозицій щодо реалізації державної політики з питань розвитку інформаційного суспільства та інтеграції України до глобального інформаційного простору.

 

06 лютого 2009 року

Потенційна ємність Мережі UA-IX виросла в півтора раза - до 780 Гбит/с завдяки установці в січні нового 24- х портового комутатора з пропускною здатністю кожного порту 10 Гбит/с.

 

09 лютого 2009 року

Інтернет Асоціація України провела брифінг, присвячений Дню безпечнішого Інтернету та підготовці до V Конгресу «Україна на шляху до інформаційного суспільства».

ІнАУ до Дня безпечнішого Інтернету виступила з рядом ініціатив. Як учасник Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті, асоціація підтримала кампанію «Місяць безпечного Інтернету», забезпечивши разом з Українською банерною мережею виділення з 10 лютого 1 млн банерів для пропагування заходів цієї кампанії. Розроблений та запропонований для підписання державним органам та громадським організаціям Меморандум про співробітництво за безпеку в українському сегменті Інтернету.

Коштами ІнАУ започатковано проект Skarga, який дозволить інформувати інтернет-провайдерів про помічені користувачами Інтернету веб-ресурси з дитячої порнографією, проявами расової і національної нетерпимості та тероризму (запуск проекту очікується у квітні). Напрацьовані документи для інформування користувачів про загальні правила роботи в Інтернеті, а провайдерів – про керівні принципи співробітництва з правоохоронними органами проти кіберзлочинності.

 

13 лютого 2009 року

Конгрес «Україна на шляху до інформаційного суспільства», який відбувся в Українському домі, визначив напрямки розвитку вітчизняного ІКТ-ринку в умовах економічної турбулентності. В 2009 році цорічний Конгрес Інтернет Асоціації України став п’ятим, ювілейним.

На Конгресі ІнАУ значна кількість доповідей стосувалося розвитку телебачення України, і такий акцент нинішнього форуму є відображенням об’єктивних процесів об’єднання телекомунікацій, інформаційних технологій та TV.

Також йшлося про шкідливість підвищення тарифів на використання радіочастотного ресурсу та на видачу ліцензій, на радіомоніторинг, на оренду кабельної каналізації, нерухомості та комунальні платежі. Відверто рейдерським був названий законопроект № 3683 «Щодо забезпечення доступу до універсальних телекомунікаційних послуг», який фактично запроваджує прихований податок у розмірі 3% на користувачів телекомунікаційних послуг.

Сперечалися навколо проблем взаємоз’єднання мереж, ролі «Укртелекому» та доцільності його приватизації у цей час, ефективних шляхів державного регулювання в телекомунікаціях та на телебаченні, шляхів розвитку телевізійного та інтернет-контенту, перспектив вирішення «доменного питання».

Крім того ІнАУ пропонує внести точечні зміни в закон «Про телекомунікації» в частині визначення ринків та операторів зі значною риночкою вагою та накласти тимчасовий мораторій на всі решту змін в закони сфери телекомунікацій та регулювання радіочастотного ресурсу.

В рамках конгресу відбувся також ювілейний, десятий з’їзд ІнАУ. Було підбито підсумки року, що минув, проаналізований поточний момент, окреслено завдання на 2009 рік, обрано новий склад Правління Асоціації.

Прийняті наступні рішення:

1.      Роботу Правління ІнАУ за 2008 рік визнати задовільною.

2.      Прийняти звіт про використання бюджету за 2008 рік.

3.      Підвищити членські внески на 25%.

4.      Прийняти проект бюджету на 2009 рік за основу.

5.      Правлінню ІнАУ звернути увагу на такі напрямки діяльності:

* докласти всіх зусиль до захисту інтересів учасників вітчизняного ринку телекомунікацій в справі протидії впровадженню незаконних податків та зборів;

- продовжити роботу щодо законодавчого врегулювання питання про перехоплення телекомунікацій;

- вважати проект №3460 закону «Про телекомунікації» (народного депутата Шевчука) найбільш досконалим з огляду на потреби ринку, зокрема в  частині врегулювання домену та в частині врегулювання діяльності кабельних операторів; разом з тим визнати, що він потребує значного доопрацювання, зокрема в питанні визначення операторів зі значною ринковою вагою; доручити Правлінню і адміністрації ІнАУ продовжити роботу над вдосконаленням цього законопроекту у напрямку розвитку конкурентного середовища на ринку телекомунікацій;

- сприяти встановленню рівноправних та прозорих умов для всіх учасників ринку, недопущенню преференцій та необґрунтованих тарифів у питаннях використання кабельної каналізації, оренди комунального та державного майна, комунальних платежів, при формуванні фонду універсальних телекомунікаційних послуг;

- вивчити ситуацію довкола оренди приміщень приватної, комунальної та державної власності операторами та провайдерами комунікацій, звернутися за відповідними роз’ясненнями до Антимонопольного комітету України та інших державних інституцій;

* підсилити напрямок роботи, пов’язаний з захистом свободи слова, забезпечити постійний моніторинг ситуації зі свободою слова в українському сегменті Інтернету та вчасно реагувати на загрози у цій сфері;

- продовжити активну роботу у справі забезпечення безпечнішого Інтернету, розвивати співпрацю в цьому напрямку з Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі при КМУ;

- підсилити активність в сфері законодавчого та регуляторного аналізу сфери телерадіомовлення, налагодити співпрацю з представниками Держтелерадіо України, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також з професійними організаціями у сфері телебачення;

- за рахунок відновлення роботи Радіочастотного комітету посилити роль ІнАУ у сегменті регулювання радіочастотного ресурсу та використання радіоелектронних засобів;

- налагодити зв’язки з представниками суміжних галузей з метою вивчення ситуації у сфері формування та регулювання цін на розміщення об’єктів телекомунікацій у цих галузях;

- вивчити можливість закріплення на законодавчому рівні положень щодо доступу провайдерів телекомунікацій до ліній зв’язку домінуючого оператора з метою надання користувачам послуги ADSL, провести відповідні переговори щодо цього з представниками ВАТ «Укртелеком»;

- докласти зусиль до пропагування Інтернету як сучасного та ефективного засобу комунікацій, при цьому робити акцент на ефективності реклами в Інтернеті, сприяти розвитку цього сегменту рекламного ринку України та консолідації його учасників;

- розширити міжнародне співробітництво і співпрацю з міжнародними організаціями та з Європейською комісією, зокрема з комісією з комунікацій; налагодити контакти з відповідними комісарами Європейської комісії та публічно заявити про свої наміри бути посередником між Єврокомісією та  комунікаційним середовищем України.

6.  Згідно рейтингового голосування, затвердити наступний склад Правління ІнАУ на 2009 рік:

1.      Борисов Борис («Колокол»)

2.      Гарбуз Вадим («Воля-Кабель»)

3.      Грищук Дмитро («Індастріал Медіа Нетворк»)

4.      Єлісєєв Олег («ТеНет»)

5.      Козлов Кирило («Голден Телеком»)

6.      Кравченко Вікторія («Топ НЕТ»)

7.      Кульчицький Олександр («Укомлайн»)

8.      Ольшанський Олександр («Інтернет Консалтинг Групп»)

9.      Попова Тетяна («Альфа Каунтер»)

10. Шнурко-Табакова Елліна (ICC).

 

26 лютого 2009 року

На першому черговому засіданні оновленого складу Правління ІнАУ затверджено План роботи на 2009 рік та обрано керівництво асоціації. Правління затвердило склад Комітету ІнАУ з питань радіотехнологій, який було відтворено рішенням X з’їзду.

Шляхом таємного голосування було вирішено, що на найближчий рік Правління ІнАУ очолить Тетяна Володимирівна Попова, а її заступником буде Олександр Якович Ольшанський.

 

10 березня 2009 року

Сформований оновлений склад Радіокомітету ІнАУ, куди ввійшли представники різних сегментів ринку Інтернет- доступу на основі радиотехнологий, розроблені Положення й Регламент комітету, сформовані його поточні й стратегічні завдання.

Серед цих завдань - участь у розробці й удосконалюванні нормативних актів у сфері радиотехнологий, забезпечення ефективної участі в реалізації проектів з використанням радиотехнологий, консультаційно-інформаційна підтримка компаній з питань радиотехнологий.

 

12 березня 2009 року

ІнАУ виступила з пропозиціями щодо врегулювання питання доступу до комунальної кабельної каналізації. Представники ІнАУ взяли участь у нарадах з питань комунальної кабельної каналізації у Дарницькій та Солом’янській районних державних адміністраціях Києва. Обговорювалась «Методика розрахунку і порядок використання орендної плати за користування, прокладання телекомунікаційних мереж, яка була з низкою порушень прийнята рішенням Київради № 6/1061 від 22 січня 2009 р. ІнАУ свого часу направила ряд листів до органів державної влади, в яких висловила своє занепокоєння з приводу цих порушень та пропозицію відкликати методику.

Під час проведення нарад представники ІнАУ довели до відома їх учасників своє бачення шляхів врегулювання проблеми доступу до комунальної кабельної каналізації. Учасники обох нарад з числа провайдерів виступили з пропозиціями доопрацювати методику таким чином, щоб вона базувалася на кількості домогосподарств, які знаходяться на об'єкті, де є присутність оператора телекомунікацій.

ІнАУ створила робочу групу з напрацювання пропозицій щодо найбільш ефективного врегулювання питання доступу до комунальної кабельної каналізації. Вона співпрацює з Постійною комісією Київради з питань транспорту та зв’язку.

 

 

16 березня 2009 року

На відкритому засіданні Доменного комітету ІнАУ ухвалене рішення про створення Робочої групи з доменної реформи. Крім представників ІнАУ у засіданні взяли участь представники ТОВ "Хостмастер", адміністратор домена UA і ряд представників незалежних реєстраторів.

Учасники відкритого засідання Доменного комітету ІнАУ констатували, що Правила домена .UA і система адміністрування домена .UA і доменов другого рівня в зоні .UA потребують реформування. Найбільш ефективною формою розробки змін до Правил домена .UA і системи адміністрування домена .UA було визнано створення Робочої групи із залученням адміністратора доменної зони .UA, представників ТОВ "Хостмастер", компаній- реєстраторів і представників доменного комітету ІнАУ.

Учасники засідання запропонували склад цієї групи в кількості 13 осіб.

 

20 березня 2009 року

В інформагенції «Укрінформ» відбулась спільна прес-конференція представників ІнАУ та Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі з нагоди підписання Меморандуму про співробітництво.

Основні тези документу:

1. Сторони домовилися сприяти забезпеченню дотримання вимог чинного законодавства України в інформаційній сфері та у сфері захисту суспільної моралі. Визнати необхідність першочергового викорінення в загальнодоступному українському сегменті Інтернету контенту, пов’язаного з насиллям: дитячої порнографії, проявів расової і національної нетерпимості та тероризму.

2. Відзначити неприпустимість перетворення українського сегменту Інтернету в зону тотального контролю.

3. Звернути увагу, що блокування доступу до Інтернет-ресурсів, які порушують вимоги українського законодавства, повинно відбуватися у суворій відповідності до Закону України «Про телекомунікації» та Постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2005 р. № 720 «Про затвердження Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг». При цьому таке блокування повинно застосовуватися виключно до незаконного контенту без порушення доступу до іншого контенту, включно з тим, який фізично розмішується на тих же самих носіях.

4. Рекомендувати Інтернет-провайдерам інформувати своїх абонентів про їх обов’язки та прийняті в Інтернеті норми поводження. 

5. Звернутися до власників та адміністрацій популярних Інтернет-ресурсів з закликом про сприяння розміщенню на цих ресурсах матеріалів з інформування відвідувачів про безпечні шляхи користування Інтернет-мережею, а також посилання на програми, що дозволяють користувачам автоматично блокувати ресурси, що не відповідають вимогам законодавства України у сфері захисту суспільної моралі.

6. Рекомендувати громадській організації безпечнішого Інтернету у співробітництві з відповідними органами державної влади України розглянути доцільність запровадження системи добровільної сертифікації і державної реєстрації Інтернет-ресурсів для дітей у вигляді Зони Довіри в українському сегменті Інтернету та розповсюдження інформації про таку сертифікацію.

7. Вважати за доцільне включення освітніх матеріалів стосовно безпеки дітей в мережі Інтернет в існуючі шкільні освітні програми для дітей віком від 7 до 14 років, а також в програми для навчання та підвищення кваліфікації вчителів, з урахуванням рішень Національної комісії.

8. Встановити, що Інтернет Асоціація для вирішення питань, пов’язаних із формування системи забезпечення захисту моральних засад суспільства, співпрацює з Національною комісією щодо висвітлення діяльності Національної комісії, визначаючи пріоритетними найвищі соціальні цінності – людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку.

Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова підкреслила, що Меморандум стосується перш за все питань боротьби з найбільш неприйнятними явищами в Інтернеті, як то розміщення дитячої порнографії, контенту з проявами національної та расової дискримінації, терористичних закликів.

 

26 березня 2009 року

На засіданні Правління Інтернет Асоціації України 26 березня прийнято рішення щодо створення Комітету ІнАУ з питань свободи слова. Головою Комітету стала член Правління ІнАУ Елліна Шнурко-Табакова.

Комітетом було проведено три засідання за 2009 рік. Основні напрямки роботи комітету:

- активне сприяння розробці та впровадженню нормативно-правової бази в сфері забезпечення свободи слова в Україні. У законах і нормативно-правових актах, які вводять певні обмеження, сприяти максимальній однозначності тлумачення положень.

- активне сприяння розробці й впровадженню нормативно-правової бази щодо реєстрації Інтернет- ЗМІ на добровільних засадах;

- протидія спробам нормативного закріплення можливості позасудового блокування Інтернет- ресурсів шляхом моніторингу й аналізу законодавчих ініціатив, проведення суспільних слухань, круглих столів із залученням представників інтернет-ринку, медіа-юристів, авторів законодавчих ініціатив і т.п.

- протидія зусиллям будь-яких структур по створенню негативного іміджу інтернет-ЗМІ шляхом проведення публічних заходів із залученням представників державних і громадських організацій, співробітництва з медіа й т.п.

- затвердження в суспільній свідомості й у правовій практиці розуміння того, що права та  свободи повинні дотримуватися незалежно від медіасферы.

- розгляд скарг на обмеження свободи слова й цензуру з метою протидії спробам зменшення свободи слова в українському сегменті мережі Інтернет.

 

01 квітня 2009 року

У Мережі UA-IX запущений процес тестування протоколу Ipv6. У числі перших компаній, що прийняли розв'язок про участь у тестуванні - "ТОПНЕТ" і "Датагруп". Вони встановили Ipv6 Bgp- З'єднання з маршрутизатором UA-IX, де здійснений обмін маршрутною інформацією між ними.

 

29 квітня 2009 року

Представники ІнАУ взяли участь в організованому Радою Європи семінарі "Співробітництво проти кіберзлочинності в Україні". У семінарі також брали участь представники МВС, СБУ, Мінюсту, Інтерполу й ряду інших структур.

У ході семінару як один із ключових документів обговорювалися "Керівні принципи співробітництва між правоохоронними органами та постачальниками послуг мережі Інтернет проти кіберзлочинності".

За підсумками семінару ухвалене рішення про створення робочої групи, яка б займалася розв'язком проблемних питань співробітництва в області протидії киберзлочинам. Були висловлені пропозиції, щоб ІнАУ очолила процес створення цієї робочої групи.

 

01 червня 2009 року

з 28 травня по 1 червня в місті Судак  пройшла X ювілейна Конференція ІнАУ і Мережі обміну трафіком UA-IX. У її роботі взяли участь керівники найбільших українських компаній- провайдерів, реєстраторів, операторів телекомунікацій, постачальників телекомунікаційного обладнання, адміністратори доменів, представники преси й дослідницьких компаній - усього понад ста осіб.

Конференція пройшла у форматі серії круглих столів. Серед ключових тем Конференції - "Ефективне застосування ІКТ-рішень як механізм подолання кризових явищ в економіці", "Перспективи впровадження й використання нових технологій в інформаційно-комунікаційній сфері", "Актуальні питання подальшого розвитку доменної зони .UA", "Кіберзлочинність і безпека в Інтернеті".

В ході Конференції був представлений проект змін до до Концепції розвитку домену .UA,

 

02 червня – 01 липня 2009 року

Початок громадського обговорення «Концепції розвитку домену .UA». Основні принципи, котрі знайшли відображення в даному документі:

- розподіл законодавчих, технічних та судових складових адміністрування домену .UA;

- створення в доменній зоні .UA кількох технічних адміністраторів різних доменів другого рівня;

- єдина акредитація реєстратора;

- єдиність Правил домену .UA для всєї зони .UA, всі виключення повинні прописуватися у Правилах.

 

22 червня 2009 року

Інтернет Асоціація України запустила проект Skarga.ua, який має стати дієвим механізмом викорінення в українському сегменті Інтернету контенту, пов’язаного з насиллям.

Проект Skarga.ua розроблено на виконання рекомендацій Резолюції круглого столу «Шляхи консолідації громадських та державних органів у подоланні негативних явищ у розвитку наповнення українського сегменту Інтернету», який відбувся 17 грудня 2008 р.

Метою проекту є створення дієвого механізму викорінення в українському сегменті Інтернету матеріалів, пов’язаних з насиллям, а тому найбільш небезпечних.

За словами голови Правління ІнАУ Тетяни Попової, залучення широкої ініціативи громадськості є єдиним ефективним механізмом викорінення проявів насилля в українському сегменті Інтернету, і в цьому сенсі проект Skarga.ua має великий практичний потенціал. Разом з тим керівник асоціації піддала критиці зусилля деяких парламентарів щодо врегулювання такої делікатної сфери, як захист суспільної моралі і відмітила, що ці зусилля часом несуть більше шкоди, ніж користі.

 

25 червня 2009 року

Був розроблений та затверджений Кодекс суспільного функціонування Інтернет-ЗМІ.

Основні принципи Кодексу:

1. Поява нового медіасередовища, яким є Інтернет, жодною мірою не заперечує напрацьованих поколіннями журналістів етичних принципів, а також положень, відображених у відповідних правових інструментах демократичних країн світу.

В основі цих етичних принципів:

- повага до істини та права суспільства на істину;

- захист принципів свободи об'єктивного збору та публікації новин;

- право неупередженого коментування і критики;

- недопустимість фальсифікації документів;

- неприпустимість стимулювання дискримінації, зокрема, з признаку раси, статі, сексуальної орієнтації, релігії, політичних та інших переконань, а також національного та соціального походження;

- неприпустимість плагіату, оприлюднення свідомо невірної інформації, отримання хабара в будь-якій формі в якості оплати за публікацію чи приховування інформації.

2. Одним з найбільш важливих елементів журналістської етики на сучасному етапі розвитку українського суспільства є незалежність від будь-яких груп впливу на ринку. Єдиним фактором, на який постійно повинен зважати журналіст, є інтерес читачів та їх право на отримання достовірної та невикривленої інформації. З огляду на це будь-який комерційний та політичний тиск на ЗМІ має розглядатися як прояв утиску свободи слова та порушення права громадян на невикривлену інформацію.

3. В умовах недостатньо сформованих демократичних традицій в Україні, не повною мірою розвинутого громадянського суспільства та недостатньо ефективних інструментів контролю за державою уступка громадянами частини своїх прав державі задля підвищення безпеки несе підвищену загрозу порушення прав громадян. З огляду на це, соціальна місія журналіста в Україні полягає в протидії фактам утисків свободи слова, у тому числі в інтернет-середовищі, з одночасним сприянням розвитку елементів громадянського суспільства та відповідних суспільних структур.

4.  Важливим завданням українських інтернет-ЗМІ на сучасному етапі розвитку суспільства є сприяння створенню позитивного іміджу Інтернету як інформаційного ресурсу та сприяння утвердженню в суспільній свідомості і в правовій практиці поняття про те, що права і свободи повинні дотримуватися незалежно від медіасередовища.

 

15 липня 2009 року

Відбувся круглий стіл "Формування механізмів справедливої конкуренції на ринку доступу до кабельної каналізації електрозв'язку". Захід був організований ІнАУ разом з Українською спілкою промисловців та підприємців.

Мета заходу - консолідація зусиль громадськості та госпорганізацій по протидії несумлінній конкуренції на ринку доступу до ККЕ, насамперед з боку Укртелекома. Однією з ключових тем заходу стало обговорення нових тарифів і підходів Укртелекома до доступу й використанню ККЕ.

 

17 липня 2009 року

Відбулася робоча нарада по нових тарифах Укртелекому на доступ і використання кабельної каналізації електрозв'язку. Домовленість про цю нараду була досягнута в рамках круглого стола ІнАУ - УСПП "Формування механізмів справедливої конкуренції на ринку доступу до кабельної каналізації електрозв'язку".

Укртелеком представив свою позицію по данному питанню з такими основними пунктами:

- Компаниія видає доповнення до наказу про нові тарифи у всіх позиціях (бронювання, доступ, використання) по кабелю 12 мм. За словами Ігоря Сиротенко, тариф буде нижче ніж для 20 мм, але не в 2,8 рази.

- Тем операторам, у яких є договори на кабель 12 мм, буде додатково вислана нова тарифна пропозиція.

- Операторам інформація з обґрунтуванням тарифів надаватися не буде.

Більшість із присутніх на нараді операторів вважають ці поступки недостатніми.

 

28 липня 2009 року

Відбулося перше засідання Робочої групи ІнАУ з питань взаємодії громадських організацій і державних структур по протидії кіберзлочинності. Ціль діяльності Робочої групи - створення ефективних механізмів співробітництва учасників ринку комунікацій України й правоохоронних органів у питаннях протидії кіберзлочинності, розробка шляхів впровадження в Україні рекомендованих Радою Європи "Керівних принципів співробітництва між правоохоронними органами й постачальниками послуг мережі Інтернет проти кіберзлочинності", наробіток пропозицій щодо поліпшення правового регулювання сфери боротьби з кіберзлочинністю в Україні.

На першому засіданні були визначені пріоритетні завдання й план діяльності Робочої групи.

 

10 вересня 2009 року

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), Український союз промисловців та підприємців (УСПП) та Громадська рада при Державному комітеті інформатизації України 10 вересня 2009 р. провели Круглий стіл «Питання подальшого розвитку доменної зони .UA».

В засіданні взяли участь представники вітчизняного ринку доменних реєстрацій, громадських організацій та професійних об’єднань, керівники та представники Держкомінформатизації України, АМКУ, СБУ, ДССЗЗІ, Державної адміністрації зв’язку, Секретаріату Кабміну, Члени Координаційної ради при ОП «Український мережевий інформаційний центр», представники відомих підприємств галузі – всього близько 60 осіб.

Висловлено цілий ряд пропозицій з питань подальшого розвитку доменної зони .UA, зокрема щодо механізмів розподілу законодавчих, технічних та судових складових адміністрування домену .UA, інструментів досудового розгляду доменних спорів, принципів акредитації реєстраторів, вимог до Правил домену .UA, необхідності правової фіксації відповідних актів щодо регулювання доменної галузі, щодо необхідності ротації складу Координаційної Ради, врахування реальних показників діяльності громадських організацій та об’єднань, що представлені у Координаційній Раді, та участі в цьому органі з боку держави всіх трьох гілок державної влади – законодавчої, виконавчої та судової.

 

16 вересня 2009 року

ІнАУ у складі Громадської Ради з питань ІКТ завершила розробку «Настанов кандидатам у Президенти України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні».

Цей документ виданий у вигляді брошури та розісланий за адресами ймовірних кандидатів у Президенти України.

В ході наради, проведеної більш ніж двадцятьма членами Громадської Ради з питань ІКТ в офісі ІнАУ, був підписаний Меморандум. У документі зазначено, що першочерговими завданнями Ради є підготовка Настанов кандидатам у Президенти України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні», заохочення всіх політичних сил та лідерів до підтримки в їхній політичній діяльності цінностей, ідей та інструментів інформаційного суспільства.

 

19 вересня 2009 року

ІнАУ у складі Громадської ради з питань ІКТ провела прес-конференцію з нагоди презентації проекту «Настанови кандидатам у Президенти України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні».

Представники галузі ІКТ запропонували всім кандидатам на посаду Президента України взяти на озброєння у своїй політичній діяльності цінності, ідеї та інструменти інформаційного суспільства та звернулися до можливих майбутніх лідерів країни з пропозицією використати фаховий досвід, викладений в цій колективній праці, задекларувати тези документу у своїх програмах та взяти участь у публічному обговоренні з громадськістю цих питань.

 

23 жовтня 2009 року

В рамках виставки EEBC-2009 Інтернет Асоціація України провела Круглий стіл «Законодавче врегулювання проблем розвитку ІКТ-галузі України на сучасному етапі»

В роботі круглого столу взяли участь більше шістдесяти представників ІКТ-ринку, відповідних державних установ та ЗМІ.

На Круглий стіл винесено ряд питань, відображених у «Настановах кандидатам у Президенти України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні», які ІнАУ розробила у складі Громадської ради з питань ІКТ.

Під час круглого столу надійшла інформація, що Верховна Рада прийняла за основу законопроект №3271 («Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії»). Учасники круглого столу в ході обговорення цього питання говорили про те, що вони поділяють стурбованість парламенту фактами втягування неповнолітніх у злочинну діяльність у сфері обігу порнографічної продукції.

Разом з тим фахівці у сегменті телекомунікацій звернули увагу на серйозні недоліки цього законопроекту з огляду на суттєву невідповідність його положень нормам європейського законодавства у цій сфері, а також технічну неможливість виконання деяких з його положень.

 

27 жовтня 2009 року

Інтернет Асоціація України провела прес-конференцію «ІнАУ виступає за впровадження в Україні європейських підходів у протидії розповсюдженню дитячої порнографії в Інтернеті».

Ефективність боротьби з цим ганебним явищем значною мірою залежить від ліквідації «білих плям» вітчизняного законодавства у цій сфері, зокрема визначення процедури вилучення доказової бази стосовно порушень в комп’ютерних системах та телекомунікаційних мережах, забезпечення чітких та однозначних формулювань і визначень відповідних порушень. Тому ІнАУ виступає за законодавче врегулювання цієї сфери у відповідності до європейського законодавства.

Однак ІнАУ зазначає, що законопроекти № 3271 від 25.05.2009 р. «Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо протидії розповсюдження дитячої порнографії)» (прийнятий у першому читанні 22.10 2009 р.) та № 1340 від 14.01.2008 р. «Про внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України (щодо захисту суспільної моралі)» (прийнятий у першому читанні 09.06.2009 р.) хоча і містять ряд позитивних положень, але в цілому не вирішують задекларовану задачу. Навіть більше того – вони створюють правову та технологічну базу для нових порушень у сфері комп’ютерних систем та телекомунікаційних мереж.

Враховуючи велику суспільну вагу питання, представники ІнАУ напередодні розгляду законопроектів №№ 3271 та 1340 у другому читанні закликають народних депутатів не допустити порушення конституційних прав громадян, дослухатися до думки фахівців у галузі інформаційних технологій та телекомунікацій і запобігти створенню непрозорого механізму, який дозволить владним структурам на свій розсуд маніпулювати учасниками українського ринку доступу до мережі Інтернет.

 

28 жовтня 2009 року

ІнАУ розповсюдила відкритий лист до Народних депутатів України з проханням підтримати підготовлені нею правки до другого читання законопроекту №3271 щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії

Лист з пропозиціями містить заклик до Народних депутатів України не допустити порушення конституційних прав громадян, дослухатися до думки фахівців у галузі інформаційних технологій та телекомунікацій і запобігти створенню непрозорого механізму, який дозволить владним структурам на свій розсуд маніпулювати учасниками українського ринку доступу до мережі Інтернет.

У відкритому листі до Народних депутатів України ІнАУ звернулась до кожного Народного депутата України з проханням підтримати свої пропозиції при розгляді у другому читанні законопроектів №№ 3271 та 1340.

 

19 листопада 2009 року

Представники ІнАУ взяли участь у засіданні Нац. експертної комісії з питань захисту суспільної моралі "Про дотримання законодавства в сфері захисту суспільної моралі виробниками Інтернет- продукту й провайдерами при наданні послуг".

У ході засідання по питанню про реєстрацію Інтернет- ЗМІ було ухвалене рішення, запропоноване ІнАУ.

Рішенням комісії проголосовано:

"Звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією в разі ініціювання законодавчих змін у питаннях правового врегулювання статусу інтернет-ЗМІ сприяти розробці, прийняттю й впровадженню нормативно-правової бази щодо визначення інтернет-ЗМІ на принципах добровільної реєстрації."

Крім того, ухвалене рішення про створення спільної робочої групи по виробленню конкретних пропозицій у законодавство, у яку ввійдуть представники Національної експертної комісії та представники ІнАУ

 

23 листопада 2009 року

ДП "Українська Мережа обміну трафіком" ввела в комерційну експлуатацію додаткову точку обміну трафіком, розташовану на технічному майданчику компанії Інтернет Ін вест (м. Київ, вул. Гайдара 50)

Географічний розподіл точок обміну трафіком дозволить підвищити надійність і стійкість роботи UA-IX. Для з'єднаннямайданчиків використовується кілька різних оптоволоконних маршрутів, що є гарантією надійності з'єднання.

У рамках нової точки обміну гарантується можливість розміщення встаткування Учасників на відстані менш 10 метрів, що значно знижує вартість організації каналу зв'язки 10GE більш ніж в 10 раз.

 

10 грудня 2009 року

ІнАУ спільно з УСПП провела Круглий стіл «Питання впровадження в Україні електронно-цифрового підпису та електронних цифрових ключів»

Участь у заході взяли представники підприємств цього ринку ринку (АЦСК, компаній у сфері інформаційної безпеки, провайдерів), а також керівники державних органів та їх відповідних підрозділів - Держкомінформатизації, РНБО, Держкомпідприємництва, ДССЗЗІ, Держзв’язку, ДПА, Держкомстату, АМКУ, Мінфіну, Мінпраці та соціальної політики, Пенсійного фонду, Фонду Держмайна, Державної служби зайнятості, НКРЗ та ін. – всього понад 60 осіб.

Основною метою заходу було обговорення шляхів подальшого впровадження в Україні систем електронного документообігу, підтримка розвитку ринку електронного цифрового підпису (ЕЦП) та електронних цифрових ключів, забезпечення інформаційної безпеки,  протидія монополізму у цій сфері,  напрацювання пропозицій щодо вдосконалення відповідної нормативної бази.

Одне з рішень круглого столу - створення робочої группи для розробки "дорожньої карти" щодо послідовності дій у сфері впровадження в Україні ЕЦП та необхідних критеріїв, яким повинні відповідати законодавчі та регуляторні акти у питаннях ЕЦП. Ряд ключових рішень для цієї "дорожньої карти" уже напрацьовано в ході круглого столу. 

 

17 грудня 2009 року

ІнАУ взяла участь у підготовці і проведені Форуму «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні»

У ході Форуму були заслухані доповіді представників Громадської ради з питань ІКТ, присвячені колу найбільш актуальних проблем сучасного стану вітчизняної нормативної бази у сфері ІКТ, механізмів покращання рівня державного та місцевого управління, шляхів розвитку інформаційного суспільства в Україні.

Зокрема, голова Правління ІнАУ Тетяна Попова говорила про актуальність боротьби з монополізмом при доступі до кабельної каналізації електрозв’язку. Керівник асоціації зазначила необхідність внесення відповідних змін до законодавства щодо впровадження державного регулювання у цій сфері незалежно від форми власності.

Виступи члена Правління ІнАУ Еліни Шнурко-Табакової стосувалися питань свободи слова як безумовного пріоритету розвитку інформаційного суспільства в Україні, член Правління УСПП Іван Пєтухов присвятив свою доповідь актуальним питанням впровадження в Україні електронного цифрового підпису, а заступник голови Правління ІнАУ Олександр Ольшанський говорив про проблеми подальшого розвитку доменної зони .UA.

Представники інших асоціацій та об’єднань акцентувалися на проблемах впровадження в Україні електронного урядування, плюралізму ЗМІ в контексті розвитку телерадіомовлення в Україні, проблемах розвитку в Україні індустрії розробки програмного забезпечення, заходах щодо впровадження в Україні цифрового телебачення, податковій та митній політиці в сфері ІКТ.

 

 

22 грудня 2009 року

ІнАУ виповнилось 9 років. За майже десятиліття діяльності Асоціація зросла в чисельності та здобула авторитет як одне з найбільших і найвпливовіших професійних об’єднань у вітчизняній галузі ІКТ.

Базою практичної діяльності ІнАУ є реалізація конкретних проектів. Один з найбільш успішних – дочірнє підприємство «Українська мережа обміну інтернет-трафіком (UA-IX)». На сьогоднішній день це підприємство обслуговує близько 100 компаній в 7 областях України та забезпечує обсяг інтернет-трафіку понад 70 Гбіт/с. ІнАУ є засновником постійно діючого Третейського суду, який надає допомогу у вирішенні правових проблем, пов'язаних з діяльністю телекомунікаційних компаній.

У рамках ІнАУ плідно працюють 9 Комітетів, що покривають всі основні сегменти інтернет-ринку України. Серед них - Комітет з питань Безпеки в інформаційних системах, Юридичний, Технічний, Доменний, Радіокомітет, Комітет з питань свободи слова. Створено й успішно функціонують Робочі групи з питань Кабельної каналізації електрозв’язку, з Доменної реформ, з Питань взаємодії з правоохоронними органами. ІнАУ відкрита для співробітництва і пропонує представникам ІКТ-галузі участь у круглих столах, семінарах, конференціях та інших заходах, участь у діяльності Робочих груп при ІнАУ, роботу в Комітетах ІнАУ а також асоційоване та дійсне членство.

 

22 грудня 2009 року

Представники ІнАУ взяли участь у прес-конференції «Про затвердження Концепції розвитку Електронного урядування в Україні»

Стратегія та практичні кроки з реалізації положень Концепції розвитку електронного урядування в Україні стали темою прес-конференції, яку Громадська Рада при Державному комітеті інформатизації провела 22 грудня в інформаційному агентстві Укрінформ. Концепція визначає мету, основні завдання, пріоритети, етапи побудови електронного урядування в Україні на період до 2015 року, а також очікувані наслідки від його впровадження.

На думку експертів, одним з головних чинників гальмування процесів впровадження електронного урядування в Україні стала відсутність концепції, стратегії та програми як розвитку інформаційного суспільства в цілому, так і електронного урядування зокрема, незважаючи на прийнятий Закон України «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2015 рік».

 

 

2008 рік

 

14 січня 2008 року

В приміщені Дому зв’язку на Хрещатику, відбулися громадські обговорення проекту Програми діяльності Кабінету Міністрів України «Український прорив: для людей, а не політиків». Організатором обговорення виступив Державний департамент з питань зв'язку та інформатизації (Держзв’язку). На обговорення були запрошені представники Держзв’язку та найбільших українських телеком асоціацій.

Після вступного слова Директора Держзв’язку Олександра Баранова, учасники розпочали обговорення пропозицій, які, на думку представників бізнесу, мають бути внесені в програму КМУ в розділі розвитку ІКТ сектору України. Зокрема, за ініціативою Інтернет Асоціації України, в одному документі були зібрані основні побажання учасників ринку, та досягнуто домовленості з учасниками громадських обговорень, що після доопрацювання, цей документ буде направлений до Держзв’язку, як консолідована позиція представників Асоціацій галузі.

 

15 січня 2008 року

У Центрі ділового та культурного співробітництва “Український дім” під головуванням Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко відбулося громадське обговорення Програми “Український прорив: для людей, а не політиків”. 

Виступаючи від імені представників асоціацій підприємців та громадських організацій, що об'єднують працівників галузі інформаційних технологій та телекомунікацій, Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова запропонувала внести зміни в  Програму діяльності  Кабінету Міністрів України «УКРАЇНСЬКИЙ ПРОРИВ: для людей, а не політиків». Суть пропозицій полягає в тому, що пріоритетом у діяльності державної влади на всіх рівнях має стати забезпечення подальшої розбудови інформаційного суспільства, яке передбачає найповнішу реалізацію конституційних прав на свободу слова, свободу збирання, використання і поширення інформації.

 Зокрема, запропоновано замість одного розділу 3.5 Транспортно-дорожній комплекс, зв'язок та інформатизація зробити два: Транспортно-дорожній комплекс та Інформаційне суспільство та зв'язок.

 

17 січня 2008 року

ІКТ-громадськість в особі керівників асоціацій та громадських організацій, що об’єднують працівників сфери інформаційно-комунікаційних технологій  направила Прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко відкритий лист.

В ньому сформульовані пропозиції та доповнення,  які, на  думку підписантів, необхідно внести до Програми дій Уряду «Український прорив: для людей, а не політиків» з метою забезпечення подальшої розбудови інформаційного суспільства, яке передбачає найповнішу реалізацію конституційних прав на свободу слова, свободу збирання, використання і поширення інформації.

За погодженням усіх підписантів, листи такого ж змісту направлені Президенту України, Голові Верховної Ради України та у Комітети Верховної Ради з питань транспорту та зв’язку і з питань науки та освіти.

 

12 лютого 2008 року

Відбулася зустріч Міністра транспорту і зв'язку України Йосипа Вінського з представниками об'єднань підприємств і громадських організацій галузі ІКТ.

Метою зустрічі, ініційованої представниками громадських об’єднань, було налагодження системної взаємодії з міністерством, конструктивного діалогу між бізнесом і владою для цивілізованого розвитку галузі, розробки і ухвалення законодавчих пропозицій для вирішення проблемних питань.

В ході зустрічі Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова акцентувала увагу присутніх на ефективній регулярній  взаємодії  ІКТ-громадськості та органів державної влади. З цією метою вона запропонувала створити окрему громадську раду або розширити склад уже діючої при міністерстві за рахунок представників ІКТ.

За підсумками зустрічі Йосип Вінський доручив у тижневий термін створити при міністерстві окрему громадську раду з питань інформатизації і зв'язку.

  

14 лютого 2008 року

В Українському Домі відбувся IV Конгрес «Україна на шляху до інформаційного суспільства», організований Інтернет Асоціацією України. У ньому взяли участь більше ста осіб: представники органів державної влади, зокрема НКРЗ у повному складі, представники асоціацій та громадських організацій сфери ІКТ та компаній, що працюють на ринку телекомунікацій.

В рамках Конгресу проведено два круглих столи, на яких порушено важливі проблеми ринку телекомунікацій. По закінченні Конгресу відбувся 9-й з’їзд Інтернет Асоціації України.

У з’їзді взяли участь керівники та представники компаній – членів ІнАУ. Було підбито підсумки року, що минув, окреслено завдання на 2008 рік, обрано новий склад правління Асоціації.

 

14 лютого 2008 року

Відбулося перше судове засідання за позовом Інтернет Асоціації України про скасування Постанови Кабінету Міністрів України № 1169 від 26 вересня 2007 року «Про затвердження Порядку отримання дозволу суду на здійснення дій, які тимчасово обмежують права людини, і використання добутої інформації».

 

22 лютого 2008 року

Виконавчий директор Інтернет Асоціації України Сергій Малихін взяв участь у пленарній сесії «Реформування українських бібліотек: від книгосховища до громадського інформаційного центру», яка відбулася у рамках Форуму національних перспектив «Покращення доступу громадян до інформації в Україні». у столичному готелі «Воздвиженський».

 

28 лютого 2008 року

ІнАУ взяла участь у презентації українського бізнесу в Німеччині Hot Spot Ukraine, що відбулася в провідному діловому клубі столиці Німеччини Berlin Capital Club.

Перед німецькими бізнесменами виступила член правління ІнАУ Елліна Шнурко-Табакова, яка розповіла про основні засади діяльності асоціації, а також про внесок ІнАУ в розбудову інформаційного суспільства в Україні.

 

6 березня 2008 року

Окружний адміністративний суд м. Києва відмовив Інтернет Асоціації України в задоволенні позову про скасування Постанови Кабінету Міністрів України № 1169 від 26 вересня 2007 року «Про затвердження Порядку отримання дозволу суду на здійснення дій, які тимчасово обмежують права людини, і використання добутої інформації». Відмова була мотивована тим, що, на думку суду, ІнАУ є не належним позвачем та при виданні оскаржуваної постанови не порушено законодавчі та нормативні акти.

 

20 березня 2008 року

За ініціативи Інтернет Асоціації України, відбулася робоча зустріч в форматі круглого столу з представниками Міністерства транспорту та зв’язку України, Національної комісії з питань регулювання зв’язку України, Антимонопольного комітету України, Фонду державного майна України та керівниками компаній-членів ІнАУ задля обговорення нагальних питань розвитку телекомунікаційної галузі України. 

В ході дискусії, учасники зустрічі сформували свої пропозиції щодо вирішення найактуальніших проблем ринку зв’язку, зокрема щодо умов приватизації ВАТ «Укртелеком» та неефективної роботи Національної комісії з питань регулювання зв’язку. 

Пропозиції учасників були відправлені на адреси відповідних органів: http://inau.org.ua/52.1487.0.0.1.0.phtml - лист щодо необхідних кроків по вирішенню гострих питань галузі зв’язку та уникненню негативних наслідків від неправильної приватизації ВАТ «Укртелеком».

 

20 березня 2008 року

На засіданні Правління ІнАУ прийняте рішення реорганізувати Комітет ІнАУ з питань Інтернет-телефонії та Комітет ІнАУ з питань радіотехнологій в один комітет – Комітет з питань електронно–комунікаційних сервісів.

 

3 квітня 2008 року

Відбулося засідання господарського суду м. Києва за позовом ВАТ «Укртелеком» до КМДА та КМР про визнання права власності на телефонні кабельні каналізації (ТКК), що розташовані в м. Києві, а також про заборону вчиняти будь-які дії, які можуть порушити право власності позивача на вказані ТКК, зокрема приймати будь-які рішення про передачу ТКК до комунальної власності. 

ІнАУ подала заяву про залучення нас як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. Суд відмовив ІнАУ брати участь в якості третьої особи, через те що Асоціація не є стороною, на яку якимось чином вплине остаточне рішення суду.

 

11 квітня 2008 року

В приміщенні ІнАУ відбулася зустріч представників українських ІКТ асоціацій з колегами з Румунії. Під час зустрічі учасники обговорили організаційні моменти участі в спільному проекті Інституту Світового банку та «CIPE Romania» щодо залучення румунських та українських асоціацій сфери телекомунікацій до співпраці з метою обміну досвідом та збільшення спроможностей бізнес асоціацій впливати на ситуацію на ринку.

 

17 квітня 2008 року

В інформ-агентстві УНІАН відбулася прес-конференція Інтернет Асоціації України щодо загрози для розвитку конкурентного бізнесу сфери інформаційно-комунікаційних технологій за умови монополізації доступу до ресурсів зв’язку «Укртелекому».

 

22 квітня 2008 року 

Інтернет Асоціація України взяла участь у круглому столі під назвою «Безпека дітей в Інтернеті», що проходив у приміщенні Верховної Ради України.

У його роботі взяли участь представники органів державної влади, соціально-відповідального бізнесу, неурядові організації та громадські діячі. Модератором круглого столу виступила голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова.

Круглий стіл було організовано з метою підняти проблему безпеки дітей в Інтернеті в українському суспільстві, поінформувати громадськість, об’єднати зусилля представників бізнесу, громадських організацій та органів державної влади у вирішенні проблеми. 

  

23 квітня  2008 року

Інтернет Асоціація України взяла участь у круглому столі на тему: «Проблемні питання розвитку мереж фіксованого телефонного зв'язку», що проходив у в Залі засідань Департаменту зв'язку та інформатизації України Будинку зв'язку.

У засіданні круглого столу взяли участь представники Національної комісії з регулювання зв'язку (НКРЗ), представники Антимонопольного комітету України (АМКУ) і Українського Центру радіочастот, представники ринку зв'язку і телекомунікацій.

В ході засідання присутні обговорили проблемні питання щодо втілення перспективної системи нумерації і звітності на ринку телекомунікацій, взаємоз’єднань телекомунікаційних мереж, зокрема з мережею «Укртелекому», і доступу до кабельної каналізації. 

 

24 квітня 2008 року

Інтернет Асоціація України взяла участь у круглому столі на тему "Конструктивний діалог операторів – можливість цивілізованого телекомунікаційного ринку України", що проходив у приміщенні Укртелекому.

Представники Укртелекому організували круглий після численних звернень Інтернет Асоціації України і учасників ринку ІКТ з приводу ситуації, що склалася навколо телефонної каналізації.

Метою зібрання було обговорити складності ситуації, що скалалася останнім часом у взаємостосунках Укртелекому та приватних операторів.

 

14 травня 2008 року

Представники Інтернет Асоціації України взяли участь у презентації дослідження, проведеного компанією Deloitte на замовлення Telenor щодо ролі мобільного зв’язку у економічному зростанні країн, що розвиваються. Презентація проходила в готелі "Hyatt" у Києві.

 

15 травня 2008 року

 В приміщенні Національної академії державного управління при Президентові України відбулася відео-конференція, в якій взяли участь представники Інституту Світового банку, представники громадських та державних установ з України, Румунії і Боснії та Герцеговини. Українську сторону представляли керівники та члени трьох найбільших ІТ-асоціацій – Інтернет Асоціації України, АПІТУ та асоціації «ІТ України».

 

16 травня 2008 року

 В приміщенні Держзв’язку відбулася нарада з питань організації та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Представники Інтернет Асоціації України, разом з представниками найбільших телекомунікаційних компаній України заслухали експерта УЄФА з технологій та комунікацій Філіпа Грівела, який розповів про особливості організації інформаційно-комунікаційної системи для передачі даних та телевізійного мовлення під час ЄВРО-2012.

 

29 травня - 2 червня 2008 року

В туристсько-оздоровчому комплексі «Судак», м. Судак, Крим проходила ІХ конференція ІнАУ та ДП «Українська мережа обміну трафіком». У роботі конференції взяли участь близько ста представників компаній-учасниць інформаційно-комунікаційного ринку України, а також органів державної влади.

Учасники конференції ознайомилися з аналізом основних тенденцій розвитку телекомунікаційного ринку та нових технологій, перспективами українського сегменту мережі Інтернет, дійсними та запланованими змінами у законодавстві, що регулюють сферу ІКТ.

На круглих столах, що проходили у рамках конференції, порушено такі теми: Актуальні питання законодавства у сфері телекомунікацій; Інтеграція медіа-сервісів у сучасних мережах передачі контенту; Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку; Нові технології та можливості для ІКТ-бізнесу.

 

11-13 червня 2008 року 

Делегація представників українських ІКТ-асоціацій, серед яких була Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова, перебувала в Бухаресті, де відбулася презентація компакт диску "Державні стратегії, що впливають на румунський ІКТ-сектор".

Під час зустрічі в офісі CIPE Romania обговорювався перелік питань, що будуть винесені на круглий стіл, який спільно планують провести АПІТУ, ІнАУ та "ІТ України" восени в Києві за участі Інституту Світового банку і румунських ІКТ-асоціацій. 

 

22-27 червня 2008 року 

Представники ІнАУ взяли участь конференції, організованій ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) – некомерційною міжнародною організацією по контролю за розподілом доменного простору в Інтернеті, що проходила в Парижі. В ході конференції було прийнято декілька рішень, здатних значно вплинути на розвиток всесвітньої мережі. Одне з найрезонансніших - введення імен доменів на кирилиці та інших національних нелатинських алфавітах. 

 

26 червня 2008 року 

Представники ІнАУ взяли участь у круглому столі за участю українських та латвійських представників підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій, організованому Держзв’язку в рамках візиту в Україну Президента Латвійської Республіки. Метою проведення круглого столу стало налагодження співробітництва між підприємствами України та Латвійської Республіки, що здійснюють свою діяльність у сфері ІКТ.

 

8 липня 2008 року

8 липня 2008 року представники Інтернет Асоціації України взяли участь у роботі семінару Міжнародного союзу електрозв’язку „Радіочастотний моніторинг сьогодні і завтра. Задачі, проблеми і рішення ”, що проходив в Українському державному центрі радіочастот (УДЦР), та був організований Бюро розвитку МСЕ в рамках Проекту „Центру Майстерності МСЕ” (ITU Centre of Excellence).

В роботі семінару брали участь представники міжнародних організацій з Німеччини, Нідерландів, Республіки Білорусь, Республіки Корея, Російської Федерації та інших країн.

 

23 липня 2008 року

У Державному комітеті інформатизації України відбулося перше засідання створеної при комітеті Громадської ради.

Головою ради обрано голову Правління ІнАУ Тетяну Попову.

  

3 вересня 2008 року

Представники Інтернет Асоціації України взяли участь  у розширених слуханнях, організованих Комітетом Верховної Ради України  з  питань  науки  і  освіти за темою «Ефективність застосування законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав».

На заході були присутні народні депутати України, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, політичних  партій, інших об'єднань громадян, провідні вчені та викладачі, правники та фахівці у сфері захисту інтелектуальної власності.

Було також презентовано Білу книгу «Інтелектуальна власність в інноваційній економіці України».

 

16 вересня 2008 року 

В НКРЗ відбулася робоча зустріч з представниками ІнАУ щодо пропозицій до проекту використання кабельної каналізації електрозв’язку.

 

6 грудня 2008 року

Представники ІнАУ взяли участь у Всеукраїнських зборах громадських організацій «Економічна криза: пошуки виходу».Збори відбулися в Українському домі в суботу, 6 грудня під егідою Українського союзу промисловців та підприємців на виконання рішення Громадської антикризової ради. Ця рада створена на початку листопада за ініціативою того ж УСПП, зараз вона представляє близько п’ятидесяти громадських об’єднань, що репрезентують переважно реальний сектор української економіки. Слід зазначити, що в роботі Громадської антикризової ради поки що не приймає участі жодна з профільних асоціацій, які напряму репрезентують український ринок ІКТ (в тому числі й ІнАУ).

 

8 грудня 2008 року

Членами Інтернет Асоціації України стали ДАТ "Чорноморнафтогаз"  та ТОВ "Кримком".Рішення про вступ компаній в Асоціацію прийняте одноголосно на позачерговому засіданні Правління ІнАУ від 08 грудня 2008 року.

 

10 грудня 2008 року

У приміщенні УНІАН відбулась  прес-конференція "Інтернет Асоціація України виступає проти беззаконня в Інтернеті". ІнАУ стурбована становищем, що склалася останнім часом у сфері взаємодії державних органів та учасників інтернет-ринку України у справі очищення українського сегменту Інтернету від порнографії та інших порушень в інформаційній сфері. Зокрема, йдеться про ситуацію навколо проекту Infostore.org, що викликала чималий суспільний резонанс. Проект дає можливість безкоштовно створювати веб-сторінки всім бажаючим, що є поширеною світовою практикою для аналогічних соціальних мереж. На грудень 2008 року на сайті Infostore.org було розміщено близько 1,5 млн інтернет-сторінок різних користувачів, що генерували близько 30 % всього українського інтернет-трафіку. 
4 грудня цього року співробітниками МВС було вилучено близько 20 серверів, на яких зокрема був розташований програмний код Infostore.org та відповідні сторінки користувачів цієї мережі. Підставою став ордер на обшук, виданий у зв’язку з необхідністю проведення слідчих дій стосовно наявності на цьому ресурсі матеріалів порнографічного характеру. 

  

17 грудня 2008 року

   Інтернет Асоціація України провела в Українському Домі круглий стіл "Шляхи консолідації громадськості та державних органів у подоланні негативних явищ у розвитку наповнення українського сегменту Інтернету". У заході прийняли участь представники близько двох десятків профільниих громадських організацій, державних органів (Державного комітету інформатизації України, Державної адміністрації зв’язку України, Міністерства Внутрішніх справ, Національної комісії з регулювання зв'язку, Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі та ін.), бізнес-структур, експерти, правознавці, провідні вітчизняні фахівці у сфері Інтернету.

  Модератором виступила Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова.

 

19 грудня 2008 року

Відбулась презентація проекту нового закону України "Про телекомунікації" , в розробці якого активну участь прийняла ІнАУ.

 

 

2007 рік

 

13 лютого 2007 р.

Відбувся   III Конгрес „Україна на шляху до інформаційного суспільства”   та 8-й з’їзд Інтернет Асоціації України /Київ, Український Дім/. На з’їзді обрано керівництво ІнАУ, затверджено бюджет Асоціації на 2007 рік. Серед основних напрямків діяльності – розвиток технічної бази UA-IX з врахуванням значного зростання об’єму трафіку, висування власних законодавчих ініціатив, тісна співпраця з іншими організаціями з метою лобіювання інтересів учасників ринку ІКТ.

 

16 березня 2007 р.

ІнАУ взяла участь у засіданні  робочої групи при Державниомк департаменті з питань зв’язку та інформатизації  щодо розвитку інформаційного суспільства  в Україні  на виконання  пункту 2 Закону України „Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки”. В рамках робочої групи було розроблено пропозиції до Плану заходів з реалізації завдань, передбачених зазначеним Законом,  наближені за змістом до сучасних вимог усієї сфери  інформатизації, а також забезпечували  максимальне  наближення результатів його виконання до сучасних світових вимог побудови інформаційного суспільства.

 

20 березня 2007 р.

ІнАУ взяла участь в круглому столі  «Шляхи державного регулювання ринку ІР-телефонії в Україні» , організованому Національною комісією з питань регулювання зв’язку України. В ході обговорення, висвітлювалися найактуальніші питання в сфері телекомунікацій,:

-  Проблеми формування ринку ІР – телефонії в Україні.

- Шляхи вирішення регуляторних питань ринку ІР – телефонії в Україні.

- Стан ринку IP-телефонії в Україні з боку операторів, які отримали відповідні ліцензії протягом 2005-2007 років.

-  Проблемні питання державного регулювання ринку ІР-телефонії в Україні.

-  Проблеми розвитку ІР-телефонії в комп’ютерних клубах на прикладі Харківської області.

-  Проблеми роботи регіональних Інтернет-сервіс провайдерів при наданні послуг ІР-телефонії.

-  Виступ представника ВАТ «Укртелеком».

- Розвиток ринку IP-телефонії України в контексті виконання Концепції розвитку телекомунікацій України до 2010 року.

       · класифікація послуг ІР – телефонії;

       · взаємоз’єднання мереж;

       · використання номерного ресурсу;

       · оцінка якості наданих послуг;

       · взаєморозрахунки і ціноутворення;

       · маршрутизація голосового трафіку.

 

17 квітня 2007 р.

ІнАУ провела круглий стіл з питань розвитку ринку Інтернет-реклами.

 

26 квітня 2007 р.

На засіданні Правління ІнАУ підвищено тарифи на обслуговування в мережі обміну трафіком з метою модернізації платформи обладнання мережі UA-IX.

 

Квітень 2007 р.

ІнАУ провела активну роботу щодо проекту нормативно-правового акту «Положення про вимірювання телекомунікаційних мереж з метою здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій», розробленого НКРЗ. Свої зауваження та пропозиції ІнАУ направила до НКРЗ, Антимонопольного комітету України, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

 

Квітень 2007 р.

ІнАУ увійшла до складу Робочої групи при НКРЗ з розробки основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг. В результаті роботи ІнАУ подала до НКРЗ альтернативний проект документу про основні вимоги до договору про надання телекомунікаційних послуг.

 

18 травня 2007 р.

ІнАУ  повела круглий стіл «Ринок Інтернет-реклами. Прозорість та ефективність.». Круглий стіл було проведено в рамках Міжнародного фестивалю реклами.

 

24 травня 2007 р.

Відбулася VIII конференція ІнАУ і UA-IX /м. Судак/. Обговорювалися питання електронного врядування, новини законодавства та нові технології й послуги у сфері інформаційно-комунікаційних технологій.

 

31 травня 2007 р.

В  рамках 8-го Київського Міжнародного фестивалю реклами Інтернет Асоціація України провела круглий стіл "Ринок Інтернет реклами. Прозорість та ефективність".

 

12 - 13 червня 2007р.

ІнАУ взяла участь в науково-практичній конференції на тему "Актуальні питання регулювання у сфері телекомунікацій і користування радіочастотним ресурсом України", організованою Національною комісією з питань регулювання зв'язку. Тематика доповідей стосувалася широкого спектру питань відносно: - науково-технічного забезпечення визначення принципів держполітики відносно регуляторного впливу на ринок телекомунікацій України на період 2006-2010 рр.;

- розробки сценаріїв ухвалення рішень у сфері телекомунікацій на основі методології передбачення; - удосконалення порядку ліцензування і регулювання взаємин операторів при взаємо з’єднання телекомунікаційних мереж. Зокрема, надання послуг місцевій телефонії планується впровадити на дозвільній основі шляхом реєстрації операторів в спеціальному Реєстрі і за умови виконання ними вимог спеціальних ліцензійних умов. Крім того, в перспективі виключення подвійного ліцензування послуг мобільного зв'язку, фіксованого радіодоступу і ефірного віщання. Ефірне віщання ліцензіюватиметься тільки Нацрадою телебачення і радіомовлення, на мобільний зв'язок і фіксований радіодоступ  - видаватиметься ліцензія тільки на РЧР;

- розробки методики визначення собівартості доступу до мереж операторів ТК і удосконалення тарифного регулювання. Зокрема наголошувалося, що тарифи на послуги кінцевим споживачам повинні формуватися тільки на підставі тарифів на послуги доступу;

- аналізу правових, економічних і інвестиційних аспектів регулювання і розвитку ринку телекомунікацій; - користування обмеженим ресурсом - радіочастотним;

- проведення конверсії РЧР України; - здійснення державного нагляду у сфері телекомунікацій і користування РЧР в смугах частот загального користування;

- дослідження методик розрахунку електромагнітної сумісності;

- впровадження методів і способів контролю якості телекомунікаційних послуг.

 

26 червня 2007 р.

ІнАУ взяла участь в семінарі на тему "Професійні знання, уміння і навики фахівців інформаційно-комунікаційних технологій: вимоги практики і формування в освітніх установах", який був організований Держдепартаментом зв'язку та інформатизації.  Мета семінару - ознайомлення фахівців сфери ІКТ з принципами формування галузевих стандартів вищої освіти, якими повинні володіти випускник ВУЗ у в сфері знань "Інформатика та обчислювальна техніка" і "Радіотехніка, радіоелектронні апарати і зв'язок".

 

3 липня 2007 р.

ІнАУ взяла участь в Міжнародній  конференції „Європейські стандарти діяльності регуляторних органів  електронних ЗМІ: прозорість і незалежність”.  Співорганізатори конференції  – Європейська комісія Ради Європи,  Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та  Національна комісія з утвердження свободи слова й розвитку інформаційної галузі при Президентові України.

 

18 серпня 2007 р.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України  N 653-р затверджено План заходів з виконання завдань, передбачених Законом України "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки".

В розробці Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні ІнАУ брала активну участь упродовж 2-х років.

  

4 вересня 2007 р.

ІнАУ направила відкрите звернення Президенту України В. Ющенку про складну ситуацію на ринку телекомунікацій,  що склалася упродовж 2006-2007 рр. У зверненні ІнАУ висловила занепокоєність щодо нестабільності на ринку, підкреслила бажання бачити незалежний, професійний та релевантний орган регулювання галуззю та запропонувала будь-яку практичну підтримку й допомогу в роботі новопризначеним посадовцям регулятивного органу зв’язку.

 

5 вересня 2007 р.

В Українській мережі обміну трафіком встановлено нове обладнання Extreme BlackDiamond 8810 для підключення на швидкості 10Гбіт/c. 
Таким чином UA-IX стала першою мережею обміну трафіком на швидкості 10 Гбіт/с серед країн СНД.

 

10 вересня 2007 р.

Українська мережа обміну трафіком (UA-IX) відмітила своє 7-річчя.

 

 25 вересня 2007 р.

Здійснено перше підключення на швидкості 10 Гбіт/c (компанія «Воля»).

 

26 жовтня 2007 р.

В інформаційному агентстві УНІАН відбулася прес-конференція представників Інтернет Асоціації України щодо прийнятої постанови Кабінету Міністрів України №1169 від 26 вересня 2007р. „Про затвердження Порядку отримання дозволу суду на здійснення заходів, які тимчасово обмежують права людини, та використання добутої інформації”. Під час своїх виступів представники ІнАУ зазначили, що дана Постанова суперечить нормам Конституції, порушує права та основні свободи людини, закликали владу до негайного скасування антиконституційного та антидемократичного  акту.

Інтернет Асоціація України направила відповідні листи про незаконність та необхідність негайного скасування Постанови КМУ № 1169 до Міністерства Юстиції України, Державного комітету України з питань  підприємництва, Генеральної прокуратури України, Верховного Суду України, Кабінету Міністрів України, Уповноваженого з прав людини, а також Відкритого листа до Президента України.

 

12 -15 листопада 2007 р.

ІнАУ в складі української делегації взяла  участь в роботі Форуму з управління Інтернетом (Internet Governance Forum), що працює під патронатом Генерального секретаря ООН та вже вдруге скликається Організацією Об’єднаних Націй. Форум проходив у Бразилії в місті Ріо-де-Жанейро.

Учасники Форуму на пленарних та секційних засіданнях обговорювали нагальні питання управління Інтернетом: доступ (доступність і дешевизна, операційна сумісність, стандартизація); критичні Інтернет-ресурси (система доменних імен, ІР-адресація, коренева серверна система, технічні стандарти, телекомунікаційна інфраструктура); забезпечення безпеки (створення умов довіри, захист від спаму і вірусів, забезпечення приватної недоторканості); 
заохочення багатомовності та відкритості.

У рамках Форуму українська делегація провела консультації з провідними ІТ-компаніями світу з питань політики та досягнень у сфері розвитку Інтернету.

  

20 листопада 2007 р.

Відбувся ІІІ турнір Інтернет Асоціації України по боулінгу.

 

11 грудня 2007 р.

В інформ-агентстві «УНІАН» відбулася прес-конференція представників Інтернет Асоціації України щодо відповідей державних органів на звернення ІнАУ  з приводу постанови Кабінету Міністрів України № 1169 від 26 вересня 2007р. „Про затвердження Порядку отримання дозволу суду на здійснення заходів, які тимчасово обмежують права людини, та використання добутої інформації ”.

Під час прес-конференції члени Правління Інтернет Асоціації України донесли до відома представників ЗМІ, які відповіді ІнАУ отримала від державних органів на свої звернення щодо  порушення конституційних прав і свобод громадян, яке стало можливим з прийняттям КМУ постанови № 1169. Пояснили невідповідність цієї постанови чинному законодавству  та  можливі негативні наслідки її дії.

 

12 грудня 2007 р.

Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова взяла участь у семінарі «Регулювання онлайн-медіа: межі свободи слова та свавілля», організованому МГО «Інтерньюз- Україна». Це був спільний проект з Радою Європи та Національною комісією з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президенті України.

Метою семінару було обговорити питання онлайн-медіа, європейський досвід, юридичні аспекти діяльності онлайн-ЗМІ в Україні, межі свободи слова та «писання на заборі».

 

13 грудня 2007 р.

Відбулося спільне святкування Нового року Інтернет Асоціації України, Телеком Клубу та асоціації «АПІТУ», в якому взяли участь керівники провідних компаній галузі інформаційно-комунікаційних технологій.

 

 

2006 рік

 

10 лютого 2006 р.

Відбувся VІ з’їзд ІнАУ. Переглянуто розмір членських внесків, затверджено бюджет Асоціації на наступний рік. Визначено склад правління ІнАУ.

 

22 лютого 2006 р.

ІнАУ взяла участь у круглому столі "Проблеми використання обмежених ресурсів у сфері телекомунікацій", організованому провідними асоціаціями і організаціями у сфері ІКТ за участю народних депутатів та члені НКРЗ, на якому розглядалися найактуальніші питання щодо:

- створення рівних і конкурентних умов використання обмежених ресурсів у сфері телекомунікацій (радіочастотного, номерного ресурсів, умов доступу до мереж загального користування);

- проблеми прозорості регулювання і управління у сфері телекомунікацій. Співпраця органів державного управління у сфері зв'язку з професійними асоціаціями операторів/провайдерів телекомунікацій і громадськими організаціями у сфері телекомунікацій;

- процес створення Суспільної Ради при НКРС;

- Проблеми розвитку технологій WiMAX/Wi-Fi в Україні. Існуючий конфлікт щодо рішення НКРС про зміну умов ліцензії на використання радіочастотним ресурсом компанії "Українських новітніх технологій (УНТ). Чи може одна компанія забезпечити розвиток технології WіMAX на всій Україні?

 

28 лютого 2006 р.

ІнАУ взяла участь в круглому столі "Оприлюднення інформації у мережі Інтернет", на якому обговорювався законопроект "Про відкритість і прозорість діяльності органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування". 

В обговоренні взяли участь Міністр транспорту та зв’язку України, представники Секретаріату Президента та Секретаріату Кабінету Міністрів України, а також представники громадських організацій та колегій при міністерствах, експертно-аналітичних організацій, Інтернет-провайдерів, Інтернет-видань.

Голова Юридичного комітету ІнАУ підкреслила велику значущість зазначеного законопроекту та наголосила на необхідності суттєвого його доопрацювання з урахуванням пропозицій ІнАУ.

 

Березень 2006 р.

Голові Верховної Ради України направлено лист з проханням відкликати законопроект № 9179 „Про внесення змін до ЗУ “Про національну програму інформатизації”, оскільки його прийняття, на думку членів ІнАУ, завдасть шкоди процесам розвитку інформатизації в Україні.

 

29 березня 2006 р.

Президент України підписав Закон «Про Державну службу  спеціального зв'язку і захисту інформації», прийнятий парламентом 23 лютого 2006  року. Законом регламентується створення на базі і за рахунок чисельності  Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем і захисту інформації і  відповідних підрозділів Служби безпеки України, Державної  служби спеціального зв'язку і захисту інформації України. Обов’язки і права служби відповідають повноваженням Департаменту  спеціальних телекомунікаційних систем і захисту інформації СБУ. На  фінансування служби законом передбачено 275,3 млн. гривень.

 

30 березня 2006 р.

В прес-центрі УНІАН відбулася прес-конференція представників ринку Інтернет стосовно змін законодавства у сфері телекомунікацій та їх впливу на ринок. У своїх виступах представники ІнАУ та УСПП окреслили проблеми законодавства у сфері телекомунікацій.

 

17 квітня 2006 р.

Кабінет Міністрів України призначив Ігоря Коновалова головою  Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації. Про це  сказано в Розпорядженні Кабміну № 513 від 12 квітня.

47-річний Коновалов з  жовтня 2005 року обіймав посаду заступника голови Служби  безпеки України. Раніше він обіймав посаду заступника начальника  Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем і захисту інформації  СБУ.

Ігор Коновалов був одним з ініціаторів ухвалення наказу Держкомзв'язку  №122.

 

19 квітня 2006 р.

Голові Національної комісії з питань регулювання зв’язку України направлені зауваження та пропозиції  ІнАУ щодо проекту Положення про вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж з метою здійснення державного нагляду у сфері телекомунікацій.

 

28 квітня 2006 р.

ІнАУ взяла участь в круглому столі «Інтернет. Сучасний стан та перспективи розвитку”, організованому НКРЗ.

 

Травень 2006 р.

Інтернет Асоціація України оприлюднила заяву, в якій висловила занепокоєння посиленням контролю й регулювання мережі Інтернет з боку державних органів.

 

25 травня 2006 р.

Голова Верховної Ради України своїм Розпорядженням № 445 затвердив склад консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України. Разом з провідними фахівцями у галузі інформатизації, державними посадовими особами, народними депутатами України до складу Консультативної ради було призначно Голову Правління ІнАУ Т.В.Попову.

 

29 травня 2006 р.

В місті Судак відбулася VІІ конференція ІнАУ та ДП «Українська мережа обміну трафіком». Учасники конференції обговорили питання розподілу радіочастотного ресурсу в Україні, перспективи розвитку нових технологій в Україні, правила домену .UA, а також новини законодавства у сфері телекомунікацій.

 

8 червня 2006 р.

ІнАУ взяла участь у зустрічі з Прем'єр-міністром України /Юрієм Єхануровим/ з обговорення проблемних питань в сфері  інформаційно-комунікаційних технологій.  Також у зустрічі взяв  участь Міністр транспорту та зв'язку України /Віктор Бондар/.

 

21 червня 2006 р.

В прес-центрі УНІАН відбулася прес-конференція «Щодо «подвійних стандартів» політики Національної комісії регулювання зв’язку з розподілу радіочастот». На прес-конференції члени Правління ІнАУ окреслили проблемні моменты в розподілі радіочастотного ресурсу України, непослідовність та не публічність дій НКРЗ та акцентували увагу на необхідності громадського контролю за розподілом радіочастотного ресурсу.

 

26 червня 2006 р.

Відбувся круглий стіл на тему "Відновлення діалогу громадськості, бізнесу та держави на ринку ІКТ", організатором якого виступила ІнАУ. В обговоренні актуальних проблем галузі брали участь заступник Міністра транспорту та зв’язку України, директор Інституту інформаційного суспільства, представники бізнес-компаній. За результатами круглого столу учасники склали низку рекомендацій для органів державної влади  з метою якнайшвидшого виходу з проблемних ситуацій.

 

Серпень 2006 р.

ІнАУ неодноразово зверталася в НКРЗ, до Президента та Прем’єр-міністра України щодо складної ситуації, що склалася в сфері регулювання галузі зв’язку, зокрема навколо прозорості та ефективності прийняття рішень щодо  видачі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом.

Серпень 2006 р.

Відбулася зустріч   між членами Правління ІнАУ та  адміністратором доменної зони .UA. В результаті чого був підписаний протокол про наміри щодо створення спеціалізованого підприємства з технічного адміністрування домену .UA.

 

25 вересня 2006р.

ІнАУ взяла участь в першій Робочій групі при Комітеті Верховної Ради України з транспорту та зв’язку щодо розробки пропозицій стосовно розвитку законодавства в галузі телекомунікацій.  Було розглянуто проекти законів «Про внесення  змін  до  Закону  України  "Про  телекомунікації"  (щодо  збільшення переліку обов'язкових послуг),  внесений  народними  депутатами  С.Чукмасовим,  І.Алексєєвим,  Є.Зіміним,  і «Про внесення  змін  до  Закону  "Про телекомунікації" (щодо перенесення абонентського номера),  внесений народними депутатами Д.Святашем, В.Цушком (Інформаційне управління) (№ 4047 та № 2048).

 

17 жовтня 2006 р.

В Українському Домі відбувся круглий стіл, в якому взяли участь представники більше половини компаній - учасниць UA-IX. Було проведено анкетування учасників мережі, яке мало на меті з’ясувати думку самих компаній з приводу подальшого розвитку UA-IX, впровадження нових сервісів, зміни тарифів мережі.

 

30 жовтня 2006 р.

Представники ІнАУ у складі делегації України взяли участь в роботі міжнародного Форуму з питань управління Інтернет у Афінах.

 

16 листопада 2006 р.

В офісі ІнАУ відбулася зустріч з представником Казахтелекому з метою обміну досвідом щодо побудови точки обміну Інтернет-трафіком у Казахстані.

 

20 листопада 2006 р.

В прес-центрі УНІАН відбулася прес-конференція по законопроекту "Про внесення змін в деякі законодавчі акти України (стосовно удосконалення законодавства у сфері зв’язку)" № 2493 від 07.11.2006р.  Представники ІнАУ звернули увагу громадськості на норми законопроекту,  які суперечать Конституції України, помилкові технічні й технологічні процеси. Учасники прес-конференції закликали депутатів до попереднього обговорення законодавчих ініціатив з профільними спеціалістами.

Крім того, ІнАУ направила листи з аналітичною запискою в додатку і проханням відкликати законопроект суб'єктам законодавчої ініціативи - народним депутатам України В.Т. Коржу і В.Л. Сивковичу.

 

Листопад 2006 р.

Інформаційний центр КНУ ім. Шевченка святкував 50-річчя. ІнАУ й ДП «Українська мережа обміну трафіком» були нагороджені почесними грамотами за вагомий вклад у розвиток інформаційних технологій та навчального процесу.

 

19 грудня 2006 р.

Інтернет Асоціація України провела ІІ  турнір з боулінгу.

 

 

 

2005 рік

 

4 лютого 2005 р.

Відбувся V з’їзд ІнАУ. Затверджено список суддів Третейського суду і бюджет Асоціації на наступний рік. Визначено склад правління Інау на 2005 рік та основні напрямки подальшої діяльності серед яких участь у розробці законодавчих та нормативних актів, що регулюють сферу ІКТ, доопрацювання Концепції розвитку домену .UA та інші питання.

 

5 лютого 2005 р.

ІнАУ запрошена до участі у розробці  нормативного документу "Правила надання і отримання телекомунікаційних послуг", який розробляється у відповідності до ст. 33 нового закону. ІнАУ в ролі відповідального виконавця спільно з іншими учасниками робочої групи почала розробку розділу «Правила надання та отримання послуг доступу до Інтернет». Також представники ІнАУ працювали у робочих групах із розробки інших розділів, що стосуються передачі даних, фіксованого, мобільного зв’язку. Правила надання та отримання телекомунікаційний послуг були затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2005р № 720.

 

3 березня 2005 р.

За ініціативи ІнАУ та провідних асоціацій та громадських організацій індустрії інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) України було організовано і проведено Форум «Інформаційне суспільство України».

На Форумі були окреслені нагальні проблеми розвитку інформаційного суспільства в Україні та індустрії ІКТ, запропоновані конкретні кроки щодо налагодження взаємодії між органами влади, підприємцями та громадськістю у справі побудови інформаційного суспільства в Україні. У Форумі взяли участь більш ніж 300 представників провідних підприємств, асоціацій та громадських організацій індустрії ІКТ, а також Міністр транспорту та зв’язку України /Є. Червоненко/, народний депутат України М. Родіонов, інші офіційні особи.

На Форумі було презентовано Програму невідкладних заходів щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні, яка підготовлена провідними вітчизняними експертами та являє собою консолідоване бачення всієї нашої індустрії. Відомими експертами було представлено 15 доповідей щодо різних аспектів розвитку інформаційного суспільства та ІКТ.

За результатами Форуму було складено текст Доповіді Президенту України „Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні”, резолюцію Форуму, інші документи щодо подальших кроків із реалізації наміченої програми дій.

 

14 березня 2005 р.

Направлено звернення до Міністра транспорту і зв’язку щодо складної ситуації з видачею ліцензій на міжміський та міжнародній зв’язок. 

 

16 березня 2005 р.

Створена Громадська Рада з питань інформаційно-комунікаційних технологій як результат спільної роботи над Доповіддю Президенту України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні» у рамках Форуму «Інформаційне суспільство України», до складу якої увійшла ІнАУ

Головними цілями діяльності Громадської Ради є досягнення консолідованої позиції недержавних самоврядних об’єднань у сфері ІКТ, активне доведення цієї позиції до органів державної влади з метою її врахування, участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері ІКТ.

Громадською радою було опрацьовано Доповідь про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні. Крім цього результатами діяльності Громадської ради є рішення щодо участі  у підготовці та проведенні відкритих парламентських слухань 21 вересня 2005 року у Верховній Раді України щодо розвитку Інформаційного суспільства в Україні.

Громадська рада в цілому та окремі її члени (до моменту формалізації цієї ініціативи) доклали значних зусиль задля створення цього регуляторного органу. Зокрема всі профільні об‘єднання та громадські організації брали якнайактивнішу участь у створенні, обговоренні та затвердженні законодавчих та нормативних документів з діяльності НКРЗ, зокрема Закону «Про телекомунікації», Закону «Про радіочастотний ресурс», Положення «Про НКРЗ» тощо.

 

Квітень 2005 р.

Президенту України направлено Відкритий лист щодо можливого призначення керівником галузі зв'язку С.О.Довгого.

 

31 травня 2005 р.

ІнАУ взяла участь в роботі круглого столу  “Національний реєстр електронних інформаційних ресурсів – важливий крок до електронного урядування”. За результатами проведення обговорень учасниками було схвалено та прийнято резолюцію: Забезпечення відкритості та прозорості у процесі формування та реалізації державної політики у сфері телекомунікацій та інформатизації є одним з пріоритетів діяльності  Державного департаменту  з питань зв’язку та інформатизації.

Задля активізації участі та безпосереднього залучення представників Інтернет-спільноти  та громадськості до законотворчої та нормотворчої роботи, сприяння проведенню громадських слухань та обговорень з актуальних питань діяльності галузі зв’язку, а також з метою залучення широких верств населення для здійснення активного громадського  контролю за діяльністю органів виконавчої влади, вбачається за доцільне: укласти меморандум про співпрацю між Державним департаментом з питань зв’язку та інформатизації та Громадською радою з питань ІКТ; громадській Раді з питань ІКТ до 14 червня 2005 року розробити пропозиції щодо внесення змін та доповнень до пакету документів, що регламентують  формування системи національних інформаційних ресурсів, створення та користування Національним реєстром електронних інформаційних ресурсів тощо.

 

1 червня 2005 р.

ІнАУ провела круглий стіл "Актуальні проблеми Інтернет-реклами" в рамках Київського міжнародного фестивалю реклами.  Реклама в мережі Інтернет є одним з найбільш перспективних сегментів рекламного ринку, що динамічно розвивається. Про особливості, переваги, перспективи Інтернет-реклами і йшла мова на круглому столі   Як правильно заявити про своє існування і привернути увагу цільової аудиторії, оцінити і збільшити ефективність Інтернет реклами, які тенденції даного ринку в Україні і за кордоном – всі ці питання виявилися справді актуальними і викликали живий інтерес учасників.

 

Червень 2005 р.

ІнАУ при співпраці між Держзв'язку України та Громадською Радою з питань ІКТ взяла участь у розробці проектів нормативно-правових актів з питань розвитку системи національних електронних інформаційних ресурсів:

-      проекту наказу Мінтрансзв’язку України “Про затвердження Правил розповсюдження і користування (у тому числі комерційного) державними електронними інформаційними ресурсами”;

-          проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Програми  розвитку конкурентного середовища у сфері електронних інформаційних ресурсів”.

 

1 липня 2005 р.

ІнАУ за підтримки Інтерньюз-Україна провела  круглий стіл з підготовки парламентських слухань з питань розвитку інформаційного суспільства.

В обговоренні намічених питань брали участь представники комітету Верховної Ради України з питань освіти та науки, члени Національної комісії з питань регулювання зв’язку України, Парламенту та Уряду України, а також представники бізнесу, бізнес-асоціацій та громадських організацій.

Завдання круглого столу – окреслити проблеми сфері розвитку телекомунікаційного ринку та визначити шляхи їх вирішення. За результатами круглого столу було створено добірку документів, яка була  представлена під час парламентських слухань 21 вересня 2005р.- так званий "Помаранчевий збірник".

 

Липень 2005 р.

ІнАУ було включено до Робочої групи при НКРЗ з розробки проектів нормативно-правових актів: Положення про державний нагляд за користуванням радіочастотним ресурсом України в смугах радіочастот загального користування; Положення про нагляд за ринком телекомунікацій.

 

22 серпня 2005 р.

Інтернет Асоціація України та провідні засоби масової інформації українського сегменту Інтернет підписали спільну заяву щодо взаємної підтримки Інтернет сервіс-провайдерів та Інтернет-ЗМІ з метою взаємного захисту, вільного та прискореного розвитку Інтернету в Україні.

 

Вересень 2005р.

ІнАУ взяла участь в роботі Комітету Верховної Ради України з науки та освіти в розробці проекту "Рекомендацій парламентських слухань з питань розвитку інформаційного суспільства в Україні 21 вересня 2005 р." .

 

2 вересня 2005 р.

Відбулася VI конференція ІнАУ і  ДП "Українська мережа обміну трафіком". На конференції обговорювалися пропозиції щодо внесення змін в законодавство в ході підготовки до парламентських слухань у питаннях розвитку інформаційного суспільства в Україні. Порушувалися питання впливу бізнесу та громадськості на нормотворення у сфері телекомунікацій, зміни тарифів «UA-IX» як спосіб розвитку мережі обміну трафіком у відповідності з тенденціями ринку.

 

21 вересня 2005 р.

ІнАУ взяла участь в парламентських слухання з питань розвитку інформаційного суспільства в Україні, які відбулися у Верховній Раді  України.

Під час підготовки до парламентських слухань за ініціативою ІнАУ було створено спеціальний сайт, на якому всі зацікавлені фахівці могли обговорити варіанти Національної стратегії та проекти рекомендацій парламентських слухань.

 

10 жовтня 2005 р.

Всесвітня зустріч на найвищому рівні з питань  інформаційного суспільства /м. Туніс/. Делегатом на цьому заході від ІнАУ була Попова Т.В. - Голова Правління ІнАУ.

 

10 жовтня 2005 р.

На засіданні Правління ІнАУ встановлено нові тарифи на підключення до UA-IX, що передбачають однакову оплату незалежно від швидкості з'єднання 10,100,1000 base TX.

 

19 жовтня 2005 р.

Здійснено заміну обладнання мережі UA-IX на Cisco Catalyst 3560.

 

17 листопада 2005 р.

ІнАУ разом з Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти та за організаційно-інформаційної підтримки Інтерньюз-Україна провела  круглий стіл по результатам парламентських слухань з питань розвитку інформаційного суспільства в Україні що відбулися у Верховній Раді  21 вересня2005 року.

В роботі  круглого столу брали участь народні депутати України, представники Міністерства транспорту та зв’язку та інших центральних органів державної влади, представники провідних телекомунікаційних компаній, бізнес-асоціацій, громадських організацій та ЗМІ.

Під час круглого столу обговорюватлися питання впровадження рекомендацій, прийнятих під час парламентських слухань 21 вересня 2005р.; про проект Національної стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні); про механізми реалізації Національної стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні; про результати роботи української делегації на Всесвітньому Самміті щодо інформаційних технологій в Тунісі та обговорення документів, що були прийняті під час його проведення.

 

6 грудня 2005 р.

Направлено лист Президенту України щодо прийнятого 30.11.05 р. Верховною Радою України Закону України  “Про внесення змін та доповнень до деяких законів України (щодо сфери телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України)”, який, на думку членів ІнАУ, містить ряд суттєвих недоліків, які не дозволять йому досягнути тих цілей, на які спрямований даний нормативно-правовий акт.

 

13 грудня 2005 р.

5-тиріччя ІнАУ. Ювілей пройшов  в Прем’єр Палаці (м. Київ). Під час святкування ІнаУ відзначила пам’ятними дипломами компанію «Майкрософт Україна» за підтримку проектів, спрямованих на розвиток інформаційного суспільства в Україні; «Інтерньюз-Україна» за реалізацію спільних проектів щодо розвитку інформаційного законодавства та популяризації Інтернет в Україні; Комітет Верховної Ради України з питань науки та освіти за вагомий вклад у розвиток інформаційного законодавства в Україні.

Грамотами за підписом голови Верховної Ради В.Литвина було відзначено таких активних діячів ІнАУ: Попову Т., Шкарлат М., Пекара В., Пєтухова 

 

 

2004 рік

 

23 січня 2004 р.

ІнАУ взяла участь у нараді щодо порядку розробки нормативного документа «Правила надання та отримання телекомунікаційних послуг». ІнАУ дала згоду на участь у робочій групі при Міністерстві транспорту та зв’язку України по розробці «Правил надання і отримання телекомунікаційних послуг» та була призначена відповідальним виконавцем за розробку розділу «Правила надання і отримання послуг доступу до Інтернет».

 

6 лютого 2004 р.

Здійснено перше підключення до UA-IX на швидкості 1Гбіт/c (компанія «Діджитал Дженерейшн).

 

26 лютого 2004 р.

В ІнАУ створений Комітет з питань  безпеки та попередження правопорушень в інформаційних системах.  Головне завдання Комітету - запобігання зловживанням, які здійснюються з використанням інформаційних систем. Комітет займається  розробкою на базі діючого законодавства України методики переслідування правопорушень, які здійснюються в Інтернет або за його допомогою;   створенням інформаційної бази фактів зловживання можливостями глобальних комп’ютерних мереж;   збагаченням практичних напрацювань та досвіду технологічного захисту в Інтернет та вироблення рекомендацій щодо вибору методів захисту.

Комітет взяв активну участь у підготовці та роботі декількох конференцій ІнАУ - було організовано круглі столи, підготовлено кілька доповідей.

 

Лютий 2004 р.

ДП «Українська мережа обміну трафіком» змінила умови зарахування претендентів до складу Учасників UA-IX. Відтоді претенденту в Учасники мережі необхідно набрати не менше 75 % голосів Учасників мережі на свою підтримку.

 

9 квітня 2004 р.

ІнАУ взяла участь у Громадських обговореннях на тему: «Правове забезпечення політики у сфері інформаційно-комунікаційних технологій в Україні: стан та перспективи», які було організовано Комітетом Верховної Ради України з питань науки та освіти, Консультаційною Радою з питань інформатизації ВРУ за підтримки міжнародної громадської організації «Інтерньюз  Україна» та Програми сприяння Парламенту України.

На відкритій дискусії обговорювався законопроект "Про перехоплення та моніторинг телекомунікацій", в роботі над яким ІнАУ брала  активну участь.

 

Квітень 2004 р.

ІнАУ взяла участь у 4-й конференції "ІР-телефонія. Call Centers. CMR-рішення".

 

6 травня 2004 р.

Демонтовано точку підключення до UA-IX на технічному майданчику "Укрсат".

14 травня 2004 р.

Інтернет Асоціація України провела перший аматорський турнір з російського більярду "Піраміда" - "ШАРАТЕЛ", присвячений Всесвітньому Дню телекомунікацій.

 

27 травня 2004 р.

Третя Конференція ІнАУ /м. Судак/. В рамках Конференції обговорювалися питання правової роботи ІнАУ, методів протидії спаму, подальшої політики Української мережі обміну трафіком з урахуванням розвитку Інтернет-ринку.

 

1 червня 2004 р.

ІнАУ звернулася до Господарського суду м. Києва з позовною заявою до  Державного комітету зв’язку та інформатизації України про визнання недійсним (частково) Порядку складання та ведення переліку підприємств (операторів), які надають послуги з доступу до глобальних мереж передачі даних органам виконавчої влади, іншим державним органам, підприємствам, установам та організаціям, які одержують, обробляють, поширюють і зберігають інформацію, що є об’єктом державної власності та охороняється згідно із законодавством. ІнАУ вважала, що наказ порушує права людини та деякі закони.

 

15 червня 2004 р.

ІнАУ взяла участь в урочистому  нагородженні переможців Першого Всеукраїнського конкурсу „Найбільш відкритий орган місцевого самоврядумання в мережі Інтернет”,  який проходив в „Українському Домі” (м. Київ), з метою  стимулювання використання Інтернет-технологій в роботі органів місцевого самоврядування.

 

18 червня 2004 р.

Представники ІнАУ провели зустріч з керівництвом провідної Інтернет компанії Латвії «APOLLO». Латвійська сторона оцінила розвиток ринку Інтернет-послуг в Україні, вивчила досвід взаємовідносин українських Інтернет-компаній з державою та з ЗАТ «Укртелеком». Знайомлячись з ринком Інтернет в Україні, зарубіжні компанії звертаються до ІнАУ, як до найбільшої асоціації у цій сфері.

 

22 червня 2004 р.

Відбулося перше судове засідання за позовом ІнАУ до Держкомзв’язку про визнання недійсним Наказу Держкомзв’язку № 122 від 17.06.04.

 

1 липня 2004 р.

У складі ІнАУ створено Комітет  з питань Інтернет-телефонії. Метою створення Комітету стало впровадження проекту UA-VoIX, яке потребувало розробки документації до базового проекту, вирішення технічних питань. Комітетом було організовано круглий стіл на тему "Перспективи реалізації нового проекту ІнАУ "UA-VoIX" - обмін мультимедійним трафіком".

 

2 вересня 2004 р.

ІнАУ участь була учасником громадських слухань проекту Закону України "Про перехоплення телекомунікацій", в розробці якого активно брала участь. Закон презентовано народним депутатом, членом Комітету Верховної Ради України з питань Європейської інтеграції В. Лебедівським. В слуханнях взяли участь більше  40 представників влади, бізнесу та неурядових організацій.

 

Вересень 2004 р.

ІнАУ взяла участь у щорічній конференції "Держава та Інтернет" /м. Ялта/, що проводилаcя компанією ЦЕБІТ.

 

Листопад 2004 р.

Спільно з Комісією УСПП з питань телекомунікацій та інтелектуальних мереж, Комісією УСПП з питань науки та технології, ВГО "УІС", асоціацією "Україна - розвиток через Інтернет" ІнАУ направила відкритий лист до Президента України (Ющенка В.), Прем’єр-міністра України (Тимошенко Ю.), народних депутатів України (Порошенка П., Зінченка А., Томенка Н.) щодо можливого призначення Довгого С. на керівну посаду в галузі телекомунікацій.

 

4 листопада 2004 р.

Проведено перший турнір Інтернет Асоціації України з боулінгу.

 

6 грудня 2004 р.

ІнАУ спільно з профільними бізнес-асоціаціями, громадськими організаціями та великими ІТ-компаніями взяла участь у "Хай-тек марші", якій відбувся на підтримку демократії.

Учасники акції пройшли від станції метро "Арсенальна" вулицею Грушевського до Європейської площі /місто Київ/. Учасники маршу використовували лише помаранчеву символіку, "на корпоративну символіку компаній накладена повна заборона».

 

15 грудня 2004 р.

Четверта Конференція ІнАУ /Карпати/. На Конференції розглядалися питання перспектив реалізації нового проекту ІнАУ "UA-VoIX", поточний стан доменної зони .UA у зв’язку з новою позицією ТОВ "Хостмайстер" щодо Правил домену .UA та ОНС, правові аспекти діяльності в сфері ІКТ, впровадження в Україні електронно-цифрового підпису.

 

 

2003 рік

 

30 січня 2003 р.

Правління ІнАУ 3-го скликання своїм рішенням надало згоду підписати Відкриту Багатосторонню Угоду між ІнАУ, ГО «Українська Інтернет Спільнота», ТОВ «Хостмайстер» та відповідальними спеціалістами про створення Громадської Наглядової Ради з питань адміністрування домену .UA.

 

18 лютого 2003 р.

Інтернет Асоціація України у партнерстві з громадською організацією «Інтерньюз Україна» при фінансовій підтримці міжнародного фонду «Відродження», Інституту Відкритого Суспільства (Будапешт) та Міністерства закордонних справ Великобританії почали реалізацію проекту «Ефективні громадські організації при використанні інформаційно-комуникаційних технологій». Проект включав у себе цикл тренінгів, які передбачали надання представникам НГО спеціальних знань та навиків стосовно  використання Інтернет-технологій.

 

27 лютого 2003 р.

 На засіданні правління ІнАУ прийнято рішення про підписання Відткритої Багатосторонньої Угоди про створення Громадської Наглядової Ради.

 

 5 березня 2003 р.

На засіданні Правління ІнАУ прийнято рішення про створення профільного реєстраторського комітету з питань розвитку системи доменних імен.

 

27 березня 2003 р.

У складі ІнАУ створено Комітет з питань розвитку системи доменних імен. Комітет обговорює на своїх засіданнях  найактуальніші питання доменної зони .UA, питання розвитку та підтримки доменних імен.

 

27 березня 2003 р.

На засіданні Правління ІнАУ прийнято рішення про проведення першої конференції ДП „UA-IX”.

 

11 квітня 2003 р.

Відбулося виїзне засідання Правління ІнАУ в Харкові.

 

20 травня 2003 р.

В рамках засідання ІнАУ та ВАТ Укртелеком було підписано Протокол спільної робочої наради про співпрацю щодо створення Всеукраїнської мережі обміну трафіком.

 

29 травня 2003 р.

Відбулася перша Конференція "Українська мережа обміну трафіком" /місто Судак/, в якій взяли участь представники більш як 30 компаній. Конференція була присвячена обговоренню актуальних проблем Інтернет в Україні. Розглядалися питання необхідності добровільної сертифікації Інтернет-послуг. Учасники наголосили на необхідності створення дочірнього підприємства ІнАУ - сертифікаційної лабораторії.

 

Червень 2003 р.

Рада Європи прийняла Декларацію про свободу комунікацій в Інтернет.

 

27 червня 2003 р.

Відбулося виїзне засідання Правління ІнАУ в Одесі.

 

1 липня 2003 р.

ІнАУ взяла участь в обговоренні можливих шляхів розвитку доменної  зони .UA .  Прихильники різних поглядів на існуючу систему адміністрування  представили своє бачення ситуації в питанні подальших шляхів розвитку  домену .UA. Серед присутніх були представники громадської  організації “УЇС”,  Асоціації Учасників Ринку Інтернет України, ТОВ “Хостмайстер” та інші.  Також були присутні державні і громадські організації, яким не  байдужа доля домена .UA – це представники  Комітету ВР по питаннях науки  і освіти, Департаменту інтелектуальної власності, посольства США в  Україні, Фонду «Відродження», Інститут інформаційного суспільства,  видавництво "SoftPress Publishing".

 

24 липня 2003 р.

Інтернет Асоціація України, як учасник Форуму телекомунікаційної  сфери і ІКТ взяла участь в організації і проведенні круглого столу на  тему: «Україна на шляху до Всесвітнього Самміту інформаційного суспільства».  Проведення Всесвітнього Самміту інформаційного суспільства ініційоване рішенням  Міжнародного Союзу Зв'язку в 1998 р. В 2001 році було ухвалено рішення про  проведення Самміту в 2 етапи: 1 фаза з 10 по 12 грудня 2003 року в Женеві,  друга - з 16 по 18 листопада 2005 року в Тунісі. Така зустріч на вищому рівні  мала на меті  обговорити суспільні перетворення в інформаційній сфері та їх  вплив на міжнародне співтовариство. Серед учасників Самміту – представники  урядів країн-учасниць, представники ООН, лідери промисловості,  неприбуткових організацій і громадянського суспільства.   Проведення «круглого столу» ініційоване з метою обговорення питань  представлення України на Женевському Самміті, а також  консолідованого підходу  до підготовки Національної доповіді із залученням експертів, що працюють у сфері  інформатизації.   На «круглому столі» були присутні більше 50 учасників.

 

8 серпня 2003 р.

ІнАУ запровадила проект «Чорний список». Проект є Інтернет-довідником з  інформацією про компанії, що порушують умови договорів про надання телекомунікаційних послуг, мають заборгованість  перед членами ІНАУ.     До «Чорного списку» вносилися як недобросовісні корпоративні  користувачі Інтернет, так і Інтернет сервіс-провайдери, що зарекомендували себе  як ненадійні партнери. Однією з причин створення «Чорного списку»  стали ситуації, коли недобросовісні користувачі, накопичивши значну  заборгованість, переходили на обслуговування до інших провайдерів. «Чорний  список» було створено у відповідь на численні звернення членів ІнАУ, які опинилися в таких ситуаціях.

 

28 серпня 2003 р.

Пройшла «зустріч без краваток» представників компаній – членів ІнАУ. Прогулянка на катері по Дніпру.

 

18 вересня 2003 р.

Відбулася друга конференція ІнАУ й ДП "Українська мережа обміну трафіком" у місті Ялта.

На конференції обговорювалися питання громадського й державного регулювання реєстрації та підтримки доменних імен в зоні .UA, проект Закону «Про моніторинг телекомунікацій», технічні та економічні аспекти побудови Української мережі обміну трафіком на базі транспортної мережі Укртелекому.

 

3 жовтня 2003 р.

Встановлено нову точку підключення до UA-IX на технічному майданчику TSUA.

 

13 жовтня 2003 р.

Інтернет Асоціація України представила альтернативну доповідь на нараді Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі по питанням людського виміру,  яка проходила у Варшаві /Польща/ та представила доповідь на тему приватності в Інтернет,  де вказала основні проблеми дотримання прав людини на таємницю  листування. У доповіді йшлося про те, наскільки важлива роль професійного  підходу при здійсненні державного регулювання у сфері Інтернет.

 

Жовтень 2003 р.

Представники Інтернет Асоціації України взяли участь і виступили з доповідями на конференції «Україна та Інтернет», організованій Центром Банківських Інформаційних Технологій (ЦЕБІТ).

 

11 листопада 2003 р.

ІнАУ звернулася з Відкритим листом до Голови Верховної Ради України,  Комітетів Верховної Ради України з приводу приводу прийняття закону „Про моніторинг телекомунікацій”.

У листі було висловлене проханням відхилити та направити на доопрацювання проект Закону  „Про моніторинг телекомунікацій” як такий, що не відповідає Конституції України, досвіду розвинутих країн в цій галузі, порушує законні права та інтереси як постачальників, так і користувачів телекомунікаційних послуг.

 

Листопад 2003 р.

ІнАУ взяла участь у саміті, який  відбувався в Женеві. Українську делегацію очолював Міністр транспорту та зв’язку України.   Високий  рівень представництва засвідчив велику зацікавленість України в розвитку вітчизняного  ринку телекомунікацій та інтеграції до світового інформаційного суспільства.

 

26 листопада 2003 р.

ІнАУ взяла участь в громадських слуханнях проекту Закону України "Про моніторинг телекомунікацій" (№ 4042 від 07.08.2003р.), які відбулися в "Українському домі" /м. Київ/. В обговореннях взяли участь більше  40 представників влади, бізнесу та неурядових організацій.

 

29 листопада 2003 р.

В Українській мережі обміну трафіком  встановлено нове обладнання Cisco Catalyst 3508 для підключення 1Гбіт/c.

 

5 грудня 2003 р.

Відбувся V-й З’їзд ІнАУ. Його рішеннями доповнено список третейських суддів, затверджено бюджет та визначено основні напрямки діяльності ІнАУ на наступний  2004 рік.

 

3 грудня 2003 р.

ІнАУ виступила з ініціативою скасувати Наказ № 122.

ІнАУ надіслала до державних структур лист щодо наказу №122 “Про затвердження Порядку складання та ведення переліку підприємств (операторів), які надають послуги з доступу до глобальних мереж передачі даних органам виконавчої влади, іншим державним органам, підприємствам, установам та  організаціям, які одержують, обробляють, поширюють і зберігають інформацію, що є об'єктом державної власності та охороняється згідно із законодавством", виданого Державним комітетом зв’язку та інформатизації України. На думку членів ІнАУ, цей Наказ грубо порушував діюче законодавство України та зачіпав права пересічних громадян.

 

20 грудня 2003 р.

Інтернет Асоціація України разом зі Всеукраїнською громадською організацією "Українська Інтернет Спільнота" та адміністратором домену .UA ТОВ "Хостмайстер" організували зустріч «без краваток», на яку були запрошені керівники підприємств, інженери, системні адміністратори, програмісти з різних міст України. Подія була присвячена 11-річчю Інтернет в Україні.

 

 

2002 рік

 

     16 січня 2002 р.

     Відбувся запис телевізійної програми «Ток ринг», присвяченої питанням розвитку українського Інтернету. В якості одного із опонентів дискусії виступив представник Інтернет Асоціації України.

 

     10 квітня 2002 р.

     Інтернет Асоціація України направила звернення в державні органи України з приводу відключення ВАТ "Укртелеком" кількох недержавних операторів телефонного зв’язку від Київської міської телефонної мережі.

 

     17 червня 2002 р.

     Державний комітет зв'язку і інформатизації (нині –  Держдепартамент при Мінтрансі) прийняв 17 червня 2002 року наказ №122 “Про затвердження Порядку складання та ведення переліку підприємств (операторів), які надають послуги з доступу до глобальних мереж передачі даних органам виконавчої влади, іншим державним органам, підприємствам, установам та організаціям, які одержують, обробляють, поширюють і зберігають інформацію, що є об'єктом державної власності та охороняється згідно із законодавством", який  зобов'язував всіх Інтернет-провайдерів, що надають свої послуги держорганам,  встановити на своїй мережі і за власний рахунок устаткування для моніторингу.

 

     18 червня 2002 р.

     ІнАУ взяла участь в міжвідомчій  нараді з питань адміністрування домену верхнього рівня .UA. Нараду організував Державний комітет зв'язку та інформатизації України. На нараді обговорено питання щодо розширення переліку засновників об’єднання „Український мережений інформаційний центр”, призначеного для адміністрування домену .UA;  обговорено проекти установчих документів об’єднання  „Український мережевий  інформаційний центр”.

    За результатами наради винесено рішення визначити за доцільне включення до переліку засновників об’єднання „Український  мережевий інформаційний центр” Української національної Інтернет-асоціації (УНІА) та внести відповідні корективи до проектів установчих документів; схвалено проект установчих документів об’єднання „Український мережений інформаційний центр”.

     При прийнятті рішення щодо включення нового засновника  ІнАУ утрималася від голосування.

 

    2 липня 2002 р.

     ІнАУ підписала Угоду про спільну діяльність  з Громадською організацією "Інтерньюз Україна". В рамках цієї Угоди дружні організації визначили напрямки роботи над спільними проектами, проведення акцій з проблем ефективного використання українськими громадськими організаціями Інтернет-технологій у їхній діяльності.

 

     5 вересня 2002 р.

     ІнАУ направила звернення в державні органи України щодо Наказу Держкомзв’язку, яким встановлювався порядок створення переліку підприємств, які надають послуги доступу до Інтернет державним органам, які мають справу з інформацією, що є об’єктом державної власності. Позиція ІнАУ грунтувалася на невідповідності Наказу  принципам державної регуляторної політики у сфері інформатизації,  порушенні прав суб'єктів ринку на господарювання в умовах економічної конкуренції.

 

     20 вересня 2002 р.

     ІнАУ взяла участь у громадських слуханнях по проекту Закону «Про інформацію персонального характеру», які відбулися у столичному Палаці Спорту.

 

     3 жовтня 2002 р.

     В рамках сприяння розвиткові законодавства в галузі  Інтернет та телекомунікацій, Інтернет Асоціація України прийняла рішення про створення робочої групи для написання законопроекту „Про телекомунікації”, яка б об’єднувала фахівців у галузі Інтернет та законодавства.

 

     24 жовтня 2002 р.

     На засіданні Правління ІнАУ прийнято рішення про відмову підписання уставних документів UANIC.

 

     2 грудня 2002 р.

     Інтернет Асоціація України відмовляється від участі в об’єднанні «Український мережевий інформаційний центр», зважаючи на відхід керівництва об’єднання від принципів, що закладалися на початку. І продовжує самостійно роботу щодо створення законної, відкритої та стабільної системи адміністрування домену .UA .

 

     12 грудня 2002 р.

     Відбувся IV-й З’їзд ІнАУ. Переглянуто розмір членських внесків. Доповнено список третейських суддів. Доручено правлінню ІнАУ працювати у напрямку сертифікації обладнання, яке використовують члени ІнАУ.

 

 

2001 рік

 

25 січня 2001 р.

На загальних зборах учасників української точки обміну Інтернет-трафіком вирішено створити дочірнє підприємство “Українська мережа обміну трафіком “UA-IX” зі 100% власністю Інтернет Асоціації України. Затверджено статут дочірнього підприємства “Українська мережа обміну трафіком “UA-IX”, обрано координатора, адміністратора UA-IX, затверджено тарифи на обслуговування учасників.

 

Березень 2001 р.

Встановлено нову точку підключення до UA-IX на технічному майданчику компанії «Діджитал Дженерейшн».

 

10 квітня 2001р.

Відбулося засідання правління, на якому було затверджено Положення та Регламент Третейського суду.

Відповідно до цих документів  Третейський суд є постійно діючим недержавним незалежним органом при Інтернет Асоціації України, створеним  для вирішення переданих йому на розгляд спорів, пов’язаних з функціонуванням мережі Інтернет, та для вирішення інших спорів, що виникають із господарських і цивільних правовідносин в порядку та за дотримання умов, встановлених Законом України „Про третейські суди”.

 

12 квітня 2001 р.

Відбувся ІІ-й З’їзд Інтернет Асоціації України, на якому було затверджено Положення про Консультативно-дорадчу Раду ІнАУ,  а також прийнято рішення про створення профільних комітетів. Вирішено взяти участь у створенні ЗАТ “Національний реєстр доменних імен”. Обрано склад  Третейського суду.

 

13 квітня 2001 р.

Вийшов Указ Президента «Про впорядкування виготовлення, придбання та застосування технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку», яким відповідні функції покладені на СБУ та запропоновано розробити зміни до законів, котрі стосуються, зокрема, застосування засобів негласного зняття інформації з каналів зв’язку.

 

16 червня 2001 р.

Керівник Держкомзв’язку Олег Шевчук офіційно називає ідею СБУ про «реєстрацію» всіх користувачів Інтернет «технічно й технологічно неможливою».

 

23 липня 2001 р.

Керівником Держкомзв’язку призначений Станіслав Довгий.

 

26 серпня 2001 р.

5 компаній — членів ІнАУ підписали Багатосторонню Угоду про передачу спорів на вирішення Третейського суду ІнАУ. Договір був відкритим для будь-яких юридичних чи фізичних осіб.

 

 30 серпня 2001 р.

 На засіданні Правління ІнАУ прийнято рішення про створення низки профільних комітетів: юридичного,   технологічного,   бюджетного та з питань IP-телефонії.

 

 25 жовтня 2001 р.

Відбулося спільне засідання Правління ІнАУ та засновників асоціації "Україна - розвиток через Інтернет". Ця подія відзначена обговоренням проблеми домену  .UA  та можливої співпраці між асоціаціями щодо вирішення проблеми.

 

29 листопада 2001 р.

На засіданні Правління ІнАУ прийнято рішення направити представників ІнАУ в робочу групу  по впорядкуванню адміністрування  домену .UA і створенню відповідного підприємства.

 

14 грудня 2001 р.

Відбувся IІІ-й З’їзд ІнАУ. Затверджено бюджет Асоціації на наступний рік та обрано керівництво. Затверджено основні напрямки роботи на 2002 рік.

 

 

2000 рік

 

10 квітня 2000 р.

Указом Президента України в складі  СБУ створено Департамент спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації (ДСТЗІ), на який покладено функції реалізації державної політики у сфері захисту державних інформаційних ресурсів в мережах передачі даних, державного та технічного захисту інформації. З ініціативи департаменту було оголошено  про конференцію «Держава та Інтернет».   Це стало поштовхом для об’єднання найбільших фірм, працюючих у сфері Інтернет. 

 

Травень 2000 р.

Попередні збори учасників конференції «Держава та Інтернет». На них вирішено провести збори ініціативної групи щодо створення Асоціації учасників ринку  Інтернет України. 

 

2 червня 2000 р.

Перші збори ініціативної групи із створення Асоціації учасників ринку Інтернет  в Україні.

На цьому засіданні було  вирішено створити саморегулюючу організацію (в подальшому Асоціацію) учасників ринку, яка б мала масовий характер та  передбачала механізм членства як для великих, так і для малих компаній. Можливим визначено дійсне та асоційоване членство в Асоціації. Вирішено підготувати установчі документи асоціації та створити внутрішні розсилки для членів ініціативної групи. 

 

9 червня 2000 р.

Відбулася конференція "Держава та Інтернет" на якій були присутні представники близько сорока провідних Інтернет-провайдерів,  а також адміністрації Президента, Верховної Ради, РНБОУ, СБУ, Держкомзв’язку, Міноборони та інших структур.  На конференцію преса допущена не була.

Учасники зустрічі відмітили важливість подальшої співпраці держави та учасників Інтернет-ринку і вирішили продовжувати періодично такі зустрічі для вирішення питань, пов’язаних з розвитком Інтернет в Україні. 

 

10 серпня 2000 р.

Підписано Угоду про створення Української мережі обміну трафіком (UA-IX). Вісім українських Інтернет-компаній домовилися створити розподільну мережу  точок взаємного обміну трафіком. На технічному майданчику ЗАТ "УкрСат" був запущений пілотний проект. У вересні до UA-IX підключилися перші десять компаній.

 

19 вересня 2000 р.

Відбулася IV Всеукраїнська конференція "Інтернет-технології в інформаційному просторі держави", співорганізатором якої виступила ініціативна група зі створення ІнАУ. Саме на конференції було прийнято остаточне рішення про створення Інтернет Асоціації України, пройшло обговорення цілей і завдань Асоціації та було прийнято рішення про проведення Установчого з’їзду. 

 

22 грудня 2000 р.

Відбувся І-й Установчий З’їзд Інтернет Асоціації України, на якому майбутні члени ІнАУ визначили та затвердили основні стратегічні напрямки діяльності Асоціації. В Інтернет Асоціацію України ввійшло одразу сорок компаній. Визначено розмір членських внесків. Обрано керівні органи.

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.