Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Асоціації операторів медіа-послуг звернулись до віце-прем'єр міністра України з пропозиціями щодо підтримки національного кінематографа

         Асоціації операторів медіа-послуг*, як повноважні представники провайдерів програмної послуги (операторів кабельного телебачення), операторів телекомунікацій, інтернет-провайдерів, супутникових платформ (далі – провайдери)  звернулися до віце-прем'єр міністра України пана Кириленка з проханням врахувати думку учасників індустрії щодо наміру запровадження збору на підтримку українського кіно  та провести окрему нараду з представниками галузі. 

«За специфікою своєї діяльності наші підприємства не здійснюють  редакційний контроль  українських телепрограм. Ми лише розповсюджуємо телепрограми як цілісний інформаційний продукт, не вносячи до змісту програм будь-яких змін. Провайдери застосовують з цією метою різні технології – супутник, Інтернет, кабель, але об'єднує нас саме те, що ми не здійснюємо редакційний контроль інформаційного продукту. З метою підтримки вітчизняного телевиробника ми ретранслюємо  українські телеканали, які транслюють українське та не українське кіно», - підкреслюється у зверненні асоціацій.

Об'єднавши зусилля у напрямі захисту інформаційного простору з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, за останній рік провайдери  зробили  дуже багато.

Зокрема в телекомунікаційних мережах була обмежена ретрансляція більше ніж 17 російських телепрограм, які у своїй більшості заміщені українськими, тим самим програмне наповнення телемереж  українськими програмами доведено більше ніж до 50 відсотків.

Крім того, провайдери дотримуються вимог українського законодавства щодо обов'язкового надання абонентам програм універсальної програмної послуги, що містить в середньому 16   вітчизняних  ефірних  телеканалів.

Тобто, на думку асоціацій провайдерів, більшість суб'єктів господарювання телекомунікаційної галузі є патріотично  налаштованими підприємствами, які вже зробили конкретні кроки з підтримки вітчизняного кіно- і телевиробника, станом на сьогодні понесли і далі нестимуть певні  витрати, але ці підприємства не можуть впливати на ефір українських мовників. Українські програми займають найкращі місця в наших частотних планах  і  є топами глядацького телеперегляду, проте в ефірі продовжує  транслюватися переважно російський кінопродукт.

Представники асоціацій вважають, що найбільш дієвим і виваженим механізмом підтримки українського кіно є забезпечення дотримання українськими мовниками квот щодо передач українського виробництва, яке передбачене частиною четвертою статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Водночас об'єднання наполягають на тому, що введення додаткового збору на кінематографію  для провайдерів є неефективним  і навіть  руйнівним кроком, який може суттєво зашкодити розвитку ринку програмних послуг, тому що:

 

1)      ініціатива не враховує кризового економічного стану провайдерів;

2)      сприятиме розвитку піратських систем розповсюдження телепрограм;

3)      призведе до невідворотного підвищення тарифів для кінцевого споживача від легальних провайдерів;

4)      пропозиція  не ґрунтується на досвіді Європейських країн: окремий збір з учасників ринку запроваджений лише у двох країнах (Польща, Франція), натомість в інших країнах Європи для стимулювання розвитку кінематографу переважно передбачаються бюджетні асигнування та податкові пільги;

5)      збільшення кількості зборів не відповідає положенням Коаліційної Угоди Верховної Ради України від 21.11.2014;

6)      встановлює дискримінаційні умови ведення підприємницької діяльності для певної галузі, що є неприпустимим.

 

Саме тому  представники асоціацій провайдерів у своєму зверненні попросили  у віце-прем'єр міністра України пана Кириленка зустрічі  для детального розгляду і обговорення  цього питання та підтримки ініціатив, які, на їхню думку, відповідають  європейським стандартам  щодо стимулювання національного кінематографу: квотування передач європейського та українського виробництва,  залучення бюджетних асигнувань та надання податкових пільг, - стимулювання добровільних приватних інвестицій у сферу кінематографу.

 

Текст звернення

 

*Асоціація правовласників та постачальників контенту, Телекомунікаційна палата України, Асоціація «Укртелемережа», Спілка операторів телекомунікацій Одеси і Одеської області, Всеукраїнська асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж, Спілка кабельного телебачення України, Інтернет асоціація України.

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.