Iнтернет Асоцiацiя України   
Iнтернет
Асоцiацiя
України
  01025, Україна, м.Київ,
вул. О.Гончара, 15/3, офiс 22.  
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.org.ua
E-mail: dir [at] inau.org.ua

ЗВЕРНЕННЯ щодо відсутності підстав для відключення телекомунікацій

Шановні учасники ринку інформаційно-комунікаційних технологій, представники влади і користувачі інтернет-послуг!

Ми, представники інститутів громадянського суспільства та об’єднань підприємств в сфері ІКТ, висловлюємо своє глибоке занепокоєння спробами перешкоджання здійсненню телетрансляцій і діяльності телекомунікацій та новими повідомлення про плани обмеження доступу до мережі Інтернет та мереж зв’язку в рамках проведення так званих антитерористичних операцій або в разі введення надзвичайного стану в України.

Чинне законодавство України не передбачає обмеження діяльності телекомунікацій та зв’язку в рамках проведення антитерористичних операцій, які регламентуються  Законом України «Про боротьбу з тероризмом», і в той же час чітко визначає процедуру запровадження надзвичайного стану, в рамках якого такі обмеження можуть бути впроваджені у вигляді особливих правил користування зв'язком та передачі інформації через комп'ютерні мережі. Надзвичайний стан вводиться указом Президента та підлягає затвердженню Верховною Радою протягом 2 днів. В даному Указі повинна бути зазначена територія, час (від 30 до 60 діб), в т.ч. перелік  тимчасових обмежень прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії таких обмежень. Лише в разі виконання цих вимог законодавства підприємства в умовах надзвичайного стану мають забезпечувати виконання відповідних заходів.

Звертаємо увагу на те, що припинення роботи мережі Інтернет безумовно призведе до зупинки роботи не тільки банківської системи України, електронних платежів і блокування роботи всього легального бізнесу, а також унеможливить обмін інформацією між органами державної влади. А припинення надання абонентам послуг телефонного зв’язку ще більше загострить суспільний конфлікт. В таких умовах заборона телекомунікацій вигідна лише силам, зацікавленим у знищенні української держави. 

Ми вкотре повідомляємо про стабільну роботу телекомунікаційних мереж в Україні та відсутність технічних підстав для втручання у їх роботу.

Ми звертаємось до суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій чітко дотримуватися вимог законодавства України та не порушувати законного права споживачів на вільний доступ до телекомунікаційних послуг.

Ми нагадуємо споживачам телекомунікаційних послуг про їх законне право на вибір виду та кількості телекомунікаційних послуг, а також вибір оператора, провайдера телекомунікацій. У разі, якщо ваш провайдер безпідставно скорочує перелік послуг (зокрема, відключає телеканали), вимагайте їх включення або переходьте до іншого оператора.

Ми вимагаємо від представників органів державної влади і місцевого самоврядування безумовного забезпечення конституційних прав громадян на доступ до інформації та виконання встановленого законодавством обов’язку щодо створення сприятливих умов для функціонування телекомунікаційних мереж загального користування і повноцінного надання телекомунікаційних послуг, в також прийняття всіх необхідних заходів щодо попередження пошкоджень і незаконних втручань у роботу мереж телерадіомовлення та телекомунікацій.

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації  України                                                                    Т. Попова

 

Голова Комісії УСПП з питань науки і ІТ                                           І. Пєтухов