Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №105 від 22.06.2016 ДССЗЗІ щодо розробки НД з якості телекомунікаційних послуг

 

 

 

 

 

 

Голові Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

Євдоченку Л.О.

 

 

 

 

 

Вих. №105

від «22» червня 2016 року

 

 

На Ваш вих. №16/03/01-996 від 22.04.2016

щодо розробки НД з якості телекомунікаційних послуг

 

 

Шановний Леоніде Олександровичу!

 

Інтернет Асоціація України (далі - ІнАУ), яка об'єднує понад 180 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним.

Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України за підсумками засідання Робочої групи з підготовки пропозицій щодо вимог до якості телекомунікаційних послуг запропоновано Інтернет Асоціації України з залученням членів Асоціації розглянути можливість фінансування роботи з розроблення для прийняття методом перекладу національних стандартів ДСТУ, гармонізованих з європейським ETSI EG 202 057 (чотири частини). Вартість цих робіт складає орієнтовно 380 000 гривень.

Повідомляємо Вас, що листом від 06.06.2016 р. Асоціація звернулась до членів Асоціації з повідомленням про відповідний лист ДССЗЗІ та проханням в разі наявності необхідних ресурсів для вирішення цього питання інформувати ІнАУ або звертатись безпосередньо до ДССЗЗІ за вказаними в листі контактами.

Разом з тим, повторно звертаємо Вашу увагу на наші аргументи, наведені у листі ІнАУ до ДССЗЗІ №02 від 05.01.2015 ДССЗЗІ щодо показників якості послуг із доступу до Інтернету, рівні яких підлягають обов'язковому оприлюдненню операторами телекомунікацій у 2015 році та у Спільному листі №128 від 29.07.2015 НКРЗІ щодо питання впровадження Європейських стандартів якості в Україні, а саме:

·                встановлення граничних нормованих рівнів якості для послуги доступу до Інтернету та послуги із передачі даних, які згідно законодавству України не відносяться до універсальної (загальнодоступної) послуги, не відповідає європейській практиці;

·                бізнес і суспільство не отримало пояснень від держави щодо доцільності впровадження нової форми звітності щодо показників якості та впливу додаткового регуляторного навантаження на кінцеву якість і вартість послуг;

·                реальне вимірювання зазначених показників технічно неможливо взагалі, з причини особливостей характеру побудови світової мережі Інтернет;

·                відсутність доступної і зрозумілої методики проведення вимірювань показників якості послуг із доступу до Інтернету унеможливлює самостійне вимірювання оператором показників якості на своїй мережі;

·                впровадження обов’язкової звітності щодо показників якості послуг із доступу до Інтернету призводить до додаткового адміністративного та фінансового навантаження операторів телекомунікацій та до відповідного перекладання витрат на абонентів телекомунікацій, що створює умови для соціально-економічного напруження, оскільки переважна більшість громадян України є споживачами інтернет-послуг.

З огляду на зазначене, повторно звертаємось до Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України до прийняття національних стандартів ДСТУ, гармонізованих з європейським ETSI EG 202 057, та до надання учасникам ринку та інтернет-спільноті відповідних розрахунків щодо доцільності існування нової форми звітності щодо показників якості, з пропозицією скасувати: 

·                Наказ Адміністрації Держспецзв’язку від 28.12.2012 № 803, яким затверджені показники якості послуг із передачі даних, доступу до Інтернету;

·                Наказ Мінтрансзв’язку від 22.07.2010 № 513 «Про затвердження та надання чинності СОУ 64.2 – 00017584 – 008:2010 "Телекомунікаційні мережі передачі даних загального користування. Система показників якості послуг з передачі даних та доступу до Інтернет. Загальні положення»;

·                Наказ Держспецзв’язку від 12.09.2012 № 517 «Про затвердження та надання чинності СОУ 61–34620942–011:2012 «Телекомунікаційні мережі передачі даних загального користування. Телекомунікаційні послуги. Основні показники якості. Методи випробування»

як такі, що не відповідають європейським стандартам, призводять до додаткового адміністративного та фінансового навантаження операторів телекомунікацій та створюють умови для погіршення відношення якість/вартість телекомунікаційних послуг в Україні, яке до впровадження назначених наказів було одним з найкращих у світі.

 

Додатки:

 

1.             Лист ІнАУ до ДССЗЗІ №02 від 05.01.2015 ДССЗЗІ щодо показників якості послуг із доступу до Інтернету, рівні яких підлягають обов'язковому оприлюдненню операторами телекомунікацій у 2015 році.

2.             Спільний лист №128 від 29.07.2015 НКРЗІ щодо питання впровадження Європейських стандартів якості в Україні.

 

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                                  О.Федієнко

 

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.